Skocz do zawartości

Virus 2.5 E z Mawi


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam latałem i kręciłem z kamerą na górnej części skrzydła i kamerą skierowaną lekko w dół.

Oczywiście dla zachowania równowagi poprzecznej ;)  doklejałem na przeciwległym końcu skrzydła tym razem od spodu :D  kawałek samoprzylepnego ołowiu  i było git.

Sama kamera trzymała się na dobrej taśmie 3 M dwustronnej bez obawy iż w locie odpadnie bo po lataniu ciężko było ją odlepić.

Na pewno jest zauważalna różnica w locie z kamerą GO PRO (jakoś tak model leci "tempo") lub bez ale bez tragedii ,spokojnie można tak latać.

Tak więc Andrzej następny film bez śmigła ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło jeżu kolczaszty no pewnie, że można tak latać i też tak latałem swego czasu i nie odczuwałem większej różnicy ale idealiści, perfekcjoniści, detaliści i inni ach-oh naj... zapewne znaleźli by tutaj setki powodów dla których jest to bee, że o wyważeniu nie wspomnę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że filmy robione z pokładu modelu, czy ze skrzydła, czy z kabiny są dla oglądających hmmm... mało ciekawe. One pokazują tylko co najwyżej lotnisko i jego przyległe okolice. Można popatrzeć prze 5 góra 10 sekund a potem wciąż to samo zaczyna się robić nudne. Dla pilota, który zna lotnisko, może to i ciekawe, ale dla postronnych sorry za szczerość trochę mało ciekawe, zwłaszcza jak film trwa 2-5min. 

 

Andrzej nie odbierz tego jako krytykę tylko ot taką uwagę starszego pana, który lubi oglądać filmy modelarskie.

Moim zdaniem o niebo ciekawsze są filmy robione z ziemi i pokazujące co potrafi model w locie i co potrafi zrobić pilot z tym modelem. A już esencją jest pokazanie przede wszystkim startów i lądowań a w powietrzu to tylko jako przerywnik. Cóż sam dobrze o tym wiem, że jak się lata samemu to o takie filmy bardzo ciężko, a i sprzęt do takich filmów też trzeba mieć.

Może następnym razem zabierz kogoś kto potrzyma kamerkę. W zeszłym sezonie kolega z lotniska robił z ręki filmiki Mobiusem i o dziwo wyszły super. :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze no nie do końca. Próbowałem, ale sam dobrze wiesz, że człowiek nie gapi się non stop na model. Czasami zerka na nadajnik, czasami na rękaw - wskaźnik wiatru, Wówczas taki film wymaga sporej obróbki, edycji. Poza tym niestety Mobius, GoPro i tego typu kamerki mają jedną, jak dla mnie wadę, brak zoomu. Jak latasz takim Virusem to latasz daleko od siebie i wówczas tylko mały "x" na niebie widać. Do startów i lądowań faktycznie idealne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze no nie do końca. Próbowałem, ale sam dobrze wiesz, że człowiek nie gapi się non stop na model. Czasami zerka na nadajnik, czasami na rękaw - wskaźnik wiatru, Wówczas taki film wymaga sporej obróbki, edycji. Poza tym niestety Mobius, GoPro i tego typu kamerki mają jedną, jak dla mnie wadę, brak zoomu. Jak latasz takim Virusem to latasz daleko od siebie i wówczas tylko mały "x" na niebie widać. Do startów i lądowań faktycznie idealne rozwiązanie.

Też nie bardzo oglądam filmy z dronów pokazujących okolice, lecz interesowało mnie jak wygląda lotnisko z góry ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej nie przejmuj się. W życiu jest tak że "co jednemu pachnie to drugiemu śmierdzi". Film był ciekawy. Tak uważam. Ja często mobiusa ustawiam na krawędzi skrzydła. Tak by widzieć panoramę i pracę obu skrzydeł i lotek. A widok klasy premium to kamerka na stateczniku pokazująca skrzydła i panoramę :) Naturalnie GoPro do tego się nie nadaje. Miałem, próbowałem i stawia zbyt duże opory. Mobius do modeli jest niemal idealny. 

A tak na prawdę, wszyscy skupili się na kamerce bo Ci zazdroszczą Virusa i zielonego lotniska w środku zimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na prawdę, wszyscy skupili się na kamerce bo Ci zazdroszczą Virusa i zielonego lotniska w środku zimy ;)

A tam, mów za siebie chyba że wróż Maciej z ciebie.  :) 

Może niektórzy trochę wyrośli już z piaskownicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nabrała mnie ochota na wymienienie bagnetu na stalowy i zobaczenia co ten model na prawde potrafi. I powiem z ręką na sercu że potrafi bardzo dużo, wybrałem się na 3 lipki w Bielsku no i pogoniłem go troszkę a nawet baardzo :). Tylko fotki ponieważ byłem sam.

 

Teraz jedynie marzy mi się zbocze z porządnymi wiatrami...

12788219_816869885085413_1630898448_n.jp

 

1697b6d6be6ab.jpg2e4dc58eabb86.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiało coś tam ,jest tam jakieś zbocze ?

Co prawda odwiedziłem kiedyś z Kazkiem to miejsce ale nam naopowiadali że z pobliskich domów nie lubią modelarzy :mellow: ,przynajmniej ze spalinami.

Powoli odkrywasz model  :D  ,nie ma wstydu, nawet przed Toxikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiało coś tam ,jest tam jakieś zbocze ?

Co prawda odwiedziłem kiedyś z Kazkiem to miejsce ale nam naopowiadali że z pobliskich domów nie lubią modelarzy :mellow: ,przynajmniej ze spalinami.

Powoli odkrywasz model  :D  ,nie ma wstydu, nawet przed Toxikiem...

Ja tam 2x leciałem spacewalkerem i nie było szumu, ale możliwe że krzycą bo coś obiło mi się o uszy. Po 2 stronie można to nazwać małym zboczem jak odwiedze jeszcze raz to miejsce to porobię foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I tak ma być :) .

Podstawa to radocha z latania

Wymieniłem dzisiaj serwo na lotce w sumie mam 2x serwo Hitec HS- 125MG... Sprawdzają się bardzo dobrze, jeszcze z biegiem czasu dam serwa mini na SW SK jakies lepsze niż te co mam.

 

Oczywiście model jest cały czas w eksploatacji niema przerw hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górki w tle. Na zbocze z viruskiem idziesz?

Fota z Goczałkowic dzisiaj latałem po 18-nastej. Jeszcze nie miałem okazji latać na zboczu, ale to tylko kwestia czasu hehe, musze kupić lżejszy bagnet, ponieważ mam stalowy do wariacji i nie szybuje już tak dobrze jak z lżejszym bagnetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.