Skocz do zawartości

Moja przygoda z Mobiusem A - v.3


Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście używam adobe after effects ,ale jeśli ktoś ma słabszy sprzęt i nie chce renderować filmu u siebie to najlepszym rozwiązaniem jest tak jak poprzednicy pisali Youtube, cały proces obliczeń spada na chmurę , wystarczy po kilku minutach/godzinach zobaczyć efekt :)

 

Ps. Youtube ma też całkiem fajny algorytm do zwalniania filmów w czasie, nie jest to Twixtor ale też daje radę:

 

 

Jeden z pierwszych złych rzutów , widać na spowolnieniu po stateczniku poziomym że zamiast w górę pociągnąłem w dół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, wystarczy trochę wyjść z domu a temat się od razu  rozwija  :)

 

Ja używam Pinacle  Studio 12 - program trochę wołowaty, czasami się zawiesi - na całe szczęście zapamiętuje historię i da się powrócić z powrotem do edycji.

 

Zastanawiam się nad zmianą na program Movavi Video Siute Personal bo mam już konwerter tej firmy i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki fimik z dzisiejszej wyprawy z DJI F450 i Mobiusem na pokładzie.

 

 

post-5634-0-90438900-1435957159_thumb.jpg

 

 

 

 

I mam w związku z tym filmem pytanie. Podczas obrotu koptera w poziomie obraz również rwie się w poziomie. Na telewizorze 1080p oglądając ten sam plik *.mp4 takiego objawu nie ma - ma ktoś może własne doświadczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daje mi spokoju to rwanie się obrazu w poziomie. Jak pisałem na 100Hz telewizorze jest pięknie, ale komputery mają najczęściej odświeżanie 60 Hz i mniej.

 

Poza tym trudno jest dobrać prędkość obrotu koptera ręcznie przy panoramowaniu - z reguły jest ona za wysoka i nierówna. Dlatego postanowiłem tę czynność trochę usprawnić. Moja aparatura ma dwa obrotowe potencjometry do dyspozycji. Zmiksowałem więc prawy potencjometr radia na 15% z Ruderem i uzyskałem możliwość płynnej i precyzyjnej regulacji prędkości obrotowej koprera wokół jego osi pionowej. Normalnie potencjometr stoi w pozycji "0" a jeżeli chcę rozpocząć panoramowanie przekręcam go w wybranym kierunku i otrzymuję powolny obrót platformy.  Odradzam wykonanie takiego mixera z lewym potencjometrem, bo można przez nieuwagę przenosząc rękę z gazu na potencjometr trącić niechcący drążek gazu i emocje gwarantowane, czego o mało nie doświadczyłem dzisiaj.

 

post-5634-0-21223200-1436041673_thumb.jpg

 

Nakręciłem krótki film próbując tą zmianę w sterowaniu platwormy. Podczas gdy byłem w powietrzu wokół koptera zaczęły się gromadzić ptaki (chyba jaskółki) zataczając coraz ciaśniejsze kręgi - najwyraźniej byłem tu intruzem. Nie czekając co będzie dalej, ewakuowałem się szybko z furczeniem wirników z powrotem na ziemię. Przelatujące ptaki widać na filmie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie rysuje, a co się tak nagle skończyło ?

 

Dalej były już tylko niskie loty których YouTube nie lubi i strasznie je pixelizuje. Podejrzewam że chodzi o bardzo dużą liczbę szczegółów (kłosy) i dużą prędkość zmian co powoduje wzrost Kbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend miałem przyjemność przebywać na zaproszenie gospodarzy Zwierzyńca. Działo się wiele  były modele kołowe , pływające i nie zabrakło latających. Przeglądając wieczorem filmy nagrane z koptera  zauważyłem taką ciekawą sytuację:

 

post-5634-0-42396600-1437219957_thumb.jpg

 

Mój sprzęt latający budzi zainteresowanie wśród ptaków. Może to jaskrawe ubarwienie przodu modelu budzi niepokój małych skrzydlatych lotników, ale już kolejny raz zdarza mi się że ptaki są zaciekawione (oby tylko) kopterem. Latają wokół niego a pokazana klatka z fimu pokazuje, że przelatują całkiem blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z lewej strony bardziej przypomina chrabąszcza.


No więc tak...

 

Obiektyw się wkręca, a w zależności od stopnia wkręcenia zmienia się ostrość. Więc warto wkręcić na maxa, żeby potem się nic nie działo

Ustawienie ostrości to w ogóle jazda, bo inne jest ustawienie dla krótkiego końca ogniskowej, inne dla długiego... Na szczęście wydaje mi się, że do filmowania z czapki w zupełności wystarczy ogniskowa 9mm, więc ostrość ustawiłem póki co dla tej wartości i wystarczy

 

Gorzej, że choć kamera ma określenia IR i w opisie było jak wół, że ma filtr IR, to jednak ja takiego filtra nie widzę. Próbuję jeszcze ustawić kolory software'oowo, ale raczej nic z tego nie będzie. 

Rozwiązanie jest, trzeba będzie znaleźć i zamówić ten filtr, a póki co kręcić w sepii :)

 

Ogólnie jednak obiektyw ma spory potencjał. Obraz jest bardzo jasny, a na filmie spokojnie widać jaskółki latające jakieś 30-40 metrów nade mną. 

Pawle coś więcej się pojawiło, pokaż jak wygląda ten zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z lewej strony bardziej przypomina chrabąszcza.

 

Też myślałem że to jakaś pszczoła ale "pitaszek"  jak byk - latał sobie przed obiektywem parę razy i było ich kilka.

 

Kiedy startuję na działce, gdzie stoi rodzinny dom,  to z kolei kot jest tak zaciekawiony kopterem,  że nie da się odciągnąć od niego żebym mógł wystartować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakiś czas już użytkuję Lens B. Ujęcia z szybowca wychodzą rewelacyjne, a z modelu spalinowego bardzo kiepsko z powodu drgań. Jak wstawić odnośnik do filmu na forum?

 

Otwórz swój film na YouTube skopiuj jego adres "CtrlC" i wklej do do forum "CtrlV"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwórz swój film na YouTube skopiuj jego adres "CtrlC" i wklej do do forum "CtrlV"

 

Dzięki.

Pierwszy film nagrany "z wolnej ręki". Filmy nie mają efektu rybiego oka natomiast na zdjęciach ten efekt jest mocno widoczny.

 

 

Kamera na skrzydle szybowca. Lot w termice.

 

I fotka z widocznym efektem rybiego oka.

767958343c6265e7med.jpg

 

Jeżeli chodzi o różnicę w zakrzywieniu obrazu film/fotka to prawdopodobnie oprogramowanie kamery "prostuje" obraz. Zwróćcie uwagę w jakim stopniu widoczny jest kadłub na filmie i na foto. Kamera w obydwóch przypadkach była w tym samym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.