Skocz do zawartości

APOCALYPTO F5B CARBON / KEVLAR


heksodus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heheh model oblatany z miesiąc temu więc już ten dreszczyk za mną :) Teraz już tylko ciekawość jak to jest z dużym kopnięciem. Ale aż takiego ciśnienia nie mam,zeby się zrywać specjalnie na lotnisko..Ot będzie pogoda i chwila czasu to będziemy startować. A w sobotę miedzy czasie na lotnisku zaczęliśmy robić licencję rc. Nie wiem do czego mi się przyda,ale skoro za darmoszkę to czemu nie zrobić :) Zaskoczyło mnie ,ze egzamin robi tylko jedna instytucja w Polsce. Taki leciutki monopol ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co licencja?

Pogoda dzis była w prawie calej Eurropie bardzo przyjemna i lotna. Ja chyba jakiś narwany jestem. Model składam w 2-4 dni a potem jazda. Zycie jest takie krótkie. Wiem ze niektórzy to nawet śpią z modelami ale mnie to nie kręci. Sprzęt ma latać i dawać mi radochę ;)

Teraz cały tydzien bedzie wiało to pewnie z oblotu nici. A szkoda

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, jeden woli blondynki, a drugi brutnetki....

Składasz model w 2 dni.... jeden lot a później wystawiasz model na sprzedaż, że po zawodniku ;)

To taki żarcik, jednak na poważnie... każdy żyje swoim tempem i nie sądzę, by w dobrym tonie było narzucanie (sugestia) swojego innym...

Będziesz miał Marku ochotę i czas to oblatasz i nie sugeruj się wypowiedziami na forum. To Twój model!!!

 

PS

Oczywiście ja też czekam na filmik, ale nie naciskam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywotność modelow mych to co najmniej rok. Wiec spoko. I w sumie to wszystkie moje modele co miałem wciąż sa lotne bądź latają. Oprócz dwóch kadłubów ;) (choc juz swój przebieg mały zanim dokonały swego żywota) czyli nie jest to taka zła metoda. Czekać na oblot mozna. Ale chyba nie tygodniami ;) szczegolnie tak niedużego modelu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr za wsprcie :) Licencja po co? na dzień dzisiejszy mogę sobie nią wytrzeć tyłek,ale skoro przy okazji mogę ją mieć to niech będzie,może pokaze jakiejś małolacie,ze jestem pilotem :lol:. Ponoć gdybym chciał ubezpieczyć model to będzie jeden z warunków.Drugi przykład taki ze gdybym niechcący narobił jakieś kuku modelem to ponoć mniejszy wyrok z uprawnieniami heh.Na pewno nie będę mówił my zawodowcy z licencją :Dbo to mnie po prostu lotto..Jurek jesteś chyba znachorem jak wiesz czy ładna pogoda w giżycku. Ja nie lubię jak sypie mżawką po oczach.A sam też nie lubię jechać. Też z modelem nie spię :)Raczej traktuję to jak dobrą zabawę,a jeszcze raz powtarzam,ze wylatałem już kilka godzin tym modelem lecz zawsze ktoś sapie,ze nie ma sily filmować. Przecież nie będę wrzucał filmu jak mi odcina regulator..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to jest inna licencja. Ja będę miał uprawnienia do prowadznie statku bezzałogowego w formie drona czy samolotu w celu np.filmowania. Jak bym chiał np. zawodowo prowadzić taki statek potrzebana jest właśnie ta licencja wystawiona przez państwowy urząd lotnictwa cywilnego. I wtedy np. mogę ubezpieczyć swój sprzęt bez takiego problemu jak ty ze swoją licencja.. Nawet mogę legalnie wylecieć w miescie na bodajże 460metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek będzie miał świadectwo kwalifikacji do kierowania modelami w zasięgu wzroku do 25kg w celach innych niż rekreacyjne.

Co do ubezpieczen, odpowiedzialnosci i wysokosci to nie bede sie wypowiadal ale to co piszesz Marek jak dla mnie jest bardzo naciagane.

Wiecej na stronie ULCu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł. Powtarzam to co było na wykładzie w kilku słowach. Nie wiem co tu jest naciągane przeze mnie ;) wiem tylko ,ze cokolwiek tu się powie to kazdy robi z tego zajebisty problem. Na mój łep taki cyrk na kólkach. Gdybym chiał zabłysnąć licencją to bym pochwalił się innymi,a nie licencją na model rc. Ot wspomniałem ,bo może kogoś to interesuje. Ja nie muszę za to płacić 2 tyś. tylko mam za kilka chwil miłych pogaduszek o lotnictwie. Ale nie ma tematu panowie potraktujmy to jako zły sen..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, zeby nie bylo niedomówień, ja nie robie z tego problemu ani docinki - nie takie mialem intencje.

Przeglądałem swego czasu pewne dokumenty na stronie ULCu etc i nie trafiłem na informacje o 460m i zapalila mi sie tylko lampka przy tym stwierdzeniu jak i innych. 

Majac taka licencje nie bedziesz mogl powiedziec ze latales np w strefie CTR nieswiadomie a wiec 5x wyzszy wymiar kary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.