Skocz do zawartości

Piper PA-18 Super Cub


magilla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

No i poleciał! ;)  Udało się szczęśliwie ulotnić modelik mimo lekkiego wiatru na lotnisku. Lotnisko w Jaśle ucierpiało po powodzi i na połowie pasa stała nadal woda. 

 

Co do lotu  - to pierwszy tak spokojny oblot samolotu jaki miałem. Właściwie od startu do lądowania chyba nic nie trymowałem. Wiatr który powiewał nie był odczuwalny w locie.

Trzeba poprawić skłon i trochę przesunąć ŚC do tyłu i będzie idealnie jak dla mnie. Sam filmik z pierwszego lotu bez fajerwerków bo chciałem go wyczuć.

Wylatałem 3 pakiety i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony z modelu :)

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledziłem budowę od początku i czekałem na ten szczęśliwy moment wieńczący trud budowy. 

Dawno nie było tak bardzo prawidłowo budowanego Pipera, że można tylko podglądać i podziwiać warsztat oraz zaangażowanie kolegi modelarza.

 

Gratuluję skończonego projektu i udanego oblotu - SUPER :-)

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Temat może i nie taki stary ale ilości materiału Ci nie podam bo kupował na bieżąco. Na pewno dosyć sporo desek 1.5mm poszlo bo robione z nich były kesony, żebra. Wszystkie podłużnice kadłuba wycinałem z deski 5mm (5x5) kup sobie twardą balsę na te elementy. Jako kratownicę kadłuba zastosowałem sosnę 3x5. Sklejka lotnicza 3mm poszła na pierwszą wręgę do której był montowany domek silnika. Jako bagnet użyłem 5mm sklejki lotniczej, żebra wklejone w kadłub były też tego rozmiaru. Nie pamiętam już niestety rozmiarów dźwigarów sosnowych. Raczej zrobiłem ten sam rozmiar jak w planie 5x3 i 3x3. Nie skalowałem  wymiarow wiec jeśli się doczytasz to zmień rozmiar cali na mm. W moim zaokrągleniu to było:

 

1/16 1,5mm

1/8 3mm

3/16  5mm

1/4  6mm

1/2  12mm

3/4  19mm

1   25.4mm

3/32    2.5mm

 

Tak jak widać w mojej relacji używałem też sklejki ze skrzynek po owocach. Użyłem też na skrzynkę bagnetową 2mm sklejki lotniczej oraz 1.5 mm na półki serw ale te sklejki juz miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z odpowiedź sklepy budowlane mam pod ręką a i modelarski 3 kilosy nawet nieźle wyposarzony w te sprawy jak sie przyglądałem także nie bedzie problemu z towarem troche gożej z dogadaniem gdyż mieszkam w de  od niedawna ale dla chcącego nic trudnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.