Skocz do zawartości

APOCALYPTO F5B CARBON / KEVLAR


heksodus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dosłownie pare dni wcześniej Marcin pisał mi o wadliwych zapalających się esc ice 200 castle i mówił ze ma obawy przed kupnem.Sam o tym czytałem na kilku forach.Oczywiscie zachwalałem swój lecz stało się najgorsze z możliwych bo zapalił się dokładnie jak u innych robiąc zwarcie na zew. becu. w momencie rozpędzenia modelu do około 200km/h po czym odjechał.Ciekawy widok jak coś pędzi na wysokości 300metrów,wiesz ,ze to twoja robota i nie masz wpływy na dalszy brzebieg. Tylko powiedziałem pod nosem K...wa! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli regiel "zjarał" Ci pakiet zasilający silnik i serwa ?.

Kurcze ,sam od x czasu latam na jednym pakiecie,dodatkowym becu i nigdy nie miałem problemu.

Jednak w tak extremalnym modelu bym się nie odważył..dziwię się że zaryzykowałeś,wielka szkoda modelu .

To już drugie Apocalypto które nie miało szczęścia ;):( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Piotruś,ze Cie złapałem :D Bec kupiłem nowy ,ale ten esc by od ciebie,wiec mam nadzieje ,ze chociaż połowę kosztów pokryjesz! :lol: :lol: :lol: A tak na poważnie to akurat tego dnia latałem na jakieś 180A  czyli smiech na sali dla takiego zestawu. A tu taka bomba. Nawet tego dnia zabrałenm statyw i miałem wam nagrac ten wyczekany film. Musze wam powiedzieć ze nawet terenówką by mnie nikt nie dorwał na tym poligonie.Tak wydarłem za nim. Łomot był niesamowity i bym pewny w 90% ze to czyjes auto ale buuuum było na szczęście od gleby. I wtedy nastąpiło scalenie motoru ,esc i pakietu w jedną bryłkę..A z tym Castle to po części masz Paweł rację,bo skoro są wadliwe to powinni je powymieniać na udane egzeplarze..


Ktoś może powiedzieć np. Jurek ze zle coś polutowałem :)Ale to nie wchodzi w grę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serię HV Phoenix 120 v.1 wymieniali bez zająknięcia. Trzeba było tylko wysłać do USA.

Pytanie jak z tej kuli wywróżyłeś co się zes..ło. Wiele jeszcze tego szajsu się wala po sklepach ale v2 była poprawiona i już się nie zapalała.

Profilaktycznie przesiądź się na Mezony lub YGE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, tego Castla (dostałeś nówex sztukę) brałem od Gościa ze Stanów... W zasadzie od źródła. Robiłeś statyczne testy obciążeniowe?

 

post-9332-0-79554600-1382818259.jpg

 

Nie słyszałem by Lite'y się paliły, może zgrzał się? Przy takim obciążeniu jednak potrzebuje wietrzenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie :) Najpierw zobaczyłem biały dym po chwili powtórka. Następnie utrata łącznośći. Kadłub dostał najwyższej temperatury centralnie po srodku esc co poskutkowało pofalowaniem kadłuba na małym odcinku kadłuba. Czyli tam się zaczął pożar. Pakiet praktycznie cały tylko zgnieciony. Nie wiem co oznacza czerwon kontrolka migająca i sygnalizująca ale mysle ze temperatura? Szybko łapał. Ale głowy nie dam odciąć,bo po uderzeniu był nawet kg ziemi na pokładzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,ze nówka przecież nie ma wątpliwoci :D ale jednak paliły się nie raz nie dwa a wiele razy. Jeśli nawet dostał w dupcie to powinien się spalic i tyle .ale one jak widać potrafią się zapalić. ;)


Szczerze to byłem pewny ze castle to święta trójka esc. Ale chyba tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to byłem pewny ze castle to święta trójka esc. Ale chyba tak nie jest.

Ja dalej mam taką pewność, jeśli zachowa się minimum warunków jakie producent wymaga...

Głośna sprawa palenia się ESC Castla dotyczyła wersji HV, w dwójce to zostało poprawione.

PS

Oczywiście nie jestem dystrybutorem Castla :D

Zasadniczo czego się spodziewacie po tej marce? To się pali wszystkim i wszędzie i kosztuje majątek. Dobre regle robi Yge , kontronik i ostatnio chinczyki.

Ostatnią Twoją propozycję pominę :)

Porównaj ceny Castla do Kontronika, to dopiero kosmos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.