Jump to content
dukeroger

drukarka za 1070 PLN?

Recommended Posts

To co ja mam lub Osa to Reprap - w 100% otwarty system. Nie podoba sie jedno to sobie dorabiasz drugie. Jak kupisz zamknięty system (Makerbot) to zazwyczaj jesteś skazany na jednego dostawcę cześci zamiennych.

Relacje - np Tomas Sanlander budował LIVE: super taniego klona Prusy I3:

Pokazane są nawet jakie cześci trzeba kupić - gdzie - to już wszystko jedno.

Co byś nie kupił na Allegro to będzie to samo - tylko jest wybór między akryl/stal/MDF - ja mam MDF - jak sie nie podoba to wiertarka/piła w dłoń.

Jedyny problem - to musisz sobie załatwić drukowane plastiki - też do kupienia na Alledrogo.

Ostatnio liczyłem, że można taką drukarkę złożyć za 600zł (jak kupujesz na Aliexpresie) - tylko silniki w PL od uzytkownika cztery_kafki na Allegro.

Dziękuję za filmiki, faktycznie da się to zrobić całkiem "tanio" . Pewnie jakość wydruków dla kogoś takiego jak ja byłaby wystarczająca. Zapytam tylko jak to jest z przenoszeniem takiej drukarki? Chodzi mi o wpływ na kalibrację, w domu mało miejsca więc musiałbym ją chować podczas nie używania, a wiem, że to chyba najgorszy etap. Na razie piszę czysto teoretycznie, bo może kiedyś... :D Kupując na ali krok po kroku nie będzie tak strasznie :D.

Obsługuje filamenty: PLA, ABS, HIPS, WOOD, PVA, Nylon

Tak przy okazji - jak ona drukuję z WOOD? :D Może można by i Wicherka wydrukować :D

A po co z Wood? Inne filamenty równie dobrze się nadają. Mam chęć popróbować gumy ale jeszcze brak odwagi. Najwięcej przetapiam PET-G 

post-54-0-03825500-1492713417.jpg

Słaba fotka i wydruk, uczyłem się drukować prawie w powietrzu. Jakoś wyszło, "sporo farfocli" ale to już o kształcie takim jak na zdjęciach było "druczone"   :P

post-54-0-13388800-1492713467.jpg

Chodziło mi o to że wydruk z drewna wydawał mi się nie możliwy, ale widzę, że są jednak filamenty drewnopodobne :o . Sorki za zagracanie :).

Wydruk z drewna jest mozliwy - to nic innego jak trociny zatopione w plastiku... Wytrzymalosc - hmmm - raczej dla picu i dotyku.

Drukarce nic nie szkodzi. Jezeli jest zlozona poprawnie to mozesz ja powiesic do gory nogami i tez bedzie drukowac. Sa gdzies filmiki pokazujace jak drukuje obrocona o 90%. Tutaj nie dziala grawitacja - bo filament jest kladzony i dociskany/rozsmarowywany dysza. Moja drukarka przezyla dwie przeprowadzki, stala pol roku nieuzywana i nadal smiga. Moglbys nawet drukarke przenosic w czasie druku - o ile nie wypniesz jej z kontaktu...

A po co z Wood? Inne filamenty równie dobrze się nadają. Mam chęć popróbować gumy ale jeszcze brak odwagi. Najwięcej przetapiam PET-G 

Słaba fotka i wydruk, uczyłem się drukować prawie w powietrzu. Jakoś wyszło, "sporo farfocli" ale to już o kształcie takim jak na zdjęciach było "druczone"   :P

Do gumy trzeba miec odpowiedni ekstruder zeby sie filamen nie podwijal - ale latwo to ogarnac. Chodzi o to ze nie kazdy ekstruder ze sklepu potrafi od razu drukowac miekkim. No i ekstruder musi byc bezposredni a nie bowden.

Co do wydruku w powietrzu - to szacun :) Za pierwszym razem tak poszlo - czy to kolejna wersja? Ja zanim osiagne taki efekt to musze sie sporo napocic zeby takie fajne mostki mi wychodzily. Wcale nie widac osiadania - super.

To jedyny wydruk tego elementu. Wyszło zadowalajaco to drukowalem co innego.

