Skocz do zawartości

PZL-130 Orlik TC1


jędrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Farby właściwe już mam. Czekam tylko na żarówiasty kolorek. Wcześniej na próbę pomalowałem kołpak kolorkiem Revella podobnym, ale nie dokładnie takim, ale też luminescencyjnym. Fotki w świetle sztucznym i naturalnym. Zdjęcia niestety nie oddają tego koloru właściwie.

 

post-270-0-58053300-1551177887_thumb.jpg

 

post-270-0-96631000-1551177897_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dzięki temu można uzyskać delikatne rozmycie na granicy kolorów. Szerokość tego rozmycia można regulować przez grubość tego czegoś okrągłego (sznura?). Jeśli o to faktycznie chodzi to pomysł jest genialny w swojej prostocie i skuteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Czy mogę zapytać co to to okrągłe przy maskowaniu do malowania i dlaczego tak?

Metoda podejrzana u plastikowców i chodzi właśnie o rozmycie granicy kolorów, tak jak napisał Robert. Nie jest to sznur a masa plastyczna Blu Tack, świetnie klei się do różnych podłoży, nie zostawia śladów po odklejeniu i świetnie do tej masy klei się taśma maskująca. Masa wielokrotnego użytku.

 

post-270-0-36334400-1551553950.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Bardzo się cieszę że wreszcie nadszedł ten moment. Pamietam początki... Jednak ten projekt tak rozciągnoł się w czasie że juz miałem wątpliwości czy kiedykolwiek dobrnie do końca. Oglądałem orlika w trakcie budowy, 2? 3 lata temu na pikniku w Wilczych Laskach...

Świetnie że zmierza ku końcowi! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł z tym wałeczkiem do rozmycia kolorów. Ja robię i robiłem w ten sposób, ze na podkładce około 3-4 mm przyklejałem darty sztywniejszy papier pakowy o potrzebnych konturach i przy prostopadłym natrysku uzyskiwałem potrzebny efekt. Ostatnio użyłem zamiast dartego papieru papier wycięty zębatymi nożyczkami do tkanin. Efekt bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walki ciąg dalszy, ciemny kolorek trochę za ciemny, ale cóż wieszać się z tego powodu nie będę :) .

Bez przesady,ja bym raczej powiedział, że ten jasny jest zbyt jasny :D .

Myślę, że czas i słońce zrobią swoje i będzie jak oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.