Skocz do zawartości

ku przestrodze dla innych


spad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na środku, by mozna było nakleić plasterek. Zaklejałem dwustronną taśmą klejącą, jaką przykleja się w samochodach listwy na drzwi. Doskonale trzyma. Na środku, by była ładna powierzchnia do naklejenia. Nigdy na krawędzi. Oczywiście dziurkę zrobiłem bardzo małą, przy pomocy igły krawieckiej. Za dużej dziury już później nie zakleisz. Ogniwa puchną zazwyczaj po zadziałaniu zbyt dużej temperatury, zarówno przy oddawaniu energii jak również podczas ładowania zbyt dużym prądem gdy w wyniku reakcji wydzieli się wewnątrz dużo gazu. Zimne nie puchną.

Żadną żywicą nie zakleisz. Nie będzie się trzymać.

No właśnie - zimne nie puchną a mój po locie jest mocno ciepły, ma swoje lata i poleciała mu wydajność więc lubi się grzać nawet przy średnim poborze prądu jak na jego wydajność, nawet jak go naprawię i będzie OK to może okazać się, że się rozszczelniła ta łata na otworze po igle i nawet podczas lotu mogę sobie sfajczyć model. Chętnie ten sposób przetestuje - mam tylko jeden pakiet w którym jest spuchnięta jedna cela ale no muszę rozważyć za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przyszła skrzynka !

Widać że była używana zgodnie z przeznaczeniem, bo trochę zajeżdżała w środku.

Jest z porządnej blachy, bardzo szczelna - niestety jest to potencjalna bomba :)

Nie wiem jeszcze do czego ją użyję, ale może się przydać :D

 

Ja wyciąłem część tej uszczelki z pokrywy górnej w zasadzie wyciąłem ją z 3 boków, zostawiłem tylko tam gdzie jest klamra do zamknięcia.

Zamyka się dobrze i szczelne już nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem i widziałem o takich wypadkach Li-po baterii mimo to bezmyślnie zostawiłem w schowku na graty wszystkie moje ogniwa bez żadnego zabezpieczenia ... i pojechałem na wakacje :(

Na szczęście nic się nie stało do dzisiaj ... muszę córkę uczulić na niebezpieczeństwo i zalecić delikatne schowanie do jakiegoś szklanego lub glinianego pojemnika na wszelki wypadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem - przekładki z płyty GK. Dla paranoików z czerwonej.

 

 

Ja w swojej otworów nie robię i nie będę robił. Aby była bomba to reakcja wewnątrz (spalenie pakietu) musiało by trwać ułamki sekund. A tak po prostu się rozszczelni, co zresztą widać na filmach.

 

Wyłożenie izolatorem wewnątrz to jest bardzo dobry pomysł. Łatwiej o zwarcie (i zapłon pakietu) niż o samozapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja trzymam swoje pakiety w alu skrzynkach kupowanych w Obi. Jak dotąd OK. Nie są szczelne i stoją zawsze w garażu pod stołem warsztatowym, gdzie nie ma za bardzo co się zająć. Kiedyś niosłem w kieszeni pakiet NiMh robbego i nie zauważyłem, że mam w tej kieszeniśrubę z nierdzewki. Przecięła izolację, zwarcie i wypalona dziura w nowej kurtce, ale chociaż nie jarało się jak lipole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po prostu dostałem od żony stary garnek z pokrywką i w środku zrobiłem przegródki z blachy co mi z dachu została .

Chyba najszybszy i najprostszy sposób na poprawę bezpieczeństwa. Ja swoje trzymam w wielkim metalowym pudle po słodyczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trzymam pakiety w ....... apteczce :) . Apteczka nie jest zbyt szczelna i w razie nieszczęścia na pewno nie eksploduje.

http://allegro.pl/apteczka-scienna-metalowa-biala-duza-faktura-vat-i5138292669.html

ps. Niedawno trochę mnie korciło jak to jest i zrobiłem egzekucję podjechanego Dualskiego 3S 2200. Naładowałem do 3,8V na ogniwo i zrobiłem zwarcie. Kable się rozgrzały a pakiet zmienił kształt na kulisty i to wszystko. Może by się sfajczył jakby był naładowany na maxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trzymam pakiety w ....... apteczce :) . Apteczka nie jest zbyt szczelna i w razie nieszczęścia na pewno nie eksploduje.

http://allegro.pl/apteczka-scienna-metalowa-biala-duza-faktura-vat-i5138292669.html

ps. Niedawno trochę mnie korciło jak to jest i zrobiłem egzekucję podjechanego Dualskiego 3S 2200. Naładowałem do 3,8V na ogniwo i zrobiłem zwarcie. Kable się rozgrzały a pakiet zmienił kształt na kulisty i to wszystko. Może by się sfajczył jakby był naładowany na maxa.

Jak byś zrobił w nim dziure to by się może zapalił ;D

 

 

PS znalałzem miejsce dla pakietów, rura z fiberglasu 3" pirotechniczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.