Skocz do zawartości

Spitfire Mk IX 1:4,2 (2,6m)


Modelarz 2123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie montowałem, ale na stronie unilight. at jest schemat skalowego oświetlenia, (opcja standard) Supermarine Spitfire Overview.pdfi możesz tam podpatrzeć https://www.unilight.at/steuerungen-7/bundle-pakete/propeller-turboprop/a-10-warthog-146/bundle-supermarine-spitfire-1-4-ca-3-4m-spannweite.html

z tego schematu wynikało by, że jeszcze jest światło pozycyjne czerwone migające (beacon) pod kadłubem, i światła lądowania, na goleni i w skrzydle. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2018 o 11:49, Modelarz 2123 napisał:

 

Silnik na pewno będzie 4 suwowy.

 

Dzięki za info, na tą książkę się nie natknąłem jeszcze.

 

 

 

Tym czasem malowania ciąg dalszy

post-15056-0-24815300-1532079865_thumb.jpg

post-15056-0-16284100-1532079888_thumb.jpg

 

Było wiele prób, żeby znaleźć odpowiednie odcienie, na początku chciałem malować humbrolami w sprayu pojemności 150 ml, ale to było zanim miałem model w rękach, jak go zobaczyłem to zrezygnowałem z tego pomysłu i pojeździłem po sklepach gdzie mieszają bazy do malowania samochodów, i za chyba 3 razem trafiłem odpowiednie odcienie (niestety nie zawsze wychodziły takie jak na próbnikach).

 

Udało mi się rozkodować kolory na RAL. Jeżeli ktoś będzie potrzebował mogę podać dla malowania RAF z przed 41r.

@Modelarz 2123 czy srebrny podkład coś daje? Jest zauważalny efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.06.2021 o 15:39, Modelarz 2123 napisał:

Nie montowałem, ale na stronie unilight. at jest schemat skalowego oświetlenia, (opcja standard) Supermarine Spitfire Overview.pdfi możesz tam podpatrzeć https://www.unilight.at/steuerungen-7/bundle-pakete/propeller-turboprop/a-10-warthog-146/bundle-supermarine-spitfire-1-4-ca-3-4m-spannweite.html

z tego schematu wynikało by, że jeszcze jest światło pozycyjne czerwone migające (beacon) pod kadłubem, i światła lądowania, na goleni i w skrzydle. 

 

Za książką Spitfire engineered (Mk.IX, XVI) są:

1. światło nawigacyjne na garbie za kabiną (nadawało się nie morsem wybraną frazę)

2. pod kadłubem pomarańczowa (amber) lampa nawigacyjna (nie wiem czy to można nazwać beakonem)

3. oczywiście światła pozycyjne na końcach skrzydeł oraz białe światło pozycyjne na dolnej części steru kierunku (3 żebro od dołu)

Co do świateł lądowania to nie widzę ani na goleni ani na krawędzi skrzydła. Ciekawostka że takowe miał Hurricane.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Wręgi od Carf nie wykorzystałem, gdzieś leży i się kurzy pod silnik dostałem wręgę od producenta silnika, napisałem do nich, że będę montować ich silnik w tym modelu i wysłali mi caly zestaw wręgę i wzmocnienia, z których jest zrobiona cała ta kratownica która trzyma silnikpost-15056-0-86190500-1565073266_thumb.jpg.0ae5b8a478b23f18d34823bce8a2a890.jpgIMG_20230910_125827.jpg.888b78c8d269a20bfc6a6a9024698b5a.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi, że sie podoba. Wybrałem ten model, ponieważ  jest ładnie odwzorowany, co niektórym producentom spitfire'a się nie udaje i nie do końca wygląda on jak spitfire, poza tym czytałem, że modele od CARF bardzo dobrze latają, i mogę to z czystym sumieniem potwierdzić. A powód dla którego nie zrobiłem od podstaw jest prosty, nie miał bym aż tyle czasu, żeby w miarę sensownie go zrobić, albo budowa trwała by latami, po drugie nie mam doświadczenia i umiejętności w budowaniu od podstaw większych modeli. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.