Skocz do zawartości

Latanie F3F w okolicach Wrocławia - rozpoczynamy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dawno szybko nie latałem, więc pora była się wybrać na ulubiony klifik, szczególnie ze prognozy były interesujące. Jak przyjechało wiało 11 i w takich warunkach odbył sie mój pierwszy lot. Potem wiat sie ustabilizował średnio na poziomie 7-8m/s. Model trochę za lekki był na ten wiaterek i dość mocno nim rzucało. Latanie bardzo ostrożne, bo pierwszy raz od marca latałem na 'jeżu' MX20. Lata się bez problemu, może nie tak precyzyjnie jak na pulpicie ale ujdzie ;)

Pozdrawiam Ślimaka z Lubstowa :)

 

W aucie znalazłem kamerkę, to coś tam postanowiłem nagrać dla potomnych:

 

 

Film nie oddaje prędkości modelu jak sie stoi przy klifie i śmiga sie nad głową-adrenalinka niesamowita, nawet przy tak wolnym lataniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynałem latać było 15m/s. Potem zmniejszyło sie do 10-11m/s, a potem sie rozwiewało tak, że piasek mą twarz niepokoił. Jak wyjeżdżałem było 16 i się rozwiewało...ale już ciemno sie robiło ;)

Dzisiejsze latanie mogę określić jako wariackie :) Było trochę chłodno w paluchy i jak sie jednak okazało przy szybkim lataniu MX20 jest mniej precyzyjny niż pulpit (to takie tylko moje odczucia). No i oczywiście pilot już stary i troche koślawo lata ;)

I znów filmik dla potomnych - taki jak wczoraj, tylko szybciej trochę się latało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po sprawdzeniu wyników z telemetrii wyszło że najwyższe hopki miałem na 68m od poziomu startu modelu. A prędkosć bardzo często przekraczała 130km/h...lecąc 1-1,5m nad krawędzią ;) i to przy wiaterku <15m/s

Przy okazji zmierzyłem wysokośc klifu - w najwyższym miejscu ma 18-20m. Od poziomu wody będzie pewnie z 35-40m

Niestety żaden filmik nie oddaje tej prędkości gdy się leci modelem. Kilkanaście zakrętów i trzeba dać sobie na luz ;) Szczególnie na tej górce... I po co latać z silnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na      REKOLEKCYJE..a nie samoloty-loty..  kupilem  oplatek .../ nie wafelek z polo/  w LYCHENIU..modelarski  ...i mijając Lubstów  odkryłem -dojazd- bo z daleka widzałem syper miejscowkę ...PłOSZEWO.  / na wiatr zachodni  /..bez drzew..krzakow...super dogodne  ladowisko   ..wysoka trawka beż chabręzi. Wykonalem fotki ale kiepskie..jak bede oblatywał  zamieszcze..dojazd idealny "azwalt" pod krawedz...żadnego błocka.. ;)        http://postimg.org/image/6he6v0651/    :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No opłatek wypas .-)

 

Wybierasz sie w weekend na loty gdzie ?

U mnie już dzisiaj dyma..ale cala noc padalo..polatam sobota -niedziela..myslałem o starogrodzie ale mam na miejscu   2 super "zachody"...zobaczymy co bedzie sie dzialo z pogodą / niedziela nawet slonecznie/  http://www.mojapogoda.com/pogoda-na-swiecie/pogoda-lokalna/miasto/48X810/lubstow/pojutrze.html    ;) http://www.mojapogoda.com/pogoda-na-swiecie/pogoda-lokalna/miasto/48X8576/starogrod/pojutrze.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.