Skocz do zawartości

Jakiej muzyki teraz słuchasz ?


rafalgruszka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatku maja bylismy na koncercie Hania Rani w Brisbane.  Bardzo nam sie podobalo, cos w rodzaju Mike Oldfield tylko duzo lepsze!  Na jesieni ma sie ukazac w Polsce jej nowy album, ktory bedzie zawieral nagrania z koncertow w Australii.

 

20230507_192424.thumb.jpg.37776a7a8344c5bd0a200abacef2d2f5.jpg

 

20230507_200956.thumb.jpg.d6629bdeaec8de32e32c88dc94a49640.jpg

 

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 25.06.2023 o 09:39, Andrzej Klos napisał:

Na poczatku maja bylismy na koncercie Hania Rani w Brisbane.  Bardzo nam sie podobalo, cos w rodzaju Mike Oldfield tylko duzo lepsze!  Na jesieni ma sie ukazac w Polsce jej nowy album, ktory bedzie zawieral nagrania z koncertow w Australii.

 

 

 

 

 

 

Sorki ale do Mike Oldfielda to jest podobne tak jak Mannam do Perfectu, ptrząc na film z koncertu to wszystko (prawie) leciało a komputra 😞

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, witold_pi napisał:

Sorki ale do Mike Oldfielda to jest podobne tak jak Mannam do Perfectu, ptrząc na film z koncertu to wszystko (prawie) leciało a komputra 😞

A muzyka elektroniczna to niby na czym jest robiona, jak nie na komputerach, na mandolinie? 😜

Też uważam, że Hania Rani młoda polska artystka jest godna posłuchania i polecenia.

Kwestie gustu i odbioru są sprawami indywidualnymi, ale ja też usłyszałem w tym fragmencie ducha Oldfielda i muszę przyznać, że podobało mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słyszałeś o laserowej harfie czy mini moogu, czy innych wynalazkach elektronicznych? Czym innym jest gra na żywo przez muzyków, którzy na bieżąco ustawiają brzmienie "instrumentu- dźwięku" a czym innym odtwarzanie z sequencera o ile dobrze nazywam to urządzenie a współcześnie z jabłuszka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sorki ale do Mike Oldfielda to jest podobne tak jak Mannam do Perfectu, ptrząc na film z koncertu to wszystko (prawie) leciało a komputra 😞

 

Musialem wkleic bo odpowiedz wpisales w zle pole.  Ach te komputery 😁.

 

Jak dla mnie, porownanie takie sobie bo nie znam ani Mannam ani Perfect.

 

 

Tu jest kilka przykladow, ze potrafi grac bez komputera:

 

 

 

 

 

 

Uzywajac komputera, znajdziesz wiecej 😁:

 

https://www.youtube.com/results?search_query=hania+rani

 

 

 

 

 

7 godzin temu, witold_pi napisał:

A słyszałeś o laserowej harfie czy mini moogu, czy innych wynalazkach elektronicznych? Czym innym jest gra na żywo przez muzyków, którzy na bieżąco ustawiają brzmienie "instrumentu- dźwięku" a czym innym odtwarzanie z sequencera o ile dobrze nazywam to urządzenie a współcześnie z jabłuszka.

 

 

Hania Rani, mimo mlodego wieku,  ma doskonala technike i jest multi-instrumentalistka.   Byc moze jeden instrument nie wystarcza jej aby przekazac to co potrafi.  Powinnismy sie cieszyc, ze jest juz znana na calym swiecie a nie znowu zaczynac Polskie marudzenie.  Podobnie jak dyskusje, ze:

- prawdziwe modelarstwo to tylko maltretowanie balsy i to reczna pila wloscicowa.

