Skocz do zawartości

Piaggio Aero MPA 1:8


Rekomendowane odpowiedzi

Koniecznie w tym roku  :)  Myślę, że do końca listopada zdążę.


Pierwszy raz takie klejenie robię... Co byście doradzili? Żywica, Pattex, czy Soudal? Czy może wszystko jedno, bo i tak prędzej złamie się obok, niż te wręgi się rozkleją?

 

15548911578_c2fa128e67_c.jpgP1040020 by TeBeWAW, on Flickr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie w tym roku  :)  Myślę, że do końca listopada zdążę.

Pierwszy raz takie klejenie robię... Co byście doradzili? Żywica, Pattex, czy Soudal? Czy może wszystko jedno, bo i tak prędzej złamie się obok, niż te wręgi się rozkleją?

Wybieram odpowiedz C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie coś konkretnego.

Tak nie wiele jest literatury na ten temat.

Robert [robertus] gdzie to wyczytałeś?

Teraz Ci nie powiem, bo nie pamiętam, gdzieś w internecie. Gdy robiłem Hammerheda to szukałem informacji o canardach. Z latania mogę to potwierdzić takie zachowanie. Canarda mam nieruchomego

A co, głupoty piszę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka ostatnich dni chorowałem i dopiero dziś zszedłem do modelarni. Budowa kadłuba troszkę poszła do przodu:

 

15837737592_40ff727f17_c.jpgP1040085 by TeBeWAW, on Flickr

 

Wkleiłem statecznik pionowy, zrobiłem SK, przygotowałem półkę do wklejenia statecznika poziomego:

 

15216749873_90d56cb246_c.jpgP1040086 by TeBeWAW, on Flickr

 

Jak widać, serwo SW zdecydowałem umieścić w stateczniku poziomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwozie jest demontowalne. Bez podwozia i bez silników będę rzucał. Potem zamontuję podwozie i silniki :)

 

PS. A tak w ogóle, to jakbyś był kolegą, to byś zrobił taką rzutkę i mi pomógł. Dla Księcia Depronu to godzina roboty  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tak nie cieszy jak rozkminianie samemu co zrobić aby samolot dobrze latał.. Nie ma mowy, nie odbiorę Ci tego. :)

Rzutka im lżejsza tym lepsza. Zrobiłbym ją z podkładów zupełnie bez wzmocnień, czysty depron. Może gdzie niegdzie listewka. Im lżejszy tym lepiej. Jak będzie ważył tyle co użyty podkład to będzie nim mozna bezpiecznie porzucać. A potem można dać dziecku do zabawy i zbudowac coś konkretnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.