Skocz do zawartości

Z cyklu: "Pośmiejmy się, życie jest wystarczająco stresujące.. "


RomanJ4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, robertus napisał:

W Calibrze przewiozłem kiedyś wannę 140x70 i to z zamknięta klapą. :)

I materac 2x2,2m, ale tu juz klapa sie nie domykała.

 

Bo kiedyś samochody projektowano tak żeby zapewnić jak największą użyteczność. Np w Trabancie kombi mieści się w bagażniku pełnowymiarowa pralka Polar bez składania kanapy i z zamkniętą klapą. Wiem bo tak ją wiozłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starym  fordzie mondeo kombi woziłem zasobniki wody i pompy ciepła do 65x65x 180cm plus osprzęt i narzędzia  i się zamykało.

 

lub  rzeczy na 2 tyg urlop w tym 3 rowery (ze zdjętymi kołami)   -i klapa się zamykała. (lub zamiast rowerów hulajnogi na dużych kołach)

 

albo 2 osoby i długi rower poziomy elektryczny  +zwykły  rower  na kołach 28" gotowe do jazdy, stolik, 2 fotele i zapasowe baterie do roweru....

 

stary grat -po położeniu siedzeń 2m przestrzeni ładunkowej 122cm między nadkolami .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były a teraz nas czekają plastikowe elektryki

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

A samochody no cóż od 1996 chyba jeżdżę Citroenami przerobiłem bx 1600 , bx1.9 GTI ( to był wariat ) xantie , dwa C5 3V6 exlusiv i jak jeździłem innymi autami to jednak nie to, ruda cytryn się nie ima, zawieszenie hydro praktycznie idealne, skrzynia japońska trochę mało wytrzymała a fotele bajka.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2021 o 22:20, Granacik napisał:

 

Bo kiedyś samochody projektowano tak żeby zapewnić jak największą użyteczność. Np w Trabancie kombi mieści się w bagażniku pełnowymiarowa pralka Polar bez składania kanapy i z zamkniętą klapą. Wiem bo tak ją wiozłem :)

 

W maluchu mieści się pełnowymiarowa pralka Polar obok kierowcy po wyjęciu prawego fotela. Wiem bo tak ją wiozłem.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda to bajka , kto nie jezdził ten nie uwierzy 
Dokładnie jeszcze w tym obecnym mam sfery komfort i motorek przy sprawnych VTI moment ma od 1500 obrotów a powyżej 2500 się budzi. I ogólnie francuzy są wygodne trwałe i niezawodne wbrew utartej opinii miłośników szmelcwagenów

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

 
W maluchu mieści się pełnowymiarowa pralka Polar obok kierowcy po wyjęciu prawego fotela. Wiem bo tak ją wiozłem.
W trabim kombi mieści się zmywarka wielkości pralki, kiedyś przyjechał trabi z silnikiem golfa i z sentymentem na niego patrzyłem

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marek_Spy napisał:

Dokładnie jeszcze w tym obecnym mam sfery komfort i motorek przy sprawnych VTI moment ma od 1500 obrotów a powyżej 2500 się budzi. I ogólnie francuzy są wygodne trwałe i niezawodne wbrew utartej opinii miłośników szmelcwagenów

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

W trabim kombi mieści się zmywarka wielkości pralki, kiedyś przyjechał trabi z silnikiem golfa i z sentymentem na niego patrzyłem

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

....francuzy są wygodne trwałe i niezawodne wbrew utartej opinii ....

ale trzeba dbać o nie . silniki HDI i DCi wymagaja wysokiej klasy olejów a również dobrej jakości paliwa + wymiana filtrów o czasie.

Rozrząd , jezeli w więszości jazda miejska a nie autostrada  to 80 tys a nie 130 bo tak napisano lub  pan Zenek powiedział

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Marek_Spy napisał:

Dokładnie jeszcze w tym obecnym mam sfery komfort i motorek przy sprawnych VTI moment ma od 1500 obrotów a powyżej 2500 się budzi. I ogólnie francuzy są wygodne trwałe i niezawodne wbrew utartej opinii miłośników szmelcwagenów

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

W trabim kombi mieści się zmywarka wielkości pralki, kiedyś przyjechał trabi z silnikiem golfa i z sentymentem na niego patrzyłem

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

 

Trabant kombi był super. Zwykły miał bardzo wąski dostęp do bagażnika pod klapą.(miałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marek_Spy napisał:

dbałość o oleje i inne materiały eksploatacyjne jest moim zdaniem normalne

Marku,

dla Ciebie normalne  dla innych już nie olej 5W30 Totala czy Motula jest dośc drogi, a dla  wielu  olej z Biedry to przeca też olej? i wioo ....ostatnio w takim  2,2 Dci korba wyszła bokiem? Płacz  , Pytanie dlaczego ?.....?  olej Panie ,olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Granacik napisał:

po wyjęciu fotela wiozłem silnik do Żuka. :)

ja po wyjęciu prawego fotela woziłem tylko teściową , ale jaka satysfakcja była?? .....Bareja by tego nie wymyślił ...czyli teściowa wchodząca bo nie wsiadająca  do Malucha, ludzie na ulicy przewracali się ze śmiechu

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwie .. rz ...ycie że maluchem jechałem tylko raz w życiu !!!! A prawko mam od 82 roku :) i od razu dużym fiatem popylałem aż skasowałem :)

 

 

dzięki ale wtopa ten jeden raz :) tak to jest jak się pisze bez okularów :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwie .. rz ...ycie że maluchem jechałem tylko raz w życiu !!!! A prawko mam od 82 roku i od razu dużym fiatem popylałem aż skasowałem
 
 
dzięki ale wtopa ten jeden raz tak to jest jak się pisze bez okularów
Ty się nie tłumacz

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Marku,
dla Ciebie normalne  dla innych już nie olej 5W30 Totala czy Motula jest dośc drogi, a dla  wielu  olej z Biedry to przeca też olej i wioo ....ostatnio w takim  2,2 Dci korba wyszła bokiem Płacz  , Pytanie dlaczego .....?  olej Panie ,olej
Jestem starym "mechanikiem" dla mnie to logiczne nawet dobieram jak najlepsze oleje bo remont droższy niż olej ale Januszy jest cała kupa i tylko kombinują byle taniej ...

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.