Jump to content
BorOl

Skywalker 1900 dobór silnika i regulatora - zakupy w Polsce

Recommended Posts

Przeszukałem forum w poszukiwaniu konfiguracji dla ww. samolotu, ale tematy są albo stare, albo nie do końca odpowiadają moim potrzebom (np. zakup w Polsce).

Buduję Skywalkera 1900 (w wersji z węglowym ogonem), który oprócz standardowego osprzętu będzie woził na pokładzie autopilota PixHawk i dodatkowo ok. 0,7-1 kg ładunku. Z tego co wyczytałem, do tego samolotu proponuje się pakiety 4s 5000-6000 mAh oraz silniki np. RC Tiger Motor 2820 830kv + śmigło 11x7 lub AX2814 980kv + śmigło 9x6. Latanie będzie raczej stateczne i spokojne, bez fanaberii w postaci szybkiego wznoszenia się czy akrobacji ;) Chcę jednak kupić silnik, regulator, śmigło i pakiety w Polsce (to kluczowe), a nie bardzo jestem w stanie poradzić sobie z doborem silników i regulatorów z dostępnej oferty. Stąd chciałbym prosić Was o pomoc w tym zakresie. Czy moglibyście wskazać jakieś konkretne rozwiązanie silnik+regulator+śmigło? Budżet określiłbym jako zdroworozsądkowy, z naciskiem na długowieczność zestawu. Dziękuję.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo jest Patriotą, chce mieć gwarancję, chce kupić drożej -:)) /niepotrzebne skreślić/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo jest Patriotą, chce mieć gwarancję, chce kupić drożej - :)) /niepotrzebne skreślić/

Albo po prostu ma serwis/reklamacji "na miejscu" i nie musi wysyłać paczki za granicę ?  ale mogę się mylić  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odwiedź może stronę sklepu RCSkorpion wyroby dobrej jakości, choć może nie zawsze najtańsze ale silniki i regle Robbe szczególnie serii 900 opto polecam.

Jak chcesz tańsze regulatory i też dość dobre to regulatory ZTW serii B opto  - prowadzi Riku ale niestety na opto trzeba czekać aż łaskawie ściągną. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

patriota to bedzie jak sobie odwietlenie modelu zrobi na module airlighta, nie znam zadnego producenta silnikow, regulatorow, baterii i odbiornikow z Polski :( z tym serwisem na miejscu to fakt ale tez nie do konca, odkad pojawily sie rozne wearhouse'y europejskie to juz nie jest taka przeszkoda a bodatemu fakt nieczego nie zabronisz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Scislov
   Witam. Ostatnio odbyłem pierwszy lot swoim własnym samolotem zrobionym ze styropianu, który oczywiście jak na pierwszy lot przystało, zakończył się kraksą . Ale może zacznę od początku. samolot ma masę wraz z osprzętem 850g, długość 90cm i rozpiętość 1,20m. Na jego pokładzie znajduje się arduino z modułem wifi oraz standardowe serwa do lotek. Sterowany jest przez przerobiony stary joystick od komputera, w którym również siedzi arduino. Mocy samolotowi dostarcza bateria 2000mAh 3s 40A, regulator esc 30A i silnik 2200KV dla samolotów do 1kg ze śmigłem 9x5. Tak więc, pierwszy lot odbył się w dosyć bezwietrznych warunkach, a samolot startował z ręki, jednak po chwili stabilnego lotu zaczęła się szarpanina z samolotem, był bardzo narwany i ciężko się nim sterowało. W planach było zrobienie kółka i zawrócenie, aby wylądować, jednak nawet próba lądowania na prostej skończyła się prawie że prostopadłym upadkiem na ziemię 😛. Środek ciężkości wydawał mi się dobrze umiejscowiony - na środku skrzydeł. Podejrzewam, że przyczyną takiego lotu było ustawienie w samolocie maksymalnie możliwego wychylenia lotek, ponieważ przed lotem myślałem, że przecież mogę mniej wychylić joystick, ale pewnie wiecie jak to jest podczas pierwszego lotu . Następnym razem zredukuje ich wychylenie, jednak nie wiem o ile %, żeby było dobrze. Pomyślałem, żeby może zaprogramować w samolocie żyroskop do korekcji lotu, aby łatwiej się sterowało, co myślicie? Zdaje mi się również, że trochę brakowało mu mocy, pomimo, że masa samolotu jest mniejsza od masy maksymalnej dla silnika. Jednak podczas pomiaru prądu(na mniejszym śmigle, ponieważ 9x5 zdążyłem połamać), wyszło tylko 12A z maksymalnych 28A, może da się zmieniać moc w regulatorze? Albo śmigło za małe, jakie polecacie? Jakie by było najlepsze? Czekam na wasze rady co trzeba zmienić, poprawić i przestawić, w modelach latających jestem całkowicie początkujący. Jeśli znacie odpowiedzi na pytania to prosiłbym odpowiedzieć na wszystkie, ponieważ potem dyskusja się ciągnie, a odpowiedzi na pozostawione w temacie pytania brak. Pozdrawiam .
   VID_20200511_181558(0).mp4
   A to filmik ze śmigłem 7x3,5.
   VID_20200511_174905(0).mp4 VID_20200512_144722.mp4
  • By Depesz
   Cześć.
    
