Skocz do zawartości

FrSky TARANIS


Wojtass_nt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zapomnisz, że jest włączony to nie odpalisz silnika. Sprawdź, czy nie da się przypisać chwilowego (SH) wtedy nigdy nie zapomnisz. I tak nie będziesz w Michasiu gasił silnika w locie więc nie ma znaczenia położenie wyłącznika względem ręki. Najlepiej, gdyby ten chwilowy można było zaprogramować jako przerzutnik który się resetuje po wyłączeniu nadajnika. Wtedy byś mógł go włączyć w dowolnej chwili podczas lotu a dopiero po zjechaniu drążkiem do minimum silnik by zgasł. Po ponownym włączeniu nadajnika przepustnica by była w pozycji wolnych obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czytałem na innym forum, że się da, ale jak za krótko się da impuls przełącznikiem to silnik potrafi jeszcze zapalić i ta opcja średnio działa. Jak Andrzeju wiesz to takie chwilowe ustawienia, by go odpalić a potem będziemy gdybać jak to zrobić bardziej komfortowo. Dziękuję za sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem manual taranisa i jestem zdziwiony. W er9x mam <safety switch>, które po aktywowaniu omijają wszystkie miksery, limity i wysyłają podany sygnał na określony kanał (mają pierwszeństwo). Może warto coś takiego zaimplementować do tego software?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem manual taranisa i jestem zdziwiony. W er9x mam <safety switch>, które po aktywowaniu omijają wszystkie miksery, limity i wysyłają podany sygnał na określony kanał (mają pierwszeństwo). Może warto coś takiego zaimplementować do tego software?

Kto szuka ten znajdzie :P:P Tu jest Funkcja która nazywa się Bezpieczny Kanał. możesz ją aktywować przełącznikiem.

 

Andrzeju, ja to rozwiązałem inaczej (nie zapominanie) mam pod przełącznikiem (SF) ustawiony Mixer z ostrzezeniem 3 pikowym .. póki radio pika nie można włączyć silnika.

Można to ustawić nie na mikserze ale na 2ch funkcjach : jedna Bezpieczny kanał wyłączy silnik, Druga "gadułka" - "SIlnik wyłączony" co 15 sekund czy ile komu pasuje.

 

Kacper, Andrzejowi raczej chodziło o tzw. przełącznik trwały (W logicznych jest) - działa on tak jak znajdzie ustawienie pierwsze to się włącza na stałe jak znajdzie ustawienie drugie to się wyłącza.

 

P.S. nie wiem czy bezpieczny kanał nie bierze pod uwagę ustawionych granic ruchu serwa - teoretycznie powinien - ale nie sprawdzałem.

P.P.S W Taranisie ze względu na elsatyczność ustawiania - każdy moze znaleźc taką realizaję danego zadania jaka mu pasuje dróg jest multum.

 

Bart - juz wymysliłes jak zrobić te żagle ?? Czy rzućić garść kolejnych hintów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w natłoku zajęć nie zrozumiałem :) Dałeś mi jednak myśl by ustawić sygnał dźwiękowy, że SF jest w pozycji T-cut i po kłopocie. Za to lubię tą apkę, wszystko można a ustawienia ogranicza jedynie pomysłowość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, podrzuć pierwsze kroki. Nie mam pojęcia od jakiej strony zacząć. Przy okazji - co to nitki???

 

 

Wątek o taranisie czytam, bo jak tylko nachodzi mnie chęć upgrade mojej TGY 9x, to księgowy w głowie mówi - po co. W Taranisie jest wszystko za te same pieniądze. 

 

Przy okazji, jak bardzo OpenTX dla TGY 9x jest podobny do Taranisowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten cut-off zabezpiecza przed przypadkowym włączeniem się silnika. Więc zapewne chodzi o szwy  :)  

Dokładnie o to chodzi.

 

 

 

Jacek, podrzuć pierwsze kroki. Nie mam pojęcia od jakiej strony zacząć. Przy okazji - co to nitki???

 

 

Wątek o taranisie czytam, bo jak tylko nachodzi mnie chęć upgrade mojej TGY 9x, to księgowy w głowie mówi - po co. W Taranisie jest wszystko za te same pieniądze. 

 

Przy okazji, jak bardzo OpenTX dla TGY 9x jest podobny do Taranisowego?

 

Zacznę od tyłu - o ile wiem są praktycznie identyczne chyba najlepiej zaciagnij companiontx ustaw rom dla TGY 9x i znacz jak to wyglada w symulatorze radia. Będziesz miał najdokładniejszą z możliwych odpowiedź.

