Skocz do zawartości

DAL 700TVL FPV HD 1/4' CMOS Camera


Rekomendowane odpowiedzi

Kamery płytkowe to zazwyczaj straszliwy badziew. Jednak coś mnie podkusiło abyb kupić nową. I przyznam, że jestem tym razem zaskoczony pozytywnie jakością obrazu, a może to tylko pierwsze wrażenie ? ;)

 

VmqtZd2.jpg

 

Przy cenie niespełna 50pln, czegóż można będzie się spodziewać ?

Natomiast zaintrygowało mnie umieszczone w kamerze złącze do telemetrii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na banggood 35 zł. Na czym polega telemetria w takiej kamerze? Ja kupiłem tą, była w promocji za chyba 3 dychy ... i również jest świetna.

http://www.banggood.com/Emax-13-inch-COMS-PAL-NTSC-FPV-Video-Camera-p-960566.html

 

Oprócz 3 pinowego gniazda do użytku FPV ma jeszcze dwa 2 pinowe gniazda, których przeznaczenia nie znam ... może pod płytkę sterującą opcjami ... kij wie. Miałem chapnąć właśnie tą Twoją ale wtedy kosztowała 5 dych i łyknąłem tą tańszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ją pomacałem ;)

 

 

i porównanie z Sony SH, obraz z kamerki Dal bez OSD

 

 

Tylko te tanie kamerki szybko się kończą, tracą kolory, obraz staje się niewyraźny, przynajmniej tak u mnie wychodziło i kończyły w pojazdach lądowo-wodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latam często tak godzinę przed zachodem słońca i denerwuje mnie, że mając obraz poniżej linii horyzontu (czyli nie widzę nieba) staje się on strasznie mało nasycony, taki chłodny blady, mało żywy ... np. lecąc quadem i widząc drzewa oraz pole. Jak trochę podniosę obraz i mam np. pół na pół i jeszcze słońce mnie nie "razi"(pół nieba, pół ziemi) to kolory na dole robią się takie żywe, dynamiczne, ciepłe, nabiera kolorów ... czy większość kamer to ma i czy są jakieś modele, które tego nie posiadają? Od czego to zależy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja (ta sama co Andrzeja) dziwnie się zachowuje. Jak jestem pod jakąś wiatą, czy na dworze jest pochmurnie to obraz na monitorze niczym HD. Jak dziś (bardzo silne nasłonecznienie) podniosłem model 2 metry nad ziemię, to bardzo prześwietla i zaczynają pojawiać się jakieś szumy. Obrysy drzew stają się niewyraźne, "spixelowane" a brązowy staje się różowym i ogólnie przekłamuje kolory. Wszystko staje się również denerwująco przekontrastowane. Jak skieruję kamerę bezpośrednio na rozświetlone niebo obraz ciemnieje, ale jakość "HD" wraca do normy. Jutro powinienem testować w locie, ale mam jakieś mieszane uczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się tylko skończyło na uczuciach ;) zamontuj ją tak aby patrzyła maksymalnie na dół i staraj się nie lecieć pod słońce, zwłaszcza

jak jest nisko nad horyzontem. Następna już będzie Sony SH i spokój na lata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kupował następną kamerę do FPV to wybierz sobie pomiędzy:

http://www.surveilzone.com/DC5V-plastic-case-mini-sony-super-had-ccd-600tvl-super-camera-2.8mm-lens-for-fpv

Albo mniejszą wersję:

http://www.surveilzone.com/DC5V-plastic-case-mini-sony-super-had-ccd-600tvl-super-camera-2.8mm-lens-for-fpv

 

Trzeba pamiętać żeby kwarc dokleić na butaprenie do płytki i zapominasz o obsłudze.

Nie warto bawić się w kamery CMOS do podglądu.

 

Edit. Chodziło mi o link http://www.securitycamera2000.com/products/SONY-Super-HAD-CCD-600TVL-D%252dWDR-DNR-Board-Camera-For-FPV.html

Ale poniżej jest sznurek do nawet niższej ceny i soczewki 2.8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamera wcale nie jest aż taka zła. Posiada także złącze do ustawień, zarówno "z klawiatury" jak i z komputera.

Fakt, faktem, bez dodatkowych ustawień zachowuje się niewiele lepiej niż kamery, do których podaliście linki, albo wręcz podobnie.

Niestety, te tanie kamery, to nie GoPro3/4, że radzi sobie doskonale z gradacją oświetlenia, więc nie ma się czego spodziewać po jakości.

 

 

Maksymalnie na dol ... Khmm

Na razie jest tak jak w Andrzeja temacie pokazalem. Post nr. 16. Nie obejdzie się bez przeróbek ?

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/53462-sky-surfer-1400-kit/

Mim zdaniem masz dobrze ustawioną kamerę, nawet lepiej niż moja :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Posiada także złącze do ustawień, zarówno "z klawiatury" jak i z komputera."

 

Czy to te cztery piny (RESET / GND / SCK / SDA) ? (u mnie dziurki do wlutowania przewodów bądź złącza).

 

"Mim zdaniem masz dobrze ustawioną kamerę, nawet lepiej niż moja :)"

 

Nie wiem :) Dzięki za opinię, ale muszę wypróbować, może jutro :) :) Starałem się ustawić tak by na obrazie widzieć samą końcówkę noska i tak jest, ale muszę wykonać kilka lotów / ustawień i zobaczę jak będzie dla mnie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Posiada także złącze do ustawień, zarówno "z klawiatury" jak i z komputera."

 

Czy to te cztery piny (RESET / GND / SCK / SDA) ? (u mnie dziurki do wlutowania przewodów bądź złącza).

 

(...)

Dokładnie o te piny chodzi.

 

W każdym z opisów tej kamery jest:

 

FEATURE:

- With 1/4'' CMOS sensor

- With signal cable for flight controller and telemetry connection

- Mainboard with moistureproof paint can prevent the air moisture damage

- Super lightweight,suitable for RC fixed-wing copter

... i cokolwiek to by oznaczało.

 

Po wstępnych oględzinach przypuszczam, że jest to złącze I2C, ale mogę się mylić.

Pozostaje tylko ustalić, jak z tego korzystać ;)

Wciąż nie posiadam dokumentacji producenta tego modułu kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kupował następną kamerę do FPV to wybierz sobie pomiędzy:

http://www.surveilzone.com/DC5V-plastic-case-mini-sony-super-had-ccd-600tvl-super-camera-2.8mm-lens-for-fpv

Albo mniejszą wersję:

http://www.surveilzone.com/DC5V-plastic-case-mini-sony-super-had-ccd-600tvl-super-camera-2.8mm-lens-for-fpv

 

Trzeba pamiętać żeby kwarc dokleić na butaprenie do płytki i zapominasz o obsłudze.

Nie warto bawić się w kamery CMOS do podglądu.

 

 

 

Dzięki !

 

Przemku, na początku filmu z postu nr. 5 to właśnie ta SJ4000 ? Jeśli tak to rewelacja i raczej taka jakość by mnie interesowała ..

 

Obecne 700-ki wykorzystam do monitoringu, jedna na bramę wjazdową a druga na bobry na końcu sadu bo się strasznie "rozplingły" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, po "testach organoleptycznych" mogę z całą pewnością stwierdzić, że ta kamera jest świetna. Jednak wbrew temu co producent zaznacza, do FPV w lotach modelem samolotu, nie nadaje się szczególnie. Przynajmniej dla mnie. Dla Was, może będzie to wystarczające.

 

Pod tym kątem, lepszy będzie wybór choćby mini SJCam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.