- deodoranty sa niepotrzebne

- automatyczna skrzynia biegow nie jest dla prawdziwych mezczyzn 

- piecyk mikrofalowy cie zabije, gotowc trzeba tylko na ogniu

etc etc 

 

 

Nie jest to muzyka latwa, pod noge, nie dla kazdego.  Wiec sie nie dziwie, ze nie kazdemu sie podoba.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Andrzej Klos napisał:

Sorki ale do Mike Oldfielda to jest podobne tak jak Mannam do Perfectu, ptrząc na film z koncertu to wszystko (prawie) leciało a komputra 😞

 

Musialem sie wkleic bo odpowiedz wpisales w zle pole.  Ach te komputery 😁.

 

Jak dla mnie, porownanie takie sobie bo nie znam ani Mannam ani Perfect.

- prawdziwe modelarstwo to tylko maltretowanie balsy i to reczna pila wloscicowa.

- deodoranty sa niepotrzebne

- automatyczna skrzynia biegow nie jest dla prawdziwych mezczyzn 

- piecyk mikrofalowy cie zabije, gotowc trzeba tylko na ogniu

etc etc 

 

 

Jeśli jesteś taki nowoczesny zo proponuję zajrzyj do Spotify i Tidala tam znajdziesz Mannam i Perfect wtedy zrozumiesz o czym pisałem, ja przynajmniej parę płyt H. R. puściłem i nie ma się nad czym zachwycać, stylistycznie są bardzo heterogenne. Oldfielda, Kraftwerk, Skrzeka, Tangerim Dream czy Vangelisa poznasz po ich własnym "stylu". 

Mam w domu instrument klawiszowy Yamachy, znam tylko nuty i nie umiem na nim grać bo był kupiony dla córki, ale naciskając jeden klawisz zagram z jego ROMu "Englishman in NY" - czy gram jak STING?

Modelarstwem nie jest sklejanie gotowych pianek - to składactwo dla tych , którzy nie mają czasu a chcą polatać a nie upieprzyć się w kleju przez pół roku aby zrobić 2 loty w niedzielę, ale lepiej latać nisz nie latać bo nie każdy ma zdolności manualne i warsztat - ja swoją pierwszą jaskółkę kleiłem na parapecie w kuchni, bo w modelarni nie było miejsca dla mnie, tak więc nie umiem prawidłowo posługiwać się wieloma narzędziami tak aby uzyskać to co powinienem.

Dezodoranty (Perfumy) zostały wymyślone przez brudasów, przeczytaj sobie "historię brudu", ja dostaję atak migreny po kontakcie z takimi osobnikami.

O którym typie automatycznej skrzyni mówisz bo jest ich parę, sprawdzają się w specyficznych sytuacjach a w innych są katastrofalnie nieprzydatne- Precyzyjne cofanie pod górkę do drzwi garażowych , gdzie dodatkowo mam elektryczny hamulec postojowy zamiast prawdziwego ręcznego, natomiast cvt w motorze jest super. Do przejechania Australi w poprzek chyba jest Ci zbędna, do stania w korku przydatna do puki sprzęgło nie padnie ( w dwusprzęgłowych)

Jesz wędliny naszpikowane chemią udającą wędzenie- smacznego, ja w mikrofalówce nawet gotuję jajko 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, witold_pi napisał:

 

 

....

Dezodoranty (Perfumy) zostały wymyślone przez brudasów, przeczytaj sobie "historię brudu", ja dostaję atak migreny po kontakcie z takimi osobnikami.

....

 

 

Deodoranty to nie to samo co perfumy ale zafacynowal mnie watek, ze deodoranty zostaly wymyslone przez brudasow.  Czy moze mnie prosze skierowac gdzie moge o tym poczytac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, witold_pi napisał:

A słyszałeś o laserowej harfie czy mini moogu, czy innych wynalazkach elektronicznych? Czym innym jest gra na żywo przez muzyków, którzy na bieżąco ustawiają brzmienie "instrumentu- dźwięku" a czym innym odtwarzanie z sequencera o ile dobrze nazywam to urządzenie a współcześnie z jabłuszka.

A te inne wynalazki elektroniczne to co to jest, jak nie wyspecjalizowane komputery (w dużym uproszczeniu oczywiście ;) )? 

