Skocz do zawartości

Kawasaki Ki- 61 Hien skala 1 : 5,6


Lucjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Świetny wybór  wiem bo mam😀

troszkę  większy bo 2,5m  napędzany  DLE55  14 kg do lotu

 

teraz dostał MVVS 58 i jak tylko pogoda pozwoli to leci.

robisz według planów Maratuki ? miałem tylko pomniejszonego 1,3m na Mvvs 3,5 latał świetnie

tego opracowałem sam .

tak czy inaczej popkorn zakupiłem i siadam w pierwszym  rzędzie oraz  zapraszam do nas na lotnisko na wspólne latanie albo się wproszę do Ciebie 😀

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, paweln7 napisał:

Witam

Świetny wybór  wiem bo mam😀

troszkę  większy bo 2,5m  napędzany  DLE55  14 kg do lotu

 

teraz dostał MVVS 58 i jak tylko pogoda pozwoli to leci.

robisz według planów Maratuki ? miałem tylko pomniejszonego 1,3m na Mvvs 3,5 latał świetnie

tego opracowałem sam .

tak czy inaczej popkorn zakupiłem i siadam w pierwszym  rzędzie oraz  zapraszam do nas na lotnisko na wspólne latanie albo się wproszę do Ciebie 😀

 

Tak ,  bazą do powstawania tego modelu  są  plany Marutaka Model. Dzięki za zaproszenie na lotnisko  postaram się przyjechać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

inny  od całej reszty  japońskich  samolotów  z gwiazdowymi  silnikami ,  wyglądającymi  bardzo podobnie do siebie. 

Ki-61 niepodobny do innych jest zarazem tak bardzo podobny do innych ..... do Me109  :)

Rodowód konstrukcji mniej istotny w sytuacji gdy do pracy biorę się takie modelarskie ręce, będzie znów co podglądać na forum 👍

 

ms

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mirolek napisał:

Ki-61 niepodobny do innych jest zarazem tak bardzo podobny do innych ..... do Me109  :)

Rodowód konstrukcji mniej istotny w sytuacji gdy do pracy biorę się takie modelarskie ręce, będzie znów co podglądać na forum 👍

 

ms

 To  fakt , podobny do  109 ,  ale inny  i o lepszych proporcjach.🙂  Dzięki  za miłe słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, RobertK napisał:

Lucjan zwolnij  🙂  Liczyłem że skoro powiększyłeś plan to poziomy i pion z profilem zrobisz 😉

 

Robercie     robię  szybko  bo mam jeszcze  jako taki  zapał .  Miałem zamiar robić stateczniki  z profilem  , ale  ostatecznie  zrobiłem  płaskie . W locie nie widać  a model i tak będzie latał   😉 Upraszczam   bo mam jeszcze na horyzoncie ciekawe  samoloty

a  czasu  coraz mniej .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FockeWulf napisał:

Lucjan, możesz opisać w skrócie budowę kapy silnika. Rozumiem, że styropianem wyklejasz, kształtujesz i później po położeniu tkaniny odetniesz wypłukując styropian?

 

Sławku     , można zrobić tak jak  Ty  piszesz  ,  ale  ja pokażę  jeszcze   sposób z formą negatywową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lucjan napisał:

Pomalutku do przodu .

:) :)  to jest pomalutku? :) 

Podziwiam tempo i jak zwykle śledzę i podziwiam.

Ale postanowiłem brać przykład i nawet jeśli budowanie idzie mi dużo wolniej, to jednak codziennie nawet coś małego dłubię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, RobertK napisał:

Lucjan, wakuometr pokazuje 0,31 MPa ?

 

Tak  Robercie ,  zastanawiałem się   nad tym   że  elektroniczny  wyłącznik  ( wakuometr) pokazuje  0,31 Mbar  a  wakuometr na pompie 800 Mbar. Najważniejsze że wszystko działa  , a ja sugeruję się wskazaniami  wakuometru  na pompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 18.02.2023 o 16:04, Lucjan napisał:

a  czasu  coraz mniej

 

Wybierasz sie gdzies?

 

   Lucjan ; jak bedziesz dwa dni w tygodniu podnosil ciezarki ze zdjecia, trzy dni robil modele, a dwa poswiecal rodzinie, to masz jeszcze 127 lat klejenia modeli, Zdazysz ze wszystkim 😉

 

 

IMG_4130[1].JPG

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, JacekCichy napisał:

Panie Lucjanie mam 2 pytania:

- czy na rdzenie skrzydel poszedl styropian czy xps?

- co to za szpachlowka?

 

Pozdrawiam i jak zwykle sledze relacje :)

Rdzenie skrzydeł    wykonane są  ze styropianu  typ "podłoga" . Do szpachlowania   styroduru   lub  styropianu  używam  masy szpachlowej  do ścian  typu  finisz .  Łatwo się szlifuje   i  nakładając  wielowarstwowo  można łatwo uzyskać  żądany kształt. Potem  grunt akrylowy do ścian  kilka razy   na to laminat epoksydowy   i szpachla  poliestrowa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.