Irek M Opublikowano 10 godzin temu Opublikowano 10 godzin temu Jaką technikę spawania polecilibyście do przyspawania goleni podwozia fi6mm do płytki 2mm? Najgorzej poszło mi z tigiem bo raczej z ostrza wolframowego robi się kropla niż coś połączę. Spaw na odcinku jakieś 6-7cm.
TooM Opublikowano 10 godzin temu Opublikowano 10 godzin temu Laserem ,w Gdańsku masz np. Sow -Yacht .Szukaj firmy parającej się naprawą narzędzi mikrospawaniem. We Wrocławiu nie jest to tanie ale popytać można .
RomanJ4 Opublikowano 8 godzin temu Opublikowano 8 godzin temu Tigiem bez problemu da się pospawać, trzeba tylko trochę wprawy. 2 godziny temu, Irek M napisał: Najgorzej poszło mi z tigiem bo raczej z ostrza wolframowego robi się kropla niż coś połączę. Spawasz TiG-iem w reżimie DC czy AC? Kropla się zrobi jak spawasz AC z balansem ustawionym na dużą dodatnią fazę czyszczenia tlenków(niebieska strzałka w przykładzie zielone 2), wtedy na elektrodzie koncentruje się duża ilość ciepła, (do poczytania http://jswelding.pl/_cms/view/29/spawanie-tig.html) i wówczas może się ona stapiać(tworzy się kulka) tracąc pożądany stożkowy kształt który decyduje o kształcie łuku plazmy. https://spawanie.blog/spawanie-tig-wszystko-co-musisz-wiedziec.html https://www.centrometwarszawa.pl/inne-produkty/artykuly-o-spawaniu/ostrzenie-elektrod-wolframowych Ale najczęściej kulka zrobi się kiedy mimowolnie na moment dotkniesz elektroda jeziorka roztopionego metalu, i to zarówno w reżimie DC, jak i AC, lub kiedy jest ustawiony za duży prąd spawania. Aby sobie ułatwić spawanie można zastosować sztuczkę - łukiem plazmowym najpierw roztapiać dodatkowy materiał(drut) położony na styku szwu spawanych materiałów, a roztopiony drut następnie ładnie wtopi się w materiał. Takim sposobem dobrze spawa się nawet cienkie aluminium, eliminując w dużym zakresie ucieczkę płynnego metalu (dziury). do poczytania https://spawara.pl/parametry-spawania-tig/ https://spawara.pl/ostrzenie-elektrody-wolframowej/ https://www.cnc.info.pl/spawarka-tig-t122057.html 1
Irek M Opublikowano 2 godziny temu Autor Opublikowano 2 godziny temu Roman, tak właśnie próbowałem ostatnim razem - drut spawalniczy miedzy płytką, a prętem spawanym - poszło najgorzej ale to brak umiejętności. Na mojej spawarce nie ustawiam AC czy DC więc nie wiem w jakim reżimie - wklejałem już fotkę mego kombajnu. Toom - Twoja propozycja odpada. Z lutowaniem był mniejszy problem bo mogłem to zrobić w domu. spawając to muszę zabrać kadłub - prawie 3m długości, wstępnie zamocować - jakoś - podwozie i dopiero spawać. Dlatego myślę, że gdy w garażu złapie piony i poziomy na modelu, heftnę punktowo w kilku miejscach i potem albo sam dokończę albo właśnie gdzieś zaniosę lub ktoś mi pomoże kto wie co i jak 🙂 Ale do tej pory to najlepszy efekt uzyskałem spawając mig z drutem samoosłonowym. Mam też mieszankę argonu i drugą butlę z Co2 ale pewnie gaz nie wpłynie przy moich umiejętnościach na proces spawania.
Rekomendowane odpowiedzi