Skocz do zawartości

ENYA fanclub


MASK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj dotarla do mnie "australijska" ENYA 155 !!! Jest to jeden z ostatnich modeli ktory uzupelnia moja kolekcje , ale ( bo zawsze jest jakies ALE ) szukam dalej takiego samego tylko NOWEGO ( ufff; ciezkie zadania i kosmiczne ceny ).

Jak pewnie czesc z Was wie jest to "rozwiercona " R120 . Widac tez wyraznie na fotkach , ze uczszelka pod glowica jest o wiele wyzsza ( widac to pod dolnym prawym gniadem sruby wydechu )  . Na rozwierceniu i "podwyzszeniu" zyskano dodatkowe  0,035 cala 3 . Na fotkach ( co teraz faktycznie odkrylem ) widac tez , ze poprzedni wlasciciel R120 przekrecil caly przod o 180 stopni , tak ze "odma" jest na gorze !

Pewnie latal glowica do dolu ..... 

post-6937-0-86949500-1546948219_thumb.jpg

post-6937-0-45420700-1546948253_thumb.jpg

post-6937-0-94702200-1546948306_thumb.jpg

post-6937-0-96038500-1546948358_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj odebralem z poczty wygrana na "Ebaju" ENYe 80-4C . Dzisiaj zostala rozkrecona na czynniki pierwsze , lozyska zostaly wybite

( nie byly najlepsze ) , nowe zamowione. Jest o niebo lepsza niz moja remontowana 90 . Wystarczylo przemyc ja od srodka jakims plynem do mycia silnikow i jest jak nowa. Jedynie gaznik byl "zastany" na amen , ale po wielu plukaniach i lekkiej polerce wnetrza chodzi teraz jak nowy !

Z zewnatrz ( moze jutro ) ja wysoduje , aby odzyskala troszke blasku i czysciej wygladala. Fotki zamieszcze jutro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

No koledzy ! Walcze na "ibaju" o ostatnie ogniwo mojej kolekcji , czyli silnik ( nowy ) ENYA 155-4C ! Na razie prowadze ( 290 dol) , ale droga jeszcze BARDZO daleka. Ostatni  jaki byl licytowany , poszedl za 650 dolarow ! Polozylem wtedy 500 , poszedlem spac ( jak sie kladlem stal na 250 ) i obudzilem sie na kacu  :D 

 Tym razem bede walczyl do ostatniego dolara w portfelu , bo mam ciagle steresy , ze NIE mam tego silnika ( NOWEGO , bo uzywka w domu lezy ) .

Oto link do aukcji : https://www.ebay.com/p/Vintage-Enya-155-4c-RC-4-stroke-Engine/14015099037

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj odpalilem kolejny wyremontowany silnik ENYA 80-4C . Wymiana lozysk , czyszczenie zapuszczonego wnetrza ,  sodowanie , polerowanie gaznika ITP. Silnik zapalil od pierwszego strzalu. 

Zmienilem rowniez paliwo ( po wielu latach latania ma MECCAMO 4 stroke )  na OPTIFUEL Optimix 12%  4 stroke. Zrobilem to , bo nie moglem juz wytrzymac ze smrodu !   MECCAMO ma tak potworny zapach spalin , ze latajac na nim ciezko jest  kochac silniki spalinowe  :D

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=CS93ghN3cVs&feature=youtu.be

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

W końcu mogę tu napisać :P. Co prawda na razie to tylko jeden pospolity motorek, ale długo chciałem go mieć i w końcu jest. Stan nie idealny, podobnie jak motorek który przed chwilą pokazałem w innym wątku, ale powtórzę się - lubię takie :P.

Jak wyczyszczę i odpalę to pewnie wrzucę filmik i jakieś zdjęcia :)

post-18299-0-08316800-1572022048_thumb.jpg

 

I reszta fotek:

 

 

post-18299-0-25124200-1572022037_thumb.jpg

post-18299-0-30851500-1572021970_thumb.jpg

post-18299-0-30310100-1572021917_thumb.jpg

post-18299-0-21788300-1572021839_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Skad odkopany ??

