Skocz do zawartości

Aukcje ciekawych silników


MASK

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, symon5 napisał:

Nie mogę znaleźć tej informacji.

.

szukaj w Anderson's blue book lub u Dunkina

 

edit.

część silników była produkowana w jednostkach ,  była seria  12 sztuk a to o co pytasz  to  prawdopodobnie TWA z 1969  zrobiony na specjalne zamówienie K&B  w serii 100 sztuk...cena w 1969 roku  to 100$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam K&B .15 Schnurle  czyli wersja rozwojowa  ARM  i widać na tym silniku wpłw R.Theobalda

8 minut temu, symon5 napisał:

Dosc zdawkowa odpowiedz, książki nie kupie a Dunkin mi nic nie mówi 

ehh  nie,  James E.Dunkin ->Reference book of INT .15 cl Model Airplane Engines

w tychże ksiązkach jest  wszystko dokładnie napisane..silniki były produkowane w latach 1965-69, troche tego było  w wariantach , więc trudno w  jednym czy dwóch zdaniach  odpowiedziec na interesujący Cię temat.  Na temat wspólpracy z K&B   i ilości napisałem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, symon5 napisał:

Mam pytanie odnośnie silnika TWA 15 .Czy wiadomo ile silników Theobald i Wiśniewski zrobili, czy rozwinęli ich produkcje? czy tez przekazali ich pomysł dla K&B. Nie mogę znaleźć tej informacji.

.

Niedawno przerabiałem temat tego silniczka...

http://sceptreflight.com/Model Engine Tests/K&B TWA 15.html

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, symon5 napisał:

Mam pytanie odnośnie silnika TWA 15 .Czy wiadomo ile silników Theobald i Wiśniewski zrobili, czy rozwinęli ich produkcje? czy tez przekazali ich pomysł dla K&B. Nie mogę znaleźć tej informacji.

.


Oni projektowali silniki dla K&B. Wisniewski od wczesnych lat 50., a Theobald od połowy 60. Słynne K&B z zielonymi głowicami z lat 50., to silniki Wisniewskiego, podobnie 15R (1961). Z kolei dekadę późniejszy 15 (1972), to silnik Theobalda itd. W ramach K&B budowali krótkie serie silników eksperymentalnych - tak powstały też silniki TWA. A seria wspomnianych 100 szt TWA 15 była wyprodukowana w warsztatach K&B wyłącznie w celach prestiżowych (cena $100 wtedy, to dziś $700-800). Kierownictwo K&B nie było zainteresowane produkcją tak drogich silników, więc od roku 1970 TWA były produkowane przez Performance Model Parts, inc. Były również większe pojemności. Ilości były niewielkie.

 

16 godzin temu, Paweł Prauss napisał:

Niedawno przerabiałem temat tego silniczka...

http://sceptreflight.com/Model Engine Tests/K&B TWA 15.html

 

 

16 godzin temu, d9Jacek napisał:

Ok, ale  tu jest mowa o silniku z 1966 roku,  a specjalne zamówienie z K&B opiewa na silnik z 1969  i o tym silniku Dunkin pisze ,że zrobiono 100 sztuk

 

No nie Jacku, artykuł z linku Pawła opisuje właśnie wersję z 1969.

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych ktorzy tak sie smieja ze mnie, ze NIE kupuje w ciemno za tanich silnikow

Byla dzisiaj nowa ENYA 80 za 125 EUR , wiec jak zwykle napisalem i zapytalem czy aktualne (to robie zawsze, bo pozniej perzynajmniej dostaje maila o przekrecie). Odpowiedz jak zwykle ( w TYCH przypadkach) po 15 sek.

Zadam bezpiecznej zaplaty, on uparcie ; TYLKO PAayPal - rodzina i przyjaciele ( bo niby przesylka ubezpieczona, to wydluza mu czas otrzymania gotowki). No i oczywicie klops! po 15 min dostaje maila (ponizej) , ze to przekret (tym razem sam go nie zglosilem, bo ogladalem kolarstwo i nie mialem czasu)

 

 

Hallo,

am 24.03.2023 um 16:07 Uhr hattest du mit Robi Kontakt zur Anzeige „RC Modellmotor Modellbaumotor Flugzeugmotor ENYA 80 4C“ (Anzeigennummer 2394408475).

Wir haben den Zugang von Robi eingeschränkt, da wir vermuten, dass das Nutzerkonto missbräuchlich durch Dritte verwendet wurde. Bei diesen Kontoübernahmen werden beispielsweise Anzeigen verändert, neue Anzeigen aufgegeben, oder Nachrichten versendet, ohne dass der eigentliche Kontoinhaber dies veranlasst hat.

Wäge bitte sorgfältig ab, ob du mit Robi weiterhin in Kontakt bleiben möchtest.

 

Wiec koledzy, nie ma sie co smiac, ze nie "wale" w kazda okazje. Zycze Wam tanich zakupow, ale ja dzieki czujnosci , mam w kieszeni minimum 1000 EUR (tyle juz gdzies przekretow odkrylem, dzieki tej wlasnie czujnosci) 

 

 

IMG_4685[1].PNG

IMG_4686[1].PNG

 

 

 

 

 

 

 

 

Piekny TAIPANik do wziecia

 

Taipan 2,5cc goldhead nyskick | Köp på Tradera (588444140)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jedna z 240 ktore ostatnio kupilem (nowa) nie miala iglic w komplecie (choc wszystko inne miala) .

MECOA miala, wiec juz skompletowalem ?

 

MECOA ma tak duzo czesci do 240, ze mozna prawie skrecic sobie nowa ?

Najgorsze, ze zamawiajac troche iu nich , zapomnialem wlozyc do koszyka popychacza do 35 (a maja na stanie) ?

Moze masz jakis lezacy w szufladzie?

Inaczej, to musze zamowic TYLKO ten pieprzony popychacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa tak drobne  rzeczy, ze w sumie i tak tanio. Tyle za nawet jak kupisz za 3 dolary, to wysylka tyle samo kosztuje jak gdybys kupil za 300. Pisalem, ze kupie ten popychacz i zeby mi go  w kopercie wyslali (na moja odp., bo on chyba z 6 dolarow kosztuje), ale nie odpisali, Bylo chwile po moich wiekszych zakupach u nich (za 120 dolarow) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.