Chyba nie ma skryptów LUA.

Pierwsze kroki : zainteresuj się przełącznikami logicznymi oznaczonymi d>=x / d<=x czy jakoś tak (piszę z głowy) one sprytnie realizują "ruch drąga ponad ostatnią maksymalną pozycję"

Trzeba by zbudować logike na przełącznikach innych typu np stałe.

do tego dobudować sprytne funkcje uaktywniane tymi przełącznikami np zmieniające wartości zmiennych globalnych a te już wrzucić do mikserów.

 

Druga droga wg mnie lepsza ale trudniejsza do zrealizowania w sensie w ciul siedzenia nad kodem to skrypty LUA.

Skryptów LUA nie ma w companiontx nawet w modzie taranisa to działa tylko fizycznie na radiu - dlatego robota nad nimi jest mocno upierdliwa ...

napisz skrypt... wejdź w trym bootloader ,m wgraj skrypt , uruchom radio, przetestuj ... popraw skrypt .. wejdź w bootloader ... bleeeeeeeee... można sie w pewnym momencie porzygać.

Ale efekty są mocno ciekawe jak sie dobrze toto napisze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam watek ale moglem pominac. Przy okazji otwierania nadajnika polecam przeglad mocowan bocznych (przy ekranie) potrojnych guzikow. Mi ostatnio zapadly sie do srodka. Na szczescie w domu a nie w locie. Po przegladzie stwierdzam ze ich mocowanie jest dosc slabe. Polacam wzmocnic chocby kropla kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejho wszystkim.

Czytam sobie i czytam o tym radyjku.

W szczególności zastanawia mnie jedno. Czy może ktoś żałuje przesiadki z innej aparatury i jakiej?

 

Inna sprawa to gniazdo modułu nadawczego. Czy do Taranisa podłączę sobie moduł z 9x?

Jak wygląda zmiana modułu którym chcę nadawać? Wiem tylko, że jest programowa.

Od dłuższego czasu myślę o telemetrii ale nie potrzebuję jej we wszystkich modelach a odbiorników do 9x mam mnogość i chętnie bym ich używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów jestem tutaj nowy i praktycznie moja wiedza o rc jest bardzo słaba. Zakupiłem aparaturę frsky taranis i model elektroszybowca salto typ steru wysokości jest v i tutaj właśnie się zaczęła moja walka z mikserem ni cholery nie mogę tego ustawić czy ktoś może mi opisać jak powinno to wyglądać w ustawieniach tylko 4 kanały.

 

note3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam watek ale moglem pominac. Przy okazji otwierania nadajnika polecam przeglad mocowan bocznych (przy ekranie) potrojnych guzikow. Mi ostatnio zapadly sie do srodka. Na szczescie w domu a nie w locie. Po przegladzie stwierdzam ze ich mocowanie jest dosc slabe. Polacam wzmocnic chocby kropla kleju.

 

Miałem to samo, zapadł mi się "enter". Podkleiłem to na CA, ale i tak pozostają obawy. Zastanawiam się jednak po co miałbyś używać te przyciski w locie ?? No może do zmiany ekranów telemetrii, ale nawet jakby stało się to w locie to niczym to raczej nie grozi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wygadaliscie. Przez rok sie nic nie dzialo, miruuu napisal ze zapadaja sie przyciski i dzien pozniej (sobota) zapadly sie :) Dzieki :)

Ja to zrobilem w locie - chcialem zresetowac timera. Podejrzewam, ze bylem za malo delikatny szukajac ktory to przycisk i jednoczesnie sterujac modelem. Podkleilem w kilku punktach na calej dlugosci listwy z przyciskami. Powinno wytrzymac do konca zywota radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów jestem tutaj nowy i praktycznie moja wiedza o rc jest bardzo słaba. Zakupiłem aparaturę frsky taranis i model elektroszybowca salto typ steru wysokości jest v i tutaj właśnie się zaczęła moja walka z mikserem ni cholery nie mogę tego ustawić czy ktoś może mi opisać jak powinno to wyglądać w ustawieniach tylko 4 kanały.

 

note3

Masz toto przecież w Wizardzie w Companion o ile mnie pamięć nie myli ...

Dodatkowo wpisz w wujku : "Taranis V-Tail" -> wiadro przykładów albo i dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te wiadro przykładów z wujka jakoś nie podaje dokładnie przetestowałem większość z nich i na koniec zawsze coś jest nie tak sw chodzi w lewym drągu albo mam to samo po obu stronach a po ostatnich miksach sw działa mi w dół a jak dam do góry to skręca w lewo.

 

note3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.