Skocz do zawartości

Zdjęcia silników -


Janeczek

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, że przeważnie w tych wszystkich starych motorkach brakuje iglic i rozpylaczy. Akurat tez mam w kolekcji takiego CEZASA i też nie ma iglicy. Ale, jak przyjdzie czas na jej dorobienie, to na pewno dorobię. Coraz więcej mam takich niekompletnych motorków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo rozpylacz przy niewłaściwym podejściu (bez należytego wyczucia) bardzo łatwo jest połamać, a co do iglicy to zdarza się, że w locie się odkręci i tyle ją widzieli...

Sam złamałem kilka rozpylaczy w początkach swojej kariery modelarskiej i jakąś iglicę też z pewnością uwolniłem do atmosfery, ale od tego czasu zdecydowanie więcej tych elementów dorobiłem więc jestem na plusie :-))) A jak sam wiesz Andrzeju nie każdy ma możliwości umiejętności i chęci...więc w przyrodzie rozpylaczy i iglic ciągle za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moje dwa, jak na razie, silniki z płukaniem fontannowym. Mniejszy z 1940 roku o pojemności ok. 1,6 ccm, to jeden z najmniejszych seryjnie produkowanych silników z zapłonem iskrowym; drugi, bardzo rzadki japoński silnik z przełomu lat 40. i 50. Może ktoś wie co to za silniki? :)

 

DSC_1128.JPG

 

Oba silniki mają kilkuczęściowe tłoki o podobnej konstrukcji:

DSC_1130.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A to moje dwa, jak na razie, silniki z płukaniem fontannowym. Mniejszy z 1940 roku o pojemności ok. 1,6 ccm, to jeden z najmniejszych seryjnie produkowanych silników z zapłonem iskrowym; drugi, bardzo rzadki japoński silnik z przełomu lat 40. i 50. Może ktoś wie co to za silniki? :)

 

DSC_1128.JPG

 

Oba silniki mają kilkuczęściowe tłoki o podobnej konstrukcji:

DSC_1130.JPG

Ten z lewej to Atom 09 konstrukcji Raya Ardena.Drugi motor to Top 19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

tak przyszło mi teraz do głowy a kto ma najstarszy motorek  :) na razie był przekrój z całego okresu światowej produkcji . paweł jaki jest twój najstarszy motorek , może koledzy się też pochwalą najstarszymi swoimi okazami w zbiorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Karol!!

Marku co do mojego najstarszego motorka to mam dwa typy (sam nie wiem który starszy) Kratmo lub REA - taki jak ten z linku poniżej

http://www.moteur-ancien.com/rea-france/

zdjęcia moich dinozaurów wkrótce.

Póki co (wykorzystam ostatnio wykonane fotki) i proponuję kolejną zagadkę.

Co to za jeden?

post-10468-0-59046400-1433103092_thumb.jpg

post-10468-0-99757100-1433103095_thumb.jpg

post-10468-0-72127900-1433103099_thumb.jpg

Stanisławie, a czy przypadkiem nie chciałbyś oryginalnego kołpaczka do swojej ślicznej Jaskółeczki, tak się składa, że mogę Ci jeden odstąpić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.