Skocz do zawartości

Programy CAD jakich używacie?


Vesla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wielu kolegów używa przy budowie modeli oprogramowania do wspomagania projektowania (CAD), lub wizualizacji 3D (3DMAX, Maya). Dzięki temu macie jakieś doświadczenie w CAD i własne spostrzeżenia. Jeżeli możecie to podzielcie się na forum swoimi wnioskami.

 

- Jakich programów używacie? Nazwa, wersja.

- Do jakiego celu je stosujecie (np. CAD - kadłub, Profili - skrzydła, Corel - przygotowanie planów itp.)

- Co byście polecili innym i dlaczego :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najpopularniejszy jest chyba Sketch Up. Jest darmowa wersja. Pozwala na wizualizację, tworzenie kształtów 3D i ich reprezentację 2D.

Parę osób używa go z powodzeniem. Ja osobiście wszystko robię w Corelu Ale wymaga to trochę wyobraźni przestrzennej, lub rysowania wg zasad rzutowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie ze wzgledów ciut historycznych ale również możaliwościowych ProE Wildfire 5.0 - Powoli przyzywczajam sie do CREO(kontynuacja)

CAD/CAM/MES/MOLD. Dodatkwo PARAMETRIC na poziomie bardzo wysokim. Wadą jest mało "user's frendly" interface.

 

Próbowałem sketchupa ale jego ograniczenia mnie zniechęciły - ciężko sie przesiaść z ferrari na hulajnogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.