Skocz do zawartości

Caudron CR.714C1 Cyclone w Bobrownikach


pepcio

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądając relację z "Warbirds VI Lotnisko SKM Bobrowniki-23 lipca 2022r." zauważyłem model  samolotu CR714C1 Cyclone. Dla mnie to wielka, miła niespodzianka , że wreszcie pojawił się na lotnisku model tego samolotu. Myślałem ,że mój to jedyny jaki powstał ( po kraksie został odbudowany jako model statyczny). Czy jest szansa aby konstruktor tego modelu ujawnił się na forum i coś więcej o tym swoim dziele opowiedział. Może ma ktoś kontakt z tym Panem.

Warbirds VI - Lotnisko SKM Bobrowniki - 23 lipca 2022r. - Bing video

Jak ja go budowałem to niewiele publikacji było na jego temat. Był tak paskudny w eksploatacji ,że nawet Francuzom zabroniono na nim latać. Polakom to nie przeszkadzało. Mieli nawet dzięki nim zestrzelenia. Dzisiaj jest do obejrzenia w ML w Krakowie. W dzierżawie od Finów. Jestem fanem tego samolotu dlatego ciekawi mnie każda historia łącznie z właściwościami lotnymi modeli.

IMG20221006173329.jpg

IMG20221006173512.jpg

P8100007.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model. gratuluję jego konstruktorowi, szkoda, że się rozbił....

Kiedyś, kiedyś (w latach '80-tych :roll:) miałem zamiar taki zbudować, już nie pamiętam wg jakich planów, ale na zamiarze się skończyło... :|

16 godzin temu, pepcio 11 napisał:

Jestem fanem tego samolotu dlatego ciekawi mnie każda historia łącznie z właściwościami lotnymi modeli.

Pewnie to widziałeś...

http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/641/126/Caudron-C-714C1-Cyclone2

http://opisybroni.pl/caudron-c-714c1-cyclone/

 

Cytat

https://www.anciens-aerodromes.com/?s=CR714C1+Cyclone

...Plusieurs livres, restauration de Caudron CR714C1 ‘’Cyclone’’

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tutaj jest ciekawa relacja z pozyskanego samolotu w dzierżawę od Finów. W zamian za jego odbudowę. Prawdziwe źródło informacji znajduje się teraz w ML w Krakowie dla przyszłych budowniczych makiety.

Caudron Renault CR. 714 Cyclone w Krakowie - Marynarka, Lotnictwo i okolice - Forum Odkrywcy (odkrywca.pl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pepcio 11 napisał:

Oglądając relację z "Warbirds VI Lotnisko SKM Bobrowniki-23 lipca 2022r." zauważyłem model  samolotu CR714C1 Cyclone.

 

Też zwróciłem na niego uwagę. Jest to jeden z tych samolotów, które mam w planie zrobić.

Ktoś jeszcze zrobił CR-714 w barwach fińskich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2022 o 22:12, kesto napisał:

...Jest to jeden z tych samolotów, które mam w planie zrobić.

...

 

 

Ciekawy samolot ale jakbys zrobil np TS8 Bies to byloby wieksze zainteresowanie.  I kto wie, moze zostalbys swiatow gwiazda modelarstwa tak jak jeden z naszych kolegow po zrobieniu PZL23 Karas ?.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Andrzej Klos napisał:

 

 

Pamietam tego Bies'a  maluch z depronu bez podwozia ?

Bo to jest  Bies na miarę moich możliwości.

Czy ty wiesz, co ja robię tym Biesem?  Ja nim otwieram oczy niedowiarkom, mówię:

- Patrzcie, to jest moje, przeze mnie wykonane i to nie jest moje ostatnie słowo!?

 

  • Lubię to 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kesto napisał:

Bo to jest  Bies na miarę moich możliwości.

...

 

No teraz to nas kokietujesz!  Mozesz zrobic cokolowiek!

 

 

10 minut temu, kesto napisał:

...

- Patrzcie, to jest moje, przeze mnie wykonane i to nie jest moje ostatnie słowo!?

 

 

Mam nadzieje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2022 o 02:26, jarek996 napisał:

 

"Misia" znaja nawet na Antarktydzie!

Niestety nie, malo ogladam Polskich filmow.  I musze przyznac, nie za bardzo rozumiem kontekstu ?.  Ale to nie jest wazne.  Wazne jest aby Mistrz Kesto zaczal planowc nastepna Polska maszyne!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Andrzej Klos napisał:

 

Chyba gdzies slyszalem o takim samolocie..?

 

Ukazała się świetna książka pt. "Konstruktor" w postaci autoryzowanych wywiadów z mgr inż. Andrzejem Frydrychewiczem. I są tam opisy z czego składał się Kruk albo Iskierka albo Mrówka albo LALA-1. Jako, że "byłem blisko" niektórych projektów - mogę polecić do przeczytania, zwłaszcza inżynierom z branży.

Konstruktor 1.png

Konstruktor 2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.