Skocz do zawartości

Piper Cub 40% 3D


Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, koniorc napisał:

Ma ktoś jakiś patent żeby je trochę ściszyć?

 

chyba tylko serwo gazu ograniczyć 😎

 

skoro masz 2 serwa na skrzydło było pociąć lotkę na pół i do lądowania byś miał klapy a one robią robotę

 

teraz tylko poczekać ma kolejny film jak już nieco wlatasz się w model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, darkarll napisał:

Założyć porządne śmigło

Sądzisz, że ten hałas przy większych obrotach to od śmigła? Jaką markę i rozmiar proponujesz dla gp 178?

 

50 minut temu, cyrax_ojz napisał:

skoro masz 2 serwa na skrzydło było pociąć lotkę na pół i do lądowania byś miał klapy a one robią robotę

Bedzie dobrze z lądowaniem tak jak jest, kwestia wyczucia modelu i trochę niższych obrotów silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.05.2024 o 22:43, cyrax_ojz napisał:

 

może za cienki materiał swoją zrobiłem z PLEXI 0,75*620*400 mm (PETG) POLIESTER

Pet-g i Plexi (PMMA) to zasadniczo różne materiały. 

Sprzedawcy na Allegro nie mają po prostu pojęcia co sprzedają. 

 

Zanim powiększysz grubość materiału to polecam pójść w oryginalny VIVAK, czyli PET-G dedykowany do termoformowania. 

 

Jest nieco droższy od randomowego PET-G, ale udarność ma gwarantowaną. U innych producentów to różnie bywa. No i unikaj PET-A, bo jest kruchy. 

 

PMMA z kolei całkiem pdradzam, raz, że poniżej 2mm grubości to egzotyka, dwa że jest bardzo kruchy (ale wygląda najlepiej, to prawda). 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Patryk Sokol napisał:

Pet-g i Plexi (PMMA) to zasadniczo różne materiały. 

Sprzedawcy na Allegro nie mają po prostu pojęcia co sprzedają. 

 

Zanim powiększysz grubość materiału to polecam pójść w oryginalny VIVAK, czyli PET-G dedykowany do termoformowania. 

 

Jest nieco droższy od randomowego PET-G, ale udarność ma gwarantowaną. U innych producentów to różnie bywa. No i unikaj PET-A, bo jest kruchy. 

 

PMMA z kolei całkiem pdradzam, raz, że poniżej 2mm grubości to egzotyka, dwa że jest bardzo kruchy (ale wygląda najlepiej, to prawda). 

 

 

Taki opis miało to w modelemax niestety już nie jest dostępne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem na szybę czolową dwa materiały z modelemax, durofol 0,4 mm oraz plexi petg 0,6mm (opis z modelemax). Szybki z tego plexi pękały przy krawędzi natarcia skrzydeł. Szybki z durofol zapadają się w locie do środka. Gdzie można kupić ten vivak?

W wolnej chwili popracuję także nad jakąś ramką żeby spodnią krawędz szyby przykręcać do kadłuba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, koniorc napisał:

W wolnej chwili popracuję także nad jakąś ramką żeby spodnią krawędz szyby przykręcać do kadłuba. 

na foli samoprzylepnej oracal prasowałem folie którą oklejałem model i taką kanapką żeby kolor się zgadzał przykleiłem przód szyby

IMG_2201.thumb.JPG.9e177f23fca1ae78afb63a4779942afd.JPG

 

IMG_2217.thumb.JPG.0721cd53fedbb1ec925d8d2ee194940a.JPG

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.