Skocz do zawartości

Jakiej muzyki teraz słuchasz ?


rafalgruszka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.01.2024 o 16:42, d9Jacek napisał:

kompozytor ten sam

 

Komeda i Polanski! Moim zdaniem, dotychczas najlepsza kombinacja w dziejach polskiej i jedna z najlepszych w dziejach swiatowej kinematografii.

 

W dniu 20.01.2024 o 13:21, qpa napisał:

Kontynuując filmowy temat: 

 

 

 

Wspanialy klimat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, d9Jacek napisał:

jeszcze  dodałbym Wojciecha Kilara

 

Nie, zebym sie z tym nie zgadzal, ale o Kilarze nie pomyslalem. Jego muzyke znam wyraznie mniej, anizeli Komedy.

 

Dorzuce jeszcze troche polskich klimatow, na ktorych ja sie wychowywalem:

 

 

 

Nie wiem, czy to juz bylo, ale ja moge tych kawalkow (takich jest wiecej) sluchac bez konca. Wiaza sie ze wspomnieniami i beztroskiej mlodosci. Tym bardziej, ze tutaj do muzyki dochodzi nader poetycki tekst.

 

Zapewne z punktu widzenia dzisiejszej mlodziezy sa to starocie, co z kolei dowodzi, ze ja dinozaur juz jestem. 🙂

 

O, jeszcze jeden z owych "staroci" znalazlem:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mr.jaro napisał:

o Kilarze nie pomyslalem.

Komeda zmarł  w relatywnie młodym wieku.Kilar komponował do póznej starości- praktycznie az do smierci.. Ale mamy paru genialnych twórców mmuzyki filmowej....Lorenc, Preisner, Kaczmarek  czy Dębski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktoś słucha Flaming Lips?  ;)  Bardzo odjechany amerykański zespół, który ma nawet swoją aleję w Oklahoma City, ja ich lubię, a tu trzy utwory, które lubię bardziej :)

 

A ten utwór jest podobno oficjalną piosenką Oklahoma City 

to jeszcze to

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś jeszcze pamięta o takim zespole jak Wang Chung?

Ostatnio mi się przypomniało, ich ścieżka dźwiękowa do świetnego kryminału "Żyć i umrzeć w L.A." była pierszą płytą CD jaką kupiłem i to nie mając nawet wtedy jeszcze odtwarzacza :) 

 

 

A to chyba ich największy przebój 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.