Skocz do zawartości

Jakie serwa dać do skrzydeł motoszybowca Gama firmy Pelikan ?


Rekomendowane odpowiedzi

Modela jak każdy inny. Serwa takie o których wspomniał Robert to serwa która nadadzą się do większości piankowych szybowców tej wielkości.

To nie jest szybowiec wyczynowy, więc takie serwa na pewno wystarczą. Mam takie w szybowcu Solius firmy MPX i dają radę.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacekplacek napisał:

Pytałem o serwa w skrzydłach Gamy z firmy Pelikan, zależy mi na opinii tych , którzy faktycznie latają tym modelem.

Tak jak koledzy radzą,po kilku lotach Gamą padły 2 serwa w skrzydłach,więc wymieniłem wszystkie na MG90S. Teraz mam święty spokój,latam już drugi sezon bez przygód,polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiadomo ze te serwa MG90S są to, te prawdziwe oryginalne. Ja kupiłem 2 w Modelemax i 2 od chińczyka z Aliexpress i niczym ale to niczym się nie różnią.  Praca jest ta sama, no chyba że w laboratorium wyjdzie które lepsze. Ale jako serwa osobiście polecam, tanie i w miarę dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich tower pro może szybciej elektronika zawieść niż w serwach bardzo dobrych i sprawdzonych firm, ale do takiego modelu według mnie nie opłaca się ładować tak drogich serw. Ja używam serw i tower pro i innych firm jak np. HiTec czy BlueBird i jak na razie nie miałem większych problemów. 

W hitec przy rozbiciu pękały tryby w wersji gorszej z plastikowymi trybami, ale wystarczy je dokupić i wymienić ten uszkodzony tryb. W wersji z trybami metalowymi różnych firm nie miałem większych problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna zaada jest taka - wszystkie serwa padają...

 

Paradoksalnie - najwięcej padło mi wypasionych szybkich serw, na silnikach szczotkowych (KST DS215MG np.).

Jeśli chodzi o tanie złomy pokroju MG90S, SG-50, SG-90 etc. Przychodzą, jakie przychodzą, ale jak działają na początku, to bezawaryjnie mi działają długie lata.

Ogólnie - lubię tę taniznę, szczególnie jak mogę w sklepie pod serwo tester podpiąć.

Gorzej jak to są podróbki, wtedy to jest to tragedia

 

Mój największy zawód to analogowe Hiteci. Kiedyś - bardzo dobre serwa w średniej klasie (dla przykładu - mój Funcub ma serwa HS-55, które mają nalepkę gwarancyjną z 2003r i latają nieprzerwanie u mnie w różnych modelach). 

Współczesne HS-55 to najgorszy śmieć i w każdej sytuacji wezmę SG-50. 

HS-81, HS-82 również mi brzydko popadały (szczotki na silnikach).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Patryk Sokol napisał:

Ogólna zaada jest taka - wszystkie serwa padają...

 

Paradoksalnie - najwięcej padło mi wypasionych szybkich serw, na silnikach szczotkowych (KST DS215MG np.).

Jeśli chodzi o tanie złomy pokroju MG90S, SG-50, SG-90 etc. Przychodzą, jakie przychodzą, ale jak działają na początku, to bezawaryjnie mi działają długie lata.

Ogólnie - lubię tę taniznę, szczególnie jak mogę w sklepie pod serwo tester podpiąć.

Gorzej jak to są podróbki, wtedy to jest to tragedia

 

Mój największy zawód to analogowe Hiteci. Kiedyś - bardzo dobre serwa w średniej klasie (dla przykładu - mój Funcub ma serwa HS-55, które mają nalepkę gwarancyjną z 2003r i latają nieprzerwanie u mnie w różnych modelach). 

Współczesne HS-55 to najgorszy śmieć i w każdej sytuacji wezmę SG-50. 

HS-81, HS-82 również mi brzydko popadały (szczotki na silnikach).

Potwierdzam ... choćby z własnego przykładu. Stare baaardzo leciwe HS 82MG i HS 65MG działają.
Niestety w ostatnim czasie nowe te same serwa potrafiły się wykopcić, miałem o tyle szczęścia że w trakcie lotu serwo na lotce padło w neutrum.

w drugim przypadku na ziemi przed lotem serwo na SW zostało w pozycji wychylonej. 
Jedyny plus np HS 82MG jeśli padnie elektronika, zębatki z niego pasują z HS 81 
Śmiem twierdzić że HITEC zszedł na psy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jacekplacek napisał:

Jakie serwa dać do skrzydeł motoszybowca Gama firmy Pelikan ? Nie pytam co tam dał Pelikan, tylko co wg Was jest sens tam dać/

Ja używam wyłącznie serw analogowych Hiteca ale ostatnio (jak napisał już zresztą Patryk) ich jakość się pogorszyła. Ale mimo to dają radę tylko czasem się trafiają egzemplarze które nie trzymaja zera i mają luzy. 

Mam tutaj na myśli serwa HS-81 , HS - 55.

W tamtym roku kupiłem HS-65  do lotek i jest ok choć cena jest moim zdaniem zdecydowanie za wysoka.

Również szukam jakieś alternatywy.

Nie polecam najtańszych chińczyków bo to zawsze ryzyko: szczególnie w szybszym modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RobRoy napisał:

Skoro temat serw został wywołany do tablicy ....

Jakie są praktyczne różnice pom. serwami analogowymi a cyfrowymi. Kiedy i  w jakich modelach warto zastosować serwa cyfrowe?

Pytanie z pogranicza - a włożę kij w mrowisko ;)
Sporo jest w sieci opisów itp... np tu.
https://www.piotrp.de/MIX/serwa.htm

https://pl.wx-corona.com/info/the-difference-between-digital-servo-and-analo-48794338.html

A tu masz trochę na bogato ... popcorn piwo pizza czy co tam jeszcze i można postudiować
https://www.rchelicopterfun.com/rc-servos.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat używam do skrzydeł serw z rodziny "jx" na lotki daje te cienkie 8mm a klapy to już takie co mają 21g oczywiście cyfrowe i na metalowych trybach nie pamiętam dokładnej nazwy/numeracji w necie można sobie znaleźć, kupuję z Ali. Dodam że nie zawiodły mnie nigdy, a mam je w suprze czy zwykłych piankach - cenowo średnia a półka dla mnie ok😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sbogdan1 napisał:

Pytanie z pogranicza - a włożę kij w mrowisko

Boguś ...  nie chodzi mi o jakieś profesorskie wywody, ale takie właśnie wnioski kolegów wynikające z praktyki: zastosowałem , bo to i to....nie stosuję bo ...

Pomijając oczywiście kwestię finansowa, bo to sprawa najprostsza - mam na serw cyfrowe... , albo nie mam i dlatego nie stosuję

Dzięki za linki...

 

1 godzinę temu, robertus napisał:

Absolutnie z mojego subiektywne go punktu widzenia

Dzięki Robert ...o takie coś mi chodziło.

 

 Wniosek dla mnie nasuwa się jeden - przy moim poziomie "modelarstawa" nie ma co sobie zawracać głowy serwami cyfrowymi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.