Skocz do zawartości

Telefon z Androidem jako kamera FPV?


Guigo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

mam pytanie dotyczące użycia telefonu z androidem jako kamery fpv i jako monitora na którym odbieramy obraz z kamery fpv.

Już wyjaśniam o co chodzi. Mam dwa telefony oba chodzą na systemie Android. Jednego chciałbym użyć jako kamery i zamontować na samolocie a drugiego jako ekranu na którym odbieram obraz z pierwszego (użytego jako kamerę fpv). Wiem że mogę połączyć przez wifi oba telefony za pomocą takiego programu jak IP Webcam. ale zasięg ogranicza się do najbliższego rutera z którego korzystają oba telefony (czyli pewnie max do 100 metrów jak dobrze pójdzie). Czy zna ktoś sposób lub wie jak puscić taki obraz przez internet nie związując go bezpośrednio z jednym ruterem - o ile się tak w ogóle da. A najlepiej czy można jakoś podłączyć modół nadawczy i odbiorczy np 2,4Ghz lub 5,8Ghz do tych telefonów. Czy ktoś to już robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tego nie wiem, po wifi w domu taka kombinacja działa praktycznie bez opóźnień, w terenie trzeba było by sprawdzić, najlepiej jak będzie zasięg 3g tam gdzie będziesz latał. i proponowałbym zamiast telefonu na ziemi jakiś tablet albo laptopa, ekran nawet dużego telefonu będzie trochę za mały. Aż sam się tym zainteresowałem i przy najbliższej okazji przetestuje jakie są opóźnienia oraz ile średnio minuta połączenia zużywa megabajtów transmisji danych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiem, że dawno nie pisałem za co przepraszam.Od razu dziękuję też za wszystkie odpowiedzi (szczególnie ostatnią robertusa - dzięki). Rozwiązania nie zastosowałem jeszcze co prawda, ale znalazłem kilka ciekawych aplikacji na Androida które dotyczą FPV:

FPVViewer

WIFIFPV

SimpleFPV

SimpleUAV

Airboss

 

Pozdrawiam wszystkich zaiteresowanych tym tematem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.