Skocz do zawartości

drukarka za 1070 PLN?


dukeroger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To co ja mam lub Osa to Reprap - w 100% otwarty system. Nie podoba sie jedno to sobie dorabiasz drugie. Jak kupisz zamknięty system (Makerbot) to zazwyczaj jesteś skazany na jednego dostawcę cześci zamiennych.

 

Relacje - np Tomas Sanlander budował LIVE: super taniego klona Prusy I3:

 

Pokazane są nawet jakie cześci trzeba kupić - gdzie - to już wszystko jedno.

 

Co byś nie kupił na Allegro to będzie to samo - tylko jest wybór między akryl/stal/MDF - ja mam MDF - jak sie nie podoba to wiertarka/piła w dłoń.

Jedyny problem - to musisz sobie załatwić drukowane plastiki - też do kupienia na Alledrogo.

 

Ostatnio liczyłem, że można taką drukarkę złożyć za 600zł (jak kupujesz na Aliexpresie) - tylko silniki w PL od uzytkownika cztery_kafki na Allegro.

Dziękuję za filmiki, faktycznie da się to zrobić całkiem "tanio" . Pewnie jakość wydruków dla kogoś takiego jak ja byłaby wystarczająca. Zapytam tylko jak to jest z przenoszeniem takiej drukarki? Chodzi mi o wpływ na kalibrację, w domu mało miejsca więc musiałbym ją chować podczas nie używania, a wiem, że to chyba najgorszy etap. Na razie piszę czysto teoretycznie, bo może kiedyś... :D Kupując na ali krok po kroku nie będzie tak strasznie :D.

 

Obsługuje filamenty: PLA, ABS, HIPS, WOOD, PVA, Nylon

Tak przy okazji - jak ona drukuję z WOOD? :D Może można by i Wicherka wydrukować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A po co z Wood? Inne filamenty równie dobrze się nadają. Mam chęć popróbować gumy ale jeszcze brak odwagi. Najwięcej przetapiam PET-G 

post-54-0-03825500-1492713417.jpg

Słaba fotka i wydruk, uczyłem się drukować prawie w powietrzu. Jakoś wyszło, "sporo farfocli" ale to już o kształcie takim jak na zdjęciach było "druczone"   :P

post-54-0-13388800-1492713467.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydruk z drewna jest mozliwy - to nic innego jak trociny zatopione w plastiku... Wytrzymalosc - hmmm - raczej dla picu i dotyku.

Drukarce nic nie szkodzi. Jezeli jest zlozona poprawnie to mozesz ja powiesic do gory nogami i tez bedzie drukowac. Sa gdzies filmiki pokazujace jak drukuje obrocona o 90%. Tutaj nie dziala grawitacja - bo filament jest kladzony i dociskany/rozsmarowywany dysza. Moja drukarka przezyla dwie przeprowadzki, stala pol roku nieuzywana i nadal smiga. Moglbys nawet drukarke przenosic w czasie druku - o ile nie wypniesz jej z kontaktu...


A po co z Wood? Inne filamenty równie dobrze się nadają. Mam chęć popróbować gumy ale jeszcze brak odwagi. Najwięcej przetapiam PET-G 

 

Słaba fotka i wydruk, uczyłem się drukować prawie w powietrzu. Jakoś wyszło, "sporo farfocli" ale to już o kształcie takim jak na zdjęciach było "druczone"   :P

 

 

Do gumy trzeba miec odpowiedni ekstruder zeby sie filamen nie podwijal - ale latwo to ogarnac. Chodzi o to ze nie kazdy ekstruder ze sklepu potrafi od razu drukowac miekkim. No i ekstruder musi byc bezposredni a nie bowden.

 

Co do wydruku w powietrzu - to szacun :) Za pierwszym razem tak poszlo - czy to kolejna wersja? Ja zanim osiagne taki efekt to musze sie sporo napocic zeby takie fajne mostki mi wychodzily. Wcale nie widac osiadania - super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej co pokazałeś to najdroższa jest rama...

 

a co do komponentow poza rama? jaka to polka?

czy cos takiego mozna dostac w wersji DIY?

 

może by zbudować coś takiego: http://www.thingiverse.com/thing:1001065/#files choc wychodzi praktycznie to samo w cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

To może i ja swoje 3 grosze wtrącę ap ropo gumy.  Nie wiem dlaczego panuje błędne przekonanie iż nie można drukować z Bowdenem gumy? Z Ninja Flex nie ma żadnego problemu i jedynym ograniczeniem jest projekt. Błędnym jest również wiara iż można ABS drukować bez komory i dobrej jakości filamentu.

Co do drewna to zgadzam się z poprzednikami. Idziemy w wygląd nie wytrzymałość. Filamenty drewno podobne są robione na bazie PLA z domieszką trocin (rożnie to podają ale pi razy drzwi jest to 70-80 % i reszta drewna (właściwie co pozostaje z płyt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO drukowanie guma lub TPU na bowdenie jest bardzo utrudnione. Do tego stopnia ze w 95% nie da się tego dobrze ustawić. No i sama konstrukcja bowdena musi być dostosowana do flex filamentu. Inaczej będzie się podwijal. To trochę tak jak mówienie ze samochodem osobowym można jeździć offroad - pod warunkiem że jest tam szczególny typ nawierzchni - asfalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.