Skocz do zawartości

EM-10 Bielik


pietka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Marek_Spy napisał:

No i co dalej ?

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

Łoooooo, Paaaniee..... Już tera na stojaku leży bo po lataniu utytłanym się został.  Poleciałem ostatni raz we wrześniu, ale byłem sam i zaczęło padac i odpuściłem. Deproniak jest bardzo szybki, i niestety miałem za wysokie wychylenia i narowisty okrutnie był.   Ledwom  go okiełznał, a ze strachu  małom się zawału nie nabawił. Ale tak to jest.  Szczęściem nasze lotnisko jest mięciutkie jak  kołderka i nie rozwaliłem łobuza, a blisko było...... A na poważnie.... wyrzut z ręki to marny pomysł dla tego modelu.  Na wiosnę zbuduje jakąś katapultę czy cuś.  Zanim nabrał "swojej" prędkości omal nie rozbił się. Edf 70 mm i lipo 4 s wystarczyły.  W locie jest szybki i na 1/2 gazu idzie bardzo  szybko i równo, ale jak dla mnie wręcz za szybki. Praktycznie nie wymagał trymowania.  Może to nerwowe latanie to moje nawyki wynikające  z przyzwyczajenia do warbirdów i innych i z powodu nienalatania się w tym roku.  Z różnych powodów latałem w tym roku bardzo mało i widać było brak pewności. Miałem chwile kiedy leciałem na wyczucie , na pamięć i  zapomniałem, że przy dużych stosunkowo prędkościach nawet małe wychylenie daje  szaleństwo modelu w locie. Ale model cały i na pewno będzie latany zanim drukowany Bielik poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
2 godziny temu, japim napisał:

Planował :) 

Chwilowo model zaprojektowany jest pod FMS 70

Na wieksze EDF (od 70 do nawet 90) projekt musi byc delikatnie przerobiony.

 

Bardzo się cieszę, bo akurat wakatuje u mnie taka turbina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

W dniu 15.05.2021 o 16:58, Marek_Spy napisał:

Szkoda że tak się to potoczyło bo chyba był nie najgorszą maszyną

Szczególnie w tym kontekscie jak większość wspaniałych grantowych projektów . 

https://wiadomosci.wp.pl/tajemnice-handlarza-od-respiratorow-co-przeoczyly-polskie-sluzby-6640288288594528a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.