Skocz do zawartości

RWD-14 Czapla - projekt CAD


MASK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

No pięknie :)

Muszę powrócić do modelarni i podgonić z PZL-ką, bo kolejna piękna wycinanka powstała :)

Jeśli mogę sugerować kolejne projekty (bo tak Ci to ładnie idzie :) ) to marzy mi się zero i albatros d III, tak circa po 1,8-2 m rozpiętości.

Ten pierwszy za piękną smukłą sylwetkę i legendę niezwyciężonego myśliwca w pierwszym okresie wojny na Pacyfiku, a ten drugi bo lubię dwupłaty, a dwa, że warto chyba odświeżać i popularyzować historię Eskadry Kościuszkowskiej (twórców godła późniejszego Dywizjonu 303), czyli polsko amerykańskiej eskadry zaangażowanej w walkę z Rosjanami podczas wojny 1920 roku. A między innymi na albatrosach i balilach oni latali. Na marginesie, jeden z członków - M Cooper, odniósł potem sukces w Hollywood odpowiadając za pierwszą wersję King Konga.

Już nie zaśmiecam, ale jakbyś się zdecydował na któryś z powyższych.... :)

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
19 godzin temu, jarek996 napisał:

Fajnie masz , ze nie jezdzisz rowerem ( tyle co ja ) i masz czas cos budowac ?

 

Fajnie masz , że nie projektujesz modeli ( tyle co ja ) i masz czas jeździć rowerem ?

 

 

Autorska wersja P11 wciąż nieoklejona (choć projekt ma już ponad dekadę), więc można zrobić zdjęcie rodzinne - oba są zaprojektowane w skali 1:7 :) 
Porównanie modeli wirtualnych:

top.thumb.jpg.dc792d9334b8f24f9dd465c38bfee6d9.jpgside.thumb.jpg.9fcdfda528d4971dc5a72412f5174d18.jpgfront.thumb.jpg.d229793abddb35188adb242996bfa4ba.jpg

I w realu :
DSC_3807.thumb.JPG.e82f2a1655a18028ce1eecc2e958d930.JPG

 

 

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ładnie oszlifowane, że aż szkoda oklejać ;)

Jak zwykle piękna robota. Jeśli ta Czapla będzie przynajmniej podobnie dobrze latać jak mała PZL-ka to będzie sukces.

Tak swoją drogą, coraz bardziej mi się ta Czapla podoba, więc kończ projekt, ja postaram się skończyć i oblatać dużą PZL-kę i wtedy poproszę o wycinankę Czapli :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 3.09.2022 o 14:33, kkkamil napisał:

Czy ktoś zbudował ten piękny model, a może można zamówić kit?

 

Minął okrągły rok od ostatniej aktualizacji tematu, dzięki za zainteresowanie. Tyle się dzieje, że nie mam czasu na budowę tego modelu. W każdym razie tematu nie porzuciłem, po prostu czeka na swoją kolej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.