Jump to content

Telefon z Androidem jako kamera FPV?


Guigo
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich

mam pytanie dotyczące użycia telefonu z androidem jako kamery fpv i jako monitora na którym odbieramy obraz z kamery fpv.

Już wyjaśniam o co chodzi. Mam dwa telefony oba chodzą na systemie Android. Jednego chciałbym użyć jako kamery i zamontować na samolocie a drugiego jako ekranu na którym odbieram obraz z pierwszego (użytego jako kamerę fpv). Wiem że mogę połączyć przez wifi oba telefony za pomocą takiego programu jak IP Webcam. ale zasięg ogranicza się do najbliższego rutera z którego korzystają oba telefony (czyli pewnie max do 100 metrów jak dobrze pójdzie). Czy zna ktoś sposób lub wie jak puscić taki obraz przez internet nie związując go bezpośrednio z jednym ruterem - o ile się tak w ogóle da. A najlepiej czy można jakoś podłączyć modół nadawczy i odbiorczy np 2,4Ghz lub 5,8Ghz do tych telefonów. Czy ktoś to już robił?

Link to comment
Share on other sites

Ja kiedyś podłączyłem moduł TX bezpośrednio do internetetu a kumpel w Londynie podłączył w RX swojego modelu do Skypa i wszystko było OK - tylko nie bardzo pamiętam jak to zrobiliśmy ...bo wcześniej trochę "przypaliłem"... :lol:

 

POZDR>.

Link to comment
Share on other sites

Tego nie wiem, po wifi w domu taka kombinacja działa praktycznie bez opóźnień, w terenie trzeba było by sprawdzić, najlepiej jak będzie zasięg 3g tam gdzie będziesz latał. i proponowałbym zamiast telefonu na ziemi jakiś tablet albo laptopa, ekran nawet dużego telefonu będzie trochę za mały. Aż sam się tym zainteresowałem i przy najbliższej okazji przetestuje jakie są opóźnienia oraz ile średnio minuta połączenia zużywa megabajtów transmisji danych :)

Link to comment
Share on other sites

Problem z 3g i innymi wynalazkami tego typu jest taki że nie można się połączyć aktywnie z telefonem na IP jakie otrzymuje z sieci GSM. Jednym z rozwiązań - chyba najprostszym - jest zestawienie sieci VPN.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wiem, że dawno nie pisałem za co przepraszam.Od razu dziękuję też za wszystkie odpowiedzi (szczególnie ostatnią robertusa - dzięki). Rozwiązania nie zastosowałem jeszcze co prawda, ale znalazłem kilka ciekawych aplikacji na Androida które dotyczą FPV:

FPVViewer

WIFIFPV

SimpleFPV

SimpleUAV

Airboss

 

Pozdrawiam wszystkich zaiteresowanych tym tematem :)

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.