Skocz do zawartości

Aukcje ciekawych silników


MASK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, MASK napisał:


Na półce wszystkie równe mocowo Andrzeju. A te co pokazujemy wyglądają jak silniki, a nie jak kompresor z lodówki ;) 
Chociaż mam kilka wodnych, które lubię. Nawet jeden CMB :) 

Niektóre tak na półce wyglądają, ale w sumie nie wiem, które wyglądają jak kompresor od lodówki. Wodne to jednak wyższy poziom.

To, że tu akurat większość jest większość entuzjastów   "pompek do akwarium" ( kiedyś  o tym pisałem😉), nie zmienia postaci rzeczy

No niech mi który powie, że to co na zdjęciu, to kompresor do lodówki... To  jest dzieło sztuki silnikowej.

A.C.

motorek cudo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, AndrzejC napisał:

Niektóre tak na półce wyglądają, ale w sumie nie wiem, które wyglądają jak kompresor od lodówki. Wodne to jednak wyższy poziom.

To, że tu akurat większość jest większość entuzjastów   "pompek do akwarium" ( kiedyś  o tym pisałem😉), nie zmienia postaci rzeczy

No niech mi który powie, że to co na zdjęciu, to kompresor do lodówki... To  jest dzieło sztuki silnikowej.

A.C.

motorek cudo.jpg


Zupełne diskopolo, ale o gustach się nie rozmawia. Przynajmniej wiemy dlaczego jest tak mało kolekcji wodnych silników :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, AndrzejC napisał:

Niektóre tak na półce wyglądają, ale w sumie nie wiem, które wyglądają jak kompresor od lodówki. Wodne to jednak wyższy poziom.

To, że tu akurat większość jest większość entuzjastów   "pompek do akwarium" ( kiedyś  o tym pisałem😉), nie zmienia postaci rzeczy

No niech mi który powie, że to co na zdjęciu, to kompresor do lodówki... To  jest dzieło sztuki silnikowej.

A.C.

motorek cudo.jpg

Ferrari Testarossa . Tylko szarpanka nie pasuje do całości, to jak korba w Ferrari 😞

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, witold_pi napisał:

Ferrari Testarossa . Tylko szarpanka nie pasuje do całości, to jak korba w Ferrari 😞

 

Szarpanka, to opcja, rasowi zawodnicy ten dodatek traktują  jakby go nie było... taki silnik zawodnik FSR odpala rozrusznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej. I nie aryjczycy , czy Wietnamczycy, tylko ZAWODNICY!  To zależy od klasy. Oni odpalają szarpanką, bo im  pasuje, a my rozrusznikiem.

Tak, czy inaczej w łódkach jest moc.  I niech ktoś powie,że to co na zdjęciu  to  jest kompresor o lodówki , albo pompa od brudnej wody.  Z całym szacunkiem  TO PISZĘ   Z CAŁĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ!:  Nic o  wodnych motorkach nie wiecie! I wyśmiewanie  pogłębia tylko waszą  niewiedzę.

A.C.

 

 

CMB 27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, AndrzejC napisał:

Mniej więcej. I nie aryjczycy , czy Wietnamczycy, tylko ZAWODNICY!  To zależy od klasy. Oni odpalają szarpanką, bo im  pasuje, a my rozrusznikiem.

Tak, czy inaczej w łódkach jest moc.  I niech ktoś powie,że to jest kompresor o lodówki.

A.C.

 

 

CMB 27.jpg

 

 

Marcin juz nazwal "Twoje" silniki (zreszta bardzo trafnie) ; DISCO POLO modelarstwa 😉

No i dodal, ze o gustach sie NIE dyskutuje, ale gdzie tu porownywac Twojego "zielonego" potwora z glowica w kratke, do np. czegos takiego: 

92ad31cc4255a23d2ef0e2d2622e7bce.jpg

 

To jest jak porownywac subtelna, zmyslowa i w 100% naturalna kobiete, do jakiegos nabotoksowanego i upiekszonego tysiacem operacji plastycznych stworzenia. Tyle, ze po ilosci tych drugich chodzacych ulicami, okazuje sie, ze musza miec amatorow! No bo dlaczego w takim razie robia sobie te wszelkie upiekszenia? Na tej zasadzie, niektorym modelarzom podobaja sie "zielone" potwory. Na nasze szczescie, tylko NIELICZNYM modelarzom 😂

 

 

cbd5a15f-5b27-422b-b0ba-bb53c0518c7a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich ( podobnych)na półce i w szufladach  mam ze trzysta sztuk, ale półka, kolekcja to  jedno, a zabawa w sport modelarski to drugie.

I tu mamy problem, bo dla "lotniczych", wodne  to kompresory, a dla "wodnych"  lotnicze to pompki do akwarium...

Lotnicze motorki to akurat dla mnie to żaden problem. Każdy silniczek, który wezmę na "tapetę" praktycznie odpala prawie jak na niego popatrzę. Wystarczy puknąć w śmigło i odpala.