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka

spodobał mi się pomysł, po chwili (dłuższej) gdzie planowałem budować rzecz od początku w dużym wymiarze na koniec drogą kupna stałem sie posiadaczem LIXCREATOR i3 pro B

na chwile obecna wygląda tak:

66BDEBF3-6E92-4E87-9F43-9D5F26257737_zps

To może i ja swoje 3 grosze wtrącę ap ropo gumy.  Nie wiem dlaczego panuje błędne przekonanie iż nie można drukować z Bowdenem gumy? Z Ninja Flex nie ma żadnego problemu i jedynym ograniczeniem jest projekt. Błędnym jest również wiara iż można ABS drukować bez komory i dobrej jakości filamentu.

Co do drewna to zgadzam się z poprzednikami. Idziemy w wygląd nie wytrzymałość. Filamenty drewno podobne są robione na bazie PLA z domieszką trocin (rożnie to podają ale pi razy drzwi jest to 70-80 % i reszta drewna (właściwie co pozostaje z płyt).

IMHO drukowanie guma lub TPU na bowdenie jest bardzo utrudnione. Do tego stopnia ze w 95% nie da się tego dobrze ustawić. No i sama konstrukcja bowdena musi być dostosowana do flex filamentu. Inaczej będzie się podwijal. To trochę tak jak mówienie ze samochodem osobowym można jeździć offroad - pod warunkiem że jest tam szczególny typ nawierzchni - asfalt.

Nigdy mi się nie podwija a drukuje już 3 lata, a zawodowo od 2. Problemem nie jest Bowden tylko konstrukcja extrudera, w szczególności prowadzenie filamentu do dyszy.

• Upvote 1

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Filip919
      Witam wszystkich,

Wszedłem w posiadanie drukarki 3D Artillery Genius, potrafię drukować hobbystycznie z PLA (twardy "plastik") oraz TPU (elastyczna "guma"). 
      Mogę zaprojektować proste elementy w AutoCAD lub wydrukować gotowe pliki stl. (po inspirację odsyłam na popularną stronę z drukiem : https://www.thingiverse.com/ ).
      Jeżeli masz jakieś pytania, zapraszam do kontaktu pod nr. tel 661-563-216 lub whatsapp 😀.

Pozdrawiam,
      Filip

• By przemo
      Hej.
      Z racji że coś mi się dam udaję ostatnio opanować moją drukarkę i że dawno nie budowałem coś co lata na skrzydłach więc zakupiłem za 10 euro pliki takiego 1 metrowego mikrusa. 

link do strony
      https://www.eclipson-airplanes.com/model-y

Będę drukował z transparentnego PLA w kolorze żółtym ... zerknąłem na cenę LW PLA 😲 ale jak na pierwszy mój raz z czymś co lata z drukarki( a przynajmniej mam nadzieję że będzie latać) to wolę tyle kasiurki nie uwalić w postaci zepsutego materiału za taką cene (rolka 750g ponad 200 PLN). Może innym razem ... choć waga według powiedzmy producenta w LW PLA jest zdumiewająca w porównaniu do zwykłego PLA

Co do samego wyposażenia to nie będę za bardzo szalał ... pierwszy rzut oka na abc rc i tak sobie wstępnie wybrałem 
      serwa 4 sztuki Toer Pro 90MS https://abc-rc.pl/product-pol-1227-Serwo-TowerPro-MG-90S-13g-1-8kg-cm-metalowe-zebatki.html
      w zasadzie moje ulubione i sprawdzone.
      Choć za 6.90 PLN też kuszą ale swoją ceną https://abc-rc.pl/product-pol-788-Serwo-SG-90-9g-1-8kg-cm-Micro-servo-SG90.html

silnik https://abc-rc.pl/product-pol-6763-Silnik-ABC-Power-A2212-1400KV-2-3S-180W-ciag-830g.html
      duże kv ale śmigło za to 8" mniejsze będzie. ESC jakieś w domu znajdę. Odbiornik do Frsky muszę jakiś kupić nie mam nic w zapasie a mam gdzieś wolnego R-XSR, myślałem nad jakimś konwerterem ale lepiej dla mnie będzie jak kupie zwykły na allegro znalazłem takiego https://allegrolokalnie.pl/oferta/odbiorniki-frsky-v8fr-ii-nowki-niesmigane

