Skocz do zawartości

Przyczepa samochodowa.


idfx

Rekomendowane odpowiedzi

Wiozłeś kiedyś coś taką przyczepką? One są zaprojektowane pod konkretniejszy ciężar niż modele. Z takim lekkim ładunkiem będą się bardzo telepały, zawieszenie za sztywne. Jak już będziesz sprawdzał konkretną, to warto zwrócić na to uwagę.

 

Czasem z taką przyczepką trzeba pojechać po coś a nie z czymś, więc z góry to uwzględniłem ;)

OC na przyczepke też jest obowiązkowe

 

wiem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ,Kacper,to lużna dyskusja więc bez ciśnienia ;) .

Jak masz gdzie trzymać,masz czym ciągnąć ,kupisz okazyjnie to na bank przyczepka lepsza niż wożenie w samochodzie modeli (użytkowanym na codzień).

Oczywiście podstawa to dobrze zorganizowana taka przyczepka tzn .pewny stelaż,uchwyty,przemyślane rozmieszczenie modeli bo jak masz wrzucać to tak lużno to powodzenia.... ;)

Nieraz widziałem profi modelarską przyczepkę ,łącznie z pięknymi drukami modeli na plandece i to świetne rozwiązanie chociaż ma sens w przypadku dużych modeli lub sporej ich ilości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ,Kacper,to lużna dyskusja więc bez ciśnienia ;) .

 

 

Nie ma ciśnienia :)

 

 

Kacper nie zastanawiaj się jak nie ma używki kupuj nową! Z czasem dorobić boczki i dach i będziesz na lata zadowolony ! A w domku też może się przyda :)

 

Chyba na tym się skończy. Nie mam innego wyjścia i przyczepę muszę kupić bo nowego auta nie będę ojcu syfić. 

 

Z przechowywaniem będzie średnio - z 7 miesięcy w garażu i 5 miesięcy (włączając zimę) na wolnym powietrzu, chyba że sąsiad mi w hali produkcyjnej przechowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czasmi kupuję różny sprzęt na tzw 10 rat, (można upolować bez odsetek !) Choć moi znajomi twierdzą że na kredyt nic nie wezmą !

 

No i weź przyczepę co najmniej 2 m dlugosci, patrzylem na olx ale tam raczej złomy kosztują 300_900 pln.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepa minimum taka, aby weszły do niej np. rowery, a jeszcze lepiej w wymiarze 2,65 - wówczas przewieziesz wszelkie meble. Niestety większa = dużo droższa.

 

Tutak masz w niskiej cenie http://www.obi.pl/decom/product/Neptun_Przyczepa_samochodowa_N7-202_ptd_DMC_750_kg/5755012

i w wersji zabudowanej (za tyle nie zrobisz :D

http://www.obi.pl/decom/product/Neptun_Przyczepa_samochodowa_N7-202_ptd_DMC_750_kg/5755020&position=1&pageNum=1&pageSize=24

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki !

 

To ma być tylko na modele a nie meble ;)

 

Ten Neptun bez zabudowy mi się podoba i chyba to będzie to. 

 

Jak przebiega rejestracja ? Przegląd, opłaty czy co ?

Zobaczysz, ze jak juz bedziesz mial to nie tylko modele nią przewieziesz. Jak masz gdzie trzymać to zawsze sie przyda :)

Rejestracja tak jak z samochodem - idziesz do Obi, płacisz, dostajesz papiery. Z papierami do Urzedu do wydzialu komunikacji zarejestrowac. Pewnie dostaniesz probne tablice. Z ta tablica i papierami robisz OC i dopiero po przyczepe wracasz. Potem pewnie od razu na przegląd i już. Choć kwestia probnych tablic i przegladu moze byc inna - przyczepa nowa wiec moze juz przeglad bedzie zaliczony.

A na modele to mialbys fajną motocyklową - niska, latwo ladowalna, i przystosowana na dlugie elementy ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może uzywaną n250C? 

Zarejestrowaną z opłaconym OC kupisz za tysiaka.

 

http://allegro.pl/przyczepa-bagazowa-n-250c-niewiadow-i5602414375.html

 

1250mm w środku, model do 2,5 wlezie. A jak zrobisz większy, to wyrzynarką wytniesz dziurki na skrzydła z przodu (to laminat jest)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Auto będzie za jakiś tydzień a hak trzeba zamontować po zakupie.

Przyczepka fajna sprawa-dobra decyzja !

 

Rozumiem , że twój ojciec zamontuje hak do swojego samochodu byś ty mógł czasami pociągnąć przyczepkę z modelami.

Tata modelarz?

A uzgodniliście już kto płaci za homologację haka bo przecież nie jest w "oryginale" więc trzeba homologować -zrobić przegląd na auto z hakiem.

Ziarnko do ziarnka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem ... tata "modelarz" by z boku krzyczeć "nie tak!!" , "Skręcaj!", "Dlaczego nie ..." itp. Pojęcia nie ma, ale jak dałem Mu dwa razy aparaturę i skasował dwa motoszybowce to się trochę uciszył :) Mimo tego i tak fajnie latać w takim towarzystwie bo zawsze mi towarzyszy. Teoretycznie ja miałbym wszystko pokryć, ale widzę, że hak już przemyślał a ja pokryję koszty przyczepy, papierków i to co tam jeszcze dojdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio się rozglądałem za przyczepką.

Stały przed pewnym marketem, pooglądałem sobie, np. taką:

https://www.praktiker.pl/produkt,60710,744/przyczepa_jednoosiowa_eco_1611_tema.html

Jest nieco mniejsza od podlinkowanej przez barta07, ale też pewnie łatwiej ją garażować.

 

Tutaj pozostała oferta, na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ! Będę kupował w Radomiu, jak Ci coś na miejscu w oko wpadnie to podeślij.

 

Pozostaje jeszcze jedna kwestia .. ktoś napisał, że można przerobić itp. Jak to się ma do późniejszego przeglądu .. Taka skrzynka jako tako jest mało przydatna. Najważniejsza kwestia - o ile przewożona zawartość może wykraczać poza obrys przyczepy lewo / prawo czy przód / tył jeśli w ogóle może ?

 

Garażowanie mnie nie ogranicza, przez kilka miesięcy poza urlopami w PL będzie w garażu a przez jesień zimę u sąsiada w hali, już dogadane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.