Spróbujcie to samo zrobić z wodnymi. I mocy, prędkości na wodzie poszukać To już jest wyższa szkoła jazdy.

I to wiedzą wodni... Lotniczy pojęcia nie mają.

I dlatego  dla was wodne to disko polo i kompresory.

A w tych  zielonych, czy czerwonych nie ważne, że zielone w kratkę, WAŻNE CO W ŚRODKU. Wy pojęcia nie macie, co  tam w w środku jest... I to jest sentencja.

I jeszcze raz, laicy sportowi: kolekcja na półce to  jedno, a SPORT to  drugie.

Choć w sumie te sportowe i tak kiedyś na półce wylądują...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy musicie sobie na siłę coś udowadniać ?? 😉

  Bawcie się tym co Was rajcuje i zluzujcie bo niepotrzebne napięcie wisi w temacie.

Ja wiem że mężczyźni to duzi chłopcy tylko mają droższe zabawki ale te Wasze dyskusje to takie z piaskownicy...😜

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, AndrzejC napisał:

Wy pojęcia nie macie, co  tam w w środku jest

 

Pewnie jakas tuleja cylindrowa, tlok, korbowod, lozyska i kilka innych czesci 😉

 

 

 

38 minut temu, Paweł Prauss napisał:

Jarek miejże litość, przez Ciebie dziś nie zasnę...

 

Zasniesz, zasniesz, ale bedziesz krzyczal przez sen!   Mysl TYLKO o tej po prawej 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jarek996 napisał:

Pewnie jakas tuleja cylindrowa, tlok, korbowod, lozyska i kilka innych czesci 😉

MASZ RACJĘ🙂. Tylko,  jaka ta  tuleja jest , tłok , korbowód, łożyska  i kilka innych części ma zasadnicze znaczenie, żeby wygrywać.

 Ale  laik tego nie zrozumie i będzie sobie żarty stroił.

W moich wodnych fabrycznych silnikach wyścigowych w sumie oryginalny jest jest tylko karter i głowica.

Reszta to jakby kooperacja, produkcja zastępcza, i składają się na to detale z Niemiec, z Białorusi, z Ukrainy i z Czech, jest też mój własny wkład..

I to wspomaga wygrywanie na poważnych zawodach...

A w sumie najważniejszą sprawą jest brak oporów wewnętrznych , czyli należy wykonać łódkę do wyścigu tak jak Pan Bóg przykazał.

A swoją  drogą, Jarek dlaczego nie używasz polskich liter Ą ,Ę Ż?

I nie mów,że nie masz na klawiaturze... I to się tyczy  także innych forumowiczów z poza Polski...

A.C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Shock napisał:

Czy musicie sobie na siłę coś udowadniać ?? 😉

  Bawcie się tym co Was rajcuje i zluzujcie bo niepotrzebne napięcie wisi w temacie.

Ja wiem że mężczyźni to duzi chłopcy tylko mają droższe zabawki ale te Wasze dyskusje to takie z piaskownicy...😜

 

Rafale, nikt chyba na poważnie nie bierze tych naszych przekomarzań. Myślę, że to taki rozluźniający OT. 
Ja lubię wszystkie silniki i szanuję wszystkich modelarzy. Nie ma dla mnie znaczenia czy pływają w klasach wyścigowych, czy latają deproniakami. 
A na moich półkach z silnikami pompka też jest ;)

DSC_6547.thumb.JPG.311583eb384cbc11464bd5a169d5d251.JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AndrzejC napisał:

jest też mój własny wkład..

 

Te puszki po kiepskim piwie w koszu?  😉

5 minut temu, MASK napisał:

Rafale, nikt chyba na poważnie nie bierze tych naszych przekomarzań. Myślę, że to taki rozluźniający OT. 
Ja lubię wszystkie silniki i szanuję wszystkich modelarzy. Nie ma dla mnie znaczenia czy pływają w klasach wyścigowych, czy latają deproniakami. 
A na moich półkach z silnikami pompka też jest ;)

DSC_6547.thumb.JPG.311583eb384cbc11464bd5a169d5d251.JPG

 

 

Marcin, widze , ze jeszcze troche "ziela" na silniki jest 😂

 

 

DSC_6547.thumb.JPG.311583eb384cbc11464bd5a169d5d251.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E

1 minutę temu, MASK napisał:

Rafale, nikt chyba na poważnie nie bierze tych naszych przekomarzań. 

Ja to też tak pojmuje ale ogólnie zaczyna słabo to wyglądać... szczególnie jeśli zaglądnie tu ktoś przypadkowo lub poważnie zainteresowany tematem  😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Shock napisał:

E

Ja to też tak pojmuje ale ogólnie zaczyna słabo to wyglądać... szczególnie jeśli zaglądnie tu ktoś przypadkowo lub poważnie zainteresowany tematem  😉

 


W takim razie wracamy do tematu:
Cox TD 010 RC. Kiedyś już widziałem coś takiego, ciekawe jak działa.
https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?4511377-TEE-DEE-010-with-throtle-for-RC-NIB
 

Zrzut ekranu 2024-03-03 152956.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.