Skocz do zawartości

RWD-14 Czapla - projekt CAD


MASK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Piotrze za uwagi. Mówiąc w skrócie oba modele są zbudowane na ramie i to ona przenosi główne siły, a poszycie pełni funkcję jedynie profilującą.

 

Miał być silnik, jest statecznik. No cóż tylko krowa zdania nie zmienia :)

 

post-351-0-44955800-1486009863_thumb.jpg

 

post-351-0-29195900-1486009881_thumb.jpg

 

post-351-0-53404200-1486009893_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Coraz fajniej to zaczyna wyglądać, szkoda tylko że model będzie taki "mały" ;) .

Może tak 1:4? :P , zwłaszcza że planujesz składane skrzydła. 

Dla całej "logistyki" (transport, obsługa) super sprawa, 3 min. i model gotowy do lotu  :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, możesz zdradzić kąty nachylenia tych zawiasów, na których składają się skrzydła?

Pytam, bo buduję RWD 13 i mam z tym mały problem a widzę, że u Ciebie składa się to tak, że nachylenie płata się zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz fajniej to zaczyna wyglądać, szkoda tylko że model będzie taki "mały" ;) .

Może tak 1:4? :P , zwłaszcza że planujesz składane skrzydła. 

Dla całej "logistyki" (transport, obsługa) super sprawa, 3 min. i model gotowy do lotu  :D .

 

1:4? Musiałbym przyczepkę kupić. Na razie wolę "plankton" :lol:

 

 

Witam możesz zdradzić kąty nachylenia tych zawiasów na których składają się skrzydła .

Pytam bo buduję RWD 13 i mam z tym mały problem , a widzę że u ciebie składa się to tak że nachylenie płata się zmienia .

 

Oś obrotu poprowadziłem przez dolne mocowanie zastrzału (jeszcze nie narysowane) i to załatwiło sprawę. W widoku z przodu oś jest nachylona pod kątem 10,5 stopnia, a z boku 6 stopni. Zawiasy są umieszczone oczywiście na płaszczyźnie prostopadłej do osi.

BTW szkoda, że usunąłeś swoją relację, zaglądałem tam dość regularnie :(

 

post-351-0-19117200-1489453743_thumb.jpg

post-351-0-96865900-1489453743_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota! Fajnie się ogląda takie obrazki. Żeby tak w realu już model powstawał było by jeszcze lepiej! 

Ale ogólnie jestem pod wrażeniem i widzę że będzie to równie porządna i dopracowana konstrukcja jak P-11. Gratulacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Świetna robota! Fajnie się ogląda takie obrazki. Żeby tak w realu już model powstawał było by jeszcze lepiej! 

Ale ogólnie jestem pod wrażeniem i widzę że będzie to równie porządna i dopracowana konstrukcja jak P-11. Gratulacje!

 

Bardzo dziękuję :)

W realu pierwsze drobne prace, a raczej przygotowania już ruszyły, ale na razie nie ma co pokazywać. Tymczasem dawno zapowiadana makieta silnika. Na razie cylindry, pozostało wymyślić jak to wszystko zamocować.

 

post-351-0-19921400-1490418950_thumb.jpg

post-351-0-10382700-1490418951_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Fajny projekt. Sam zacząłem jakiś czas temu rysować Czaplę w skali 1:3,3 :] Niestety jeszcze nie ruszyłem z budową i pewnie jeszcze tak prędko nie ruszę. Widzę, że bazujesz na rysunkach z planów modelarskich, mają one trochę błędów, ale cóż.. nic lepszego nie ma, poza tą garstką fotografii i to głównie zniszczonych samolotów. Moim zdaniem największym mankamentem tych planów jest błędnie narysowany przód kadłuba - geometria. Na fotografiach wygląda to zupełnie inaczej. Powodzenia w projekcie i budowie. Część wiedzy z tego tematu na pewno i mi się przyda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fajny projekt. Sam zacząłem jakiś czas temu rysować Czaplę w skali 1:3,3 :] Niestety jeszcze nie ruszyłem z budową i pewnie jeszcze tak prędko nie ruszę. Widzę, że bazujesz na rysunkach z planów modelarskich, mają one trochę błędów, ale cóż.. nic lepszego nie ma, poza tą garstką fotografii i to głównie zniszczonych samolotów. Moim zdaniem największym mankamentem tych planów jest błędnie narysowany przód kadłuba - geometria. Na fotografiach wygląda to zupełnie inaczej. Powodzenia w projekcie i budowie. Część wiedzy z tego tematu na pewno i mi się przyda:)

 

Faktycznie, dokumentacji brakuje. Można tylko improwizować i porównywać do zachowanych fotografii. Ale model ma mieć cechy mojej "jedenastki", czyli być raczej prosty w budowie i przyjemny w lataniu :)

Niestety prace się ślimaczą z powodu obiektywnych trudności i braku motywacji.

 

post-351-0-03812800-1497677474_thumb.jpg

post-351-0-91907600-1497677475_thumb.jpg

 

W międzyczasie powstało kopytko. Ktoś zgadnie do czego?

 

post-351-0-83932700-1497677441_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydało by się jakieś wykrzyżowanie w tym skrzydle, albo choć cześć poszycia przeciągnięta przez całą szerokość przy kadłubie i na końcu

 

To dopiero początek pracy przy skrzydłach :)

Pełne poszycie będzie między pierwszym a drugim żebrem przy baldachimie, ale tylko na dole. Co masz na myśli pisząc o "wykrzyżowaniach", możesz to naszkicować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem na myśli sztywność wzdłużną skrzydła, na tym co pokazałeś krawędź natarcia z krawędzią spływu jest tylko połączona żeberkami, jeżeli przy kadłubie bedzie na kawałek poszycia i przy wing tipie drugi kawałek to już jakąś sztywność zapewni. ten sam efekt można uzyskać dodając element ukośny pomiedzy żebrami.

 

na czerwono "wizja" pracy a na zielono w sumie 2 rozwiązania (pełne poszycie oraz wykrzyżowania)

 

SKRZYDLO_MOD_zpsj8z4ybyr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.