Skocz do zawartości

Kamikadze


darod07
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety w końcu nadszedł ten dzień gdy model A6M5 "Zero" numer boczny 653-117 przeszedł z kategorii "jeszcze nie spadniętnych" do "spadniętych". Stało się to podczas zlotu modelarskiego w Pile w ubiegłą sobotę.

Nonszalancja i chęć popisania się przed publicznością sprawiła, że samolot przeciągnął w końcówce manewru ślizg na skrzydło, obrócił się na plecy i runął pionowo dziobem w dół jak prawdziwy Kamikadze. Nawet nie zdążyłem krzyknąć Banzai.

Model nie nadaje się do odbudowy (chociaż pewnie są tacy co by podołali). Ale ponieważ był to zestaw ARF mocno waloryzowany więc zapadła decyzja, że będzie kolejny. Silnik prawdopodobnie da się naprawić, sporo części i makietowych detali można przeszczepić.

Poniżej fotki tego co zostało z modelu i jedno z ostatnich nastrojowych zdjęć gdy był jeszcze w całości.

Dodaję też film z jednego z ostatnich "fly by" na zlocie w Pile.

20230701_195522.thumb.jpg.ecff60ef5a018b8f0a39140529bb9ed2.jpg

 

IMG-20230702-WA0000.thumb.jpg.2db329a1024f1eed7b2fa94604b2af4b.jpg

 

20230624_192028.thumb.jpg.61278bdfdb4dcd03124b0010c41b6046.jpg

 

 

 

 

 

  • Lubię to 2
  • Zmieszany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że szkoda ale głowa do góry i do przodu   .

Każdy kto lata ma z tyłu głowy że ryzyko musi być wliczone w taką zabawę... Nie przyjmujesz tego, nie lataj ;)

Teraz coraz bardziej bolą koszty takich sytuacji jak fakt że one się zdarzają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sage napisał:

Można zachowawczo kręcić 8semki. Można Latać przez duże L.

Darek Lata.

Nowym będę kręcił tylko ósemki😉

2 godziny temu, Iqibiza napisał:

A taki byłem zachwycony jego wyglądem na żywo w sobotę! Pilot piękne ubrany tematycznie. 

Strój pilota nawet nie draśnięty, silnik da się naprawić i sporo części przełożyć. Będzie inne Zero i mam nadzieję że równie dobrze będzie się prezentować. Niestety najwczesniej w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Iqibiza napisał:

Dobre i to, że coś da się uratować. 

Tak zerkałem na fotki z soboty, ale nigdzie nie mam Zero na telefonie, nawet filmiku z oblotu! 

 

Wrzuciłem fotki z soboty. Zero jeszcze złapane w locie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuj Opatrzności bo bym musiał domalować kolejną gwiazdkę na kadłubie😄. Ale co się odwlecze....jak dobrze pójdzie to w przyszłym sezonie będzie kolejne Zero więc wyzwanie na walkę powietrzną przyjęte👍.

Wiem już że Foka poległa, mam nadzieję że chociaż Saito nie ucierpiał mocno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

No Panie, piękny :) 

W barwach dowódcy Tainan Kokutai z lotniska Buna na Nowej Gwinei, porucznika Inano.

Pewnie wiesz, że ten egzemplarz wpadł w ręce Hamerykanów po wcześniejszym uszkodzeniu skrzydła i późniejszym przejęciu lotniska i z części z kilku innych zero przywrócony do stanu lotnego i oblatywany przez Jankesów.

Ale z tego wynika, że przeżył wojnę i latał, czego - długiego latania życzę Twojemu egzemplarzowi :) 

Trzymam kciuki, zero to piękna maszyna.

A co to za zestaw, bo jakoś przeoczyłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.