Skocz do zawartości

PZL 26 (napolskimniebie.pl)


Vesla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Obiecałem film z oblotu ale chyba kolega który filmował ponownie (niestety) utracił film. Zdarza się :-(

 

Dzisiaj latałem na wąskim i nielubianym prze zemnie polu, wiało powyżej 13km/h, do tego porywiście i ze zmiennym kierunkiem o prawie 90 stopni.

Mimo to postanowiłem polatać ponieważ na polu był "łysy" kawałek trawy i dzięki temu mogłem poćwiczyć start z ziemi. Muszę się do tego przyłożyć bo idzie słabo.

 

Loty filmowałem GoPro z szerokim obiektywem stąd to rybie oko i brak zbliżenia. Niestety.

 

Kilka poprzednich prób startu nie była udana więc film został skrócony.

 

Do samolotu nadal się przyzwyczajam. Jak wspomniałem nie posiada nadmiaru mocy, ale dzisiaj pokazał, że tej mocy to mu bardzo brakuje. Chwilami przepustnicę miałem na MAX i to było mało.

 

Testowałem też w locie na śmigle SF (Slow flyer) 9x4 ale to była jakaś porażka.

Już zamontowałem zwykłe śmigło 9x6 i kolejne loty będą na nim. Latam dalej na propsaverze i on też ujmuje mi mocy.

 

Tu mam pytanie, gdzieś na forum wyczytałem, że 9x6 z silnikiem Emax2812 kV1534 pracuje bardzo dobrze, producent nie ma tego śmigła w tabeli dla silnika.

Co wy o tym sądzicie?

 

Film z lotu

https://www.youtube.com/watch?v=tKxwZ5GVG3I&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem , masz silnik w Pzlce  emax 2812  czy rozważasz taki silnik .

 

Jesli chodzi o śmigła 9" do tego napędu to stanowcze NIE

 Dramatycznie wzrośnie pobór mocy przy spadku ciągu  ,a przy wersji SF  efekt ten się jeszcze pogłębia  nie mówiąc o tym że śmigła SF nie są do takiego KV

Oczywiście jeśli mówimy cały czas o zasilaniu 3S  ,na 2s śmigła mogą być większe najczęściej o jedną wartość .

 

Można próbować max:  8x4E - 7x4E   dla ciągu

dla prędkości 7x6E

Nie miałem okazji wcześniej pogratulować modelu  -miodzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki silnik posiadam, emax 2812.

W/g danych znalezionych we wszechśmiocie Internetu, najlepsze śmigło polecane przez producenta  to APC 7x6 SF (760g ciągu), już je zamówiłem. Testowałem kołowanie na śmigle 7x6b i ledwo ruszał z miejsca, ale to inne śmigło jest. Latam na 8x4E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model będzie ładny tak długo jak go nie rozbiję :-)

Piloci - Jak na zdjęciu dwa ostrza skalpeli. Duże do cięcia rdzenia z depronu małe do wycięcia lub wyskrobania detali w masie. Kolejno to mały plaski wkrętak i wykałaczka. Wszystkie nierowności wygładzane pędzlem i wodą. Włosy zwykłe pędzlem sztywnym, kręcone - wkrętakiem :-)

Malowanie farbami wodnymi - plakatowe, ale tutaj jest trochę zabawy.

I gotowe. Pomyślę nad tutorialem.

 

post-14841-0-59723500-1492879941_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mój PZL lata już 5 lat. Poobijany ale nadal szybki jest moją platforma testową i modelem do akrobacji.

Ostatnio testowałem strzelanie modelu z katapulty, oto jak to wyglądało.

 

https://www.youtube.com/watch?v=5ZOaJSZxxkY

 

https://www.youtube.com/watch?v=fL6phLeAIsM

 

Opis katapulty tutaj:

https://pfmrc.eu/topic/85023-rampa-startowa-do-modeli/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 21.05.2020 o 13:38, marek rokowski napisał:

 

 

Trzeba by zapytać tego co wycinał. Czyli naszego kolegi Marka Rokowskiego. 

Marku pamiętasz może? Nie był to klasyczny Clark Y. Tak mi się wydaje. Profil był raczej dwuwypukły niesymetryczny. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vesla napisał:

 

Trzeba by zapytać tego co wycinał. Czyli naszego kolegi Marka Rokowskiego. 

Marku pamiętasz może? Nie był to klasyczny Clark Y. Tak mi się wydaje. Profil był raczej dwuwypukły niesymetryczny. 

Jesli dwuwypukły niesymetryczny to z pewnoscią nie Clark Y .

Clarka łatwo poznać bo ma płaski spód.Jest to profil płaskowypukły.

Niesymetryczny dosyć popularny może być Naca 2415 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wycięty został jakieś 8 lat temu. A skasowany dwa lata temy. Teraz buduję powiększoną wersję. Na zdjęviach profil tego modelu. Jak widać dwuwypukły niesymetryczny. Nie jest to clark y. 

Ciekawostka, oba moje wątki spotkały się na początku wątków naszego forum.

 

20231203_210335.thumb.jpg.a30769275289bc4aae0e8bcb0db2fb4e.jpg20231203_210402.thumb.jpg.3cddc11e77626f5e10e8c4ee46b52e46.jpg332244938_Screenshot_20231203-210034_SamsungInternet.thumb.jpg.608147f5f869a08e5944f7c631d706ef.jpg

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.