Sorki, dopiero teraz zobaczyłem. Również Ebay, kupiony razem z PAWiem.

 

Na razie fajnie bez oporów dała się rozkręcić, mały minus to że chyba nie da się w nich wyciągnąć cylindra z karteru co utrudni trochę czyszczenie, ale jakoś się uda :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. I ja stałem się posiadaczem silnika Enya. Jest to model 120 4c. Do tej pory miałem Saito i OSmaxy czterosuwowe. Enya zakupiona na olx. Podobno po wymianie Łożysk i nie odpalana jeszcze. Wkrótce próba. Sprzedający ma do niej w zapasie pierścień tłokowy za 80zł. Nie wiem czy to drogo czy tanio i czy jest sens brać. Pod powiedzcie ewentualnie.

 

fc12019b87d547bcmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy jeszcze jednego CZLONKA , ale ujawni sie jak silnik dojdzie  ;)

Jest na 100% zapalonym Enyowcem , bo jeszcze pierwszy silnik nie dotarl ( gdzies tam od Ciebie z USA ) , a walczy juz o drugi !

Takich ludzi nam tu trzeba Panie Przewodniczacy ( to do Marcina )  :D .

Ja oglaszam sie jego pierwszym zastepca  ;)


Witamy w klubie. Mam nadzieje, spodobają Ci się te silniki :)
Części nie warto gromadzić. Tłumik OSowy, widzę.

 

 

Witam. I ja stałem się posiadaczem silnika Enya. Jest to model 120 4c. Do tej pory miałem Saito i OSmaxy czterosuwowe. Enya zakupiona na olx. Podobno po wymianie Łożysk i nie odpalana jeszcze. Wkrótce próba. Sprzedający ma do niej w zapasie pierścień tłokowy za 80zł. Nie wiem czy to drogo czy tanio i czy jest sens brać. Pod powiedzcie ewentualnie.

fc12019b87d547bcmed.jpg

 

Pieknie wyszlo na Twojej fotce , ze 120 to rozwiercona 90. Swietnie widac "zeszlifowana" pow. po 90 i nabite nowe 120 .

Nie jest to nic nadzwyczajnego , bo robi tak wiekszosc producentow ( rozne silniki na bazie jednego karteru ) .

Widac to tez na mojej fotce ( ponizej ) na przykladzie silnikow ENYA 120R-4C i ENYA 155-4C . Widac grubszy "nadlew" na 120 i cienszy ( prawie go nie ma ) z nowym"stemplem" 155 .

Enya ma tego chyba najwiecej na bazie karteru od 36 . Jest 40 , 41 , 46 i 53 . Jak jest z 35 Marcin ? Ona tez bazuje na podstawowym , czy miala "swoj" ? 

Wiem ze  sa dwa"przody" tej serii. 


Panie Przewodniczacy ; znalazlem w Japonii nowa 35 i 40 ( open rockery )  !!!

Ceny tak okolo 200-250 EUR szt.   Napisalem do kolesia ktory mieszka od 20 lat w Tokyo ( ostatnimi laty urwal nam sie troche kontakt , wiec bedzie okazja odnowic ) . Jak odpisze , to poprosze go o pomoc w zakupie i wysylce do mnie . 

post-6937-0-55171600-1573919145_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy w klubie. Mam nadzieje, spodobają Ci się te silniki :)

Części nie warto gromadzić. Tłumik OSowy, widzę.

Dzięki za przyjęcie do klubu????Silniki 4t Enya podobały mi się od zawsze z uwagi na niesamowity dźwięk głównie i nieprzeciętny wygląd. Mam nadzieję że nie polegnęcz regulacją ale z waszą pomocą powinno się udać???? Jest coś szczególnego na co powinienem zwrócić uwagę przed pierwszym odpaleniem? Świecę mam os typ F. Będzie ok?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.