Jump to content

Recommended Posts

Tak, z depronu 6 mm. Jak chcesz mieć wał od strony łoża to możesz kupić coś z serii redoxa. Ja kupiłem redoxa 500/1000 w abc-rc i miał wał na drugiej stronie. Bardzo możliwe, że inne, np. odpowiednik Emaxa 2822 - Redox 650/1000, też mają go ma odwrót.

Mała wskazówka:

Redox oznacza swoje silniki następująco: ciąg na zalecanym śmigle/kV czyli np. 650/1000.

Witam po dłuższej przerwie :) W temacie Tota działo się mało, albo wcale. Od dzwona zdążyłem popełnić Funbata i 2 Lilrippery co dało mi trochę wiedzy. W międzyczasie kupiłem nowy silnik z mniejszym KV (1000), dostałem składane śmigło, a sam samolot powoli odbudowywałem. Postanowiłem wywalić SK, profil skrzydła zrobić na wzór KFM-3 (tutaj dzięki dla Robertus'a oraz Furilion'a), skrócić przód i silnik wywalić na zewnątrz który teraz ma jakże piękną obudowę z żywicy i włókna ( :lol:). W moim ambitnym planie była też przeźroczysta kabinka z pilotem i pokrycie całego modelu papierem, ale po tygodniu męczenia się stwierdziłem, że za chwile skończy mi się sezon, a Toto pewno chciałby polecieć.

Trochę nowych sprzętów:

Silnik SuperTigre 370 1000kv/125W (140W z moim śmigłem)

Śmigło z piastą GRAUPNER 9x5

Pakiet Zippy 1000mAh

Waga do lotu 630g

Kilka zdjęć na hipcika:

post-12909-0-52726000-1382535972_thumb.jpg

post-12909-0-18968500-1382535989_thumb.jpg

post-12909-0-56504000-1382536002_thumb.jpg

post-12909-0-73307100-1382536018_thumb.jpg

Pozdrawiam.

Fajnie Tobie wyszło to skrzydło :P . Ciekawe jak wypadnie w porównaniu z pełnoprofilowym. Te gumki recepturki nie wrzynają się w skrzydło od przodu :lol:?

Hehe, trochę wciskały się nawet przez 4 warstwy taśmy więc dokleiłem tekturkę na zewnątrz i jak na razie wygląda OK.

ja w RWD wkleiłem kawałki butelki z mineralki i jest ok guma nie robi nawet śladu na taśmie

Dziś ładna pogoda była to polatałem i coś nagrałem. Oblot w prawdzie był w zeszłym tygodniu, ale prowadziłem pewne poprawki i dziś mogłem spokojnie polatać.

Przy dobrych wiatrach na pakiecie 1000mAh latam ~20 min więc wynik według mnie dobry.

http://youtu.be/DqqejMCuLLo

http://youtu.be/zv70r_V9vG4

Pozdrawiam.

Ano gratuluję. Fajnie lata a i przy okazji spojrzałem na "moje" dawne lotnisko.

Coś czuję , że w ramach nadmiaru czasu wolnego wrócę do tego modelu ciekaw koncepcji profilu jaki zastosowałeś.

Pozwolę sobie "porwać" Twoje fotki i u siebie zamieścić na blogu.

A dziękuję, ja również zadowolony.

Tomku porywaj ile chcesz, a i mogę zrobić coś lepszego o ile dostane instrukcje, bo aparacista ze mnie żaden :)

Piękny model, tak samo lata.

Mój TOTO ma rozp. 160 cm a kadłub się robi bo ostatnim krecie ;]

Prosta budowa a potrafi tak cieszyć ;]

Przy takiej rozpiętości skrzydeł, aż dziwne, że nie zahaczyłeś :P. Ważne, że model cały :) . Pozdrawiam i życzę wesołych świąt .

Furilion, lądowanie akurat fikuśne :P

okruszek, dziękuje. A co do budowy to prosta czy nie, pierwsza jest zawsze tak samo trudna :P

Mojemu TOTOtkowi zwiększyłem rozpiętość do 1.6m żeby był stabilniejszy.

Pierwsze próby skończyły się tragicznie i się trochę zniesmaczyłem.

Postaram się założyć wątek i uderzę do ciebie o pomoc ;]

Dziś Toto chyba dokonał swego żywota :(

Latałem sobie zgrabnie esy floresy, to wysoko pod chmurką, to niski przelot na plecach no i chciałem sobie kolejny raz efektownie wejść na plecy przez pętle odwróconą nisko nad ziemie i ładny przelot nad pasem zrobić niestety brakło mi tym razem metra. Złe oszacowanie wysokości i klapa wyszła. Błąd oczywiście mój. Złamał się dość głęboko i raczej nie będę go odbudowywać, a być może z czasem zbuduję drugi większy, czy też np Toto 2. Model będę wspominał bardzo dobrze, bo w końcu pierwsze loty za płoty miałem nim :P

post-12909-0-13023500-1394489347_thumb.jpg

post-12909-0-78312400-1394489359_thumb.jpg

post-12909-0-21600300-1394489370_thumb.jpg

• Upvote 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By robertus
      Tak, wiem, znowu dwudziesty dziewiąty...ale jak kiedyś wspomniałem moje następnych kilka modeli będzie z szachownicami.
      Wiele osób robiło już 29tkę. Niepokonanym mistrzem dla mnie jest kolega Rosomak a ostatnio i model Marcelizora mi się bardzo podobał.
      Na razie siedzę w sketchupie i rysuję.

Rozmiar jeszcze nie ustalony, ale raczej z tych większych, coś około 100cm rozpiętości.
      Materiał depron i inne pianki.

Plany w poście tutaj
    • By piotr jet
      Polecam pooglądać Jego kanał i spróbować!.
    • By robertus
      Rysuje się
      W tym wątku pokażę jak krok po kroku projektuje a potem buduje model i ulatniam.
      To taki serial na siedzenie w domu w związku z covidem.

Plany są w poście, ale proponuję zapoznać się z zawartością wcześniej, aby je zrozumieć.
    • By robertus
      Zabieram się za Su-22M4. Chciałbym zrobić w niej zmienną geometrię skrzydeł.
      Na razie mam to

Plany w poście #188
    • By Vesla
      Witam. 
      Wywołany do tablicy przez Roberta, rozpoczynam relacje z budowy MiG-19 PM w wersji z depronu z napędem EDF. Model na obecną chwilę czeka na instalacje napędu i oblot ale w relacji opisze kolejne fazy budowy. 

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.