Skocz do zawartości

Piaggio Aero MPA 1:8


Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorzu, masz mniej więcej rację :-) Tak czy inaczej ver.2 poleci bezsilnikowo z ręki jeszcze przed wiosną. 


Dobra wiadomość jest taka, że udało mi się nawiązać kontakt z jednym z projektantów Piaggio Avanti. Po  dyskusji mailowej zrozumiałem jak liczyć SC w 3LSC. Okazało się, że jest to banalne.  Zła wiadomość jest taka, że jest to funkcja czterech zmiennych ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak model, jak każda kaczka. Dokładność Tomka... czy Mu zazdroszczę... Jestem pod wrażeniem ale za modelarnie to masz u mnie krechę ;)

Domagam się równouprawnienia :) Żyjemy w demokratycznym państwie i nie może tak być, że jedni mają modelarnię 30 metrów w kwadracie do tego jeszcze z klimatyzacją a inni tylko stół w kuchni i to jeszcze jak szacowna małżonka się zgodzi :lol:

Wiadomość, że jest to funkcja czterech zmiennych nie koniecznie musi być zła.

Zła by była jakby znajdowała się w przestrzeni n wymiarowej (przykładowa butelka Kleina czy wstęga Mobiusa - gratuluję jak ktoś to ogarnia) a Twoja spokojnie ogarnia się w trzech wymiarach ;) , czyli w klasycznej przestrzeni trójwymiarowej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie będzie oblotu w Sylwestra, leń zwyciężył :-)

Ale żeby nie było, że nic nie robię, skończyłem aerodynamiczności  czyli dziubek i dupkę. 

 

15511925843_d53e6e5eff_c.jpgP1040176 by TeBeWAW, on Flickr

 

15945889117_c5f43eca50_c.jpgP1040177 by TeBeWAW, on Flickr

 

I teraz pytanie:

- da się to okleić (obciągnąć)  ORACOVERem, czy pomalować obłości w kolorze folii, a folię zakończyć na płaskim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Tak, wiem, to tester :-)

Tak właśnie miałem napisać. Zagruntować czymkolwiek coby błoto łatwo zeszło i woda nie wsiąkła i do lotu!

Ten element i tak będzie zaraz odcinany i trzeba będzie szlifować nowy :P

Ale co ja bede ojca uczył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tester, tester... Ale ster kierunku ładny, nie?  ;)

 

16131337572_1d239c64b7_c.jpgP1040178 by TeBeWAW, on Flickr


tak naprawde to dbajac o mase powinno sie na tym rdzeniu wytloczyc maske z vivaku, jezeli reszte oklejasz oracoverem, to bym to tez nim okleil - glownie po to by sie nie babrac w roznice kolorow

malowanie balsy to klopt z masa jesz wiekszy - chlonie roznie farbe

 

Kadłub będę za chwilę oklejał ORACOVERem, stąd pytanie, czy dam radę naciągnąć folię na dziób i ogon. Jeszcze nigdy obłości nie oklejałem, więc pytam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.