Dobra nie ma co prowadzić w wątku poświęconym prezentacji ciekawej/ulubionej/poruszającej/teraz słuchanej muzyki przepychanek. Całkowicie zgadzam się z Andrzejem, Dziewczyna jest warta posłuchania i fajnie że jest i tworzy, a kwestia gustu jest sprawą indywidualną, ale ten wątek nie służy chyba (a przynajmniej do tej pory nie służył) dyskredytowaniu kogoś !!! 

Jeden z niewielu, jak nie jedyny wątek bez przepychanek przynajmniej do tej pory, ale jak widać wszystko można zepsuć.

Z mojej strony koniec wtrętów, może moderatorzy by posprzątali, bo szkoda to psuć (z moimi postami włącznie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Viper napisał:

A te inne wynalazki elektroniczne to co to jest, jak nie wyspecjalizowane komputery (w dużym uproszczeniu oczywiście ;) )? 

Nie to instrumenty elektroniczne o obwodach regulowanych analogowo (pokrętła, suwaki), tak jak organy "kościelne" potrafią naśladować chór czy trąbkę, tak przez odpowiednią modyfikację "sinusoidy" uzyskujesz wszystkie dźwięki z tego świata i nie z tego.

PS> muzyka techno jest przejawem krańcowej bezmyślności i bezproduktywności twórczej, przy użyciu instrumentów elektronicznych/komputerów.

 

Ashenburg Katerine - Historia brudu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, witold_pi napisał:

...

PS> muzyka techno jest przejawem krańcowej bezmyślności i bezproduktywności twórczej, przy użyciu instrumentów elektronicznych/komputerów.

....

 

Ciekawe co o Twojej opini mogliby pomyslec ci ktorzy ta muzyke tworza i zarabiaja miliony 😁

 

Godzinę temu, witold_pi napisał:

...

Ashenburg Katerine - Historia brudu

...

 

Jak bede mial okazje to kupie.  Na razie, przeczytalem krotki opis i wyglada to na historie lazni i podejscia do mycia i higieny poprzez stulecia.

Deodoranty uzywa sie po umyciu, dokladnym, a nie zamiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zakupiłem najnowszą płytę Rolling Stonesów i według mnie jest świetna, najlepsza od wielu lat.

Dedykowana Charliemu Wattsowi.

Szczególnie podobają mi się:

 

słuchając powyższego przypomina się "No Expectations" ostatni utwór nagrany z Brianem Jones, jakby podobnie gitara grana slidem

 

Nigdy nie przepadałem za Lady Gagą, nie słucham jej, ale duet z Mickiem na tej płycie jest rewelacyjny, no ale to Stonesi + Lady Gaga, a nie sama Lady Gaga ;) 

 

A tu moje najnowsze muzyczne odkrycie, czyli niezwykle wyluzowany Koleś z antypodów, czyli Dope Lemon, z najnowszej płyty (niezła, też niedawno zakupiłem)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike Mangini na funkowo. Kto by pomyślał ;)

 

 

W dniu 30.10.2023 o 16:52, Viper napisał:

Nigdy nie przepadałem za Lady Gagą, nie słucham jej, ale duet z Mickiem na tej płycie jest rewelacyjny, no ale to Stonesi + Lady Gaga, a nie sama Lady Gaga ;) 

 

Babka dobrze śpiewa, ma charyzmę, i wychodzi ze swojej strefy komfortu. Ani Stonesi nie potrzebują reklamy ani Gaga. Muzyka jest jedna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MASK napisał:

Babka dobrze śpiewa, ma charyzmę, i wychodzi ze swojej strefy komfortu. Ani Stonesi nie potrzebują reklamy ani Gaga. Muzyka jest jedna.

Co do tego, że jest utalentowana i dobrze śpiewa to pełna zgoda, acz nie jest to muzyka jakiej słucham, a tym duetem jestem oczarowany. A że rzeczywiście wyszła ze swojej strefy komfortu tym większy szacunek. Na szczęście wyszła i powstał świetny utwór :)

 

To jeszcze jedno ode mnie :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.