Mam dwa pakiety 3S 1800 mah, na pierwszy rzut mogą wydawać się za duże i ciężkie ale producent do wydruku z PLA zaleca 3S 1500 mah więc może nie będą złe

Na chwilę obecną tyle ....
      co do plików zakupionych to są pliki stl i gcode. Znajdę jakiś mały element na gotowym gcodzie i sprawdzę dla czystej ciekawości jak to będzie wychodzić, choć to rozwiązanie może nie okazać się trafne ale tego dowiem się jak wrzucę do druku.
      Liczę że w przyszłym tygodniu zacznę coś drukować

• By Robert
      Extra 330LX – 92″ (2.34m)

Modele firmy Pilot-Rc są znane z doskonałych własności lotnych niezależnie od wersji.
      Extra 330 LX 92” ta nowa, prawie całkowicie wzmocniona węglem wersja. Mocny, lekki i sztywniejszy niż kiedykolwiek wcześniej, ten fakt sprawia, że ten samolot staje się hitem!
      Model przeznaczony dla osób zaczynających przygodę pilota rc akro 3D/ IMAC pod silnik 60 - 70 cc

Kupujesz
      W zestawie, model, zawiasy wklejone, galanteria potrzebna do złożenia modelu ( tu naprawdę jest wszystko), dopasowany kołpak, kompletny zbiornik paliwa, koła, owiewki na koła…
      Model przez

Odbiór – osobisty.
      Lub kurierem
      Model obecnie na zamówienie
      Wersja koloru
      niebieski/biały/czarny
      cena 3700 zł + koszty wysyłki

Model oczywiście nówka sztuka w oryginalnym  specjalnym twardym kartonie

Paczka o dużych wymiarach przesyłka wyceniana indywidualnie
      można kupić on line
      https://allegro.pl/oferta/extra-330lx-92-2-34m-pilot-rc-arf-9022322423
      lub
      http://www.rc-serwis.pl/sklep/extra-330lx-92″-2-34m/

Modele pilot rc w większych rozmiarach na zamówienie w rc-serwis&sklep  tel 881357081
      od ręki dostępny model EDGE 540 V3 
      http://www.rc-serwis.pl/sklep/samolot-edge-540-v3-pilot-rc-arf/

• By przemo
      Hej. Zima przyszła dronem się latać nie da nijak. Między czasie mam gdzieś tam mam wplecione szkolenie VLOS końcem przyszłego miesiąca ale ostatnimi czasy (może 2 tygodnie wstecz) wstąpiłem w grono enderowców więc i pomysł przyszedł żeby coś zbudować ale jeżdżącego. Wisi tu mój temat o budowie Tygrysa pierwszego ale jakoś nijak mi po drodze żeby go ukończyć. Ogólnie mam wielkie obecnie zacięcie żeby ukończyć ten temat bo przy okazji mój syn będzie miał z tego uciechę ... ogólnie pomysł był żeby zrobić coś do poruszania na gąsienicach ... niby prostsze sterowanie ale narysowanie tego już ciut pod górę ... reasumując ...

na banggodzie zakupiłem sterowanie do tego przyszłego pojazdu za całe 38 PLN 

obsłuży całe 4 "kanały" i to po 2,4 ghz no szał pełną gębą

konie napędowe 

na banggodzie po 7 złotych z groszem ... pierwsza myśl żeby wykorzystać tylko dwa silniki ale ostatecznie będą 4 sztuki ... 6V jak zapodam zerwie asfalt

a tutaj co na chwilę obecną udało mi się narysować i wydrukować na Enderze 3 

Jak będzie finalnie wyglądał pojazd nie mam pojęcia ... traktuje to jako swoistą pierwszą przygodę z drukiem 3D na chwilę obecną mam narysowane koła napędowe i gąsienice ... wymiary pojazdu nie znam ale tak żeby nie był większy jak stół roboczy w enderze czyli 220x220x250 ... w wolnej chwili coś rozkminiam a kiedy mam czas przenoszę to w rzeczywistość. Materiał do druku to PLA.

tradycyjnie z mojej strony 

....

mam nadzieję ....

CDN ....
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.