   Jak w tytule. Silnik nowiutki. Cena dobra. Polecam. LINK.


  • By semp
   Kupię silnik elektryczny 2-2,5kW na10s
  • By Exu
   Witam.
   Mam do zaoferowania nowy silnik Emax GT 5325/11.
    
   Charakterystyczne cechy silników EMAX serii GT.
   ulepszony profil przedniej płyty obudowy, co spowodowało znaczne polepszenie warunków chłodzenia. W praktyce oznacza to, niższą temperaturę pracy i w efekcie wzrost sprawności silnika. cewkami z wysokiej jakości stali krzemowej 0,2mm, które powodują obniżenie temperatury pracy i wzrost sprawności silnika. możliwością dwustronnego montażu silnika bez jego modyfikacji, zapewnia to dodatkowy - opcjonalny wał dołączony do silnika. W opakowaniu znajdziemy również łoże mocujące silnik. zwiększoną średnicą wału co powoduje mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia przy niefortunnych lądowaniach oraz zwiększa precyzję osiowego zamocowania śmigła - co bezpośrednio wpływa na zmniejszenie drgań. wyższą jakością łożysk, lepiej znoszących wysokie temperatury. większą elastycznością pod względem zastosowania napięcia zasilającego i śmigła zwiększoną sprawnością. nowym - solidnym i przy okazji gustownym opakowaniem chroniącym precyzyjny silnik podczas transportu.  
   Dane techniczne: 
   liczba ogniw zasilających [LiPo]:
   6 - 8
   współczynnik KV [obr./V]:
   260
   ciąg maksymalny [g]:
   7000
   maksymalny pobór prądu [A]:
   80
   moc maksymalna [W]:
   2528
   zalecana średnica śmigła [cale]:
   20 x10
   zalecana masa modelu [g]:
   5000 - 7000
   średnica silnika [mm]:
   63
   długość silnika bez wału [mm]:
   61,7
   średnica wału [mm]:
   8 carbon
   masa silnika [g]:
   570
    
   Koszty wysyłki pokrywa sprzedający
   - Odbiór osobisty, wysyłka.
   - Cena 300zł
    
   Wysłanie zakupionych rzeczy max 2 dni robocze od momentu zaksięgowania wpłaty na koncie (nie ma możliwości wysyłki towaru za pobraniem)
    

    

    

    

    

    
  • By Szczepen02
   Zapraszam na wczesnowiosenną wyprzedaż!  https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/21mTP/
   oraz silniki https://www.olx.pl/oferta/silniki-emax-mt3506-regulatory-little-bee-20a-dron-kopter-CID99-IDDInEG.html
    
    
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.