Skocz do zawartości

Spitfire Mk IX 1:4,2 (2,6m)


Modelarz 2123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.02.2020 o 14:59, Bartek Piękoś napisał:

W kanale chłodzącym będzie tylko połówka każdego cylindra? Czy coś przeoczyłem?

Pamiętasz o zasadzie, że wylot powinien być kilkakrotnie większy od wlotu? Podobno korzystnie jest zachować proporcje 6:1.

 

Ty mnie Bartek nie strasz !!!           6:1 powiadasz ?               U mnie w Gee Bee Fantasy chyba az tak bogato nie jest  ? . 

Na razie nim nie latalem , a wszelkie proby naziemne robilem BEZ oslony silnika.  Bedzie trzeba wstawic jeszcze kilka "kratek" wentylacyjnych ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże, nie straszę, jeno tak czytałem i słyszałem to od lotniskowych lataczy. Ja też nie mam takich proporcji wylotów do wlotów i jakoś model lata, ale gdybym mógł, dążyłbym do nich, tylko zazwyczaj przy danym przekroju wlotu problemem jest odpowiednio duży wylot.

W tym kontekście, genialnym wyjściem wydaje się sześciokrotne zmniejszenie wlotu w stosunku do wylotu ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wylocie można stosować też tak zwane klapy(co i ja będę robił) pozwala to stworzyć podciśnienie i wysysa powietrze na zewnątrz. Nie odbierzcie mnie źle, ja się nie znam czemu tak jest i nie chce wyjść na takiego co się mondruje, poprostu tak czytałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Modelarz 2123 napisał:

Tak, zapożyczyłem to rozwiązane z tego samego wątku co przegrody do chłodzenia i tam to się sprawdza. A jakie masz doświadczenia jeśli można wiedzieć? będę mógł zwrócić większą uwagę jeśli jakiś problem występuje. 

 

W moich modelach zawsze był/jest problem z chłodzeniem silnika jeśli chcę go całkowicie schować pod maską. Kończy się wycinaniem coraz większych dziur chłodzących. Największy problem mam z silnikami benzynowymi bo - wiadomo - bardziej się grzeją. Stąd moje obawy czy Twoje rozwiązanie będzie wystarczające. Ale jeśli mówisz, że to sprawdzone i działa to może nie ma co deliberować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł wydech, więc powoli zabieram się za nadanie mu jakieś realistycznej barwy. Ale na początku stworzę fakturę przerdzewiałej powierzchni DSC_1650.thumb.JPG.4a9d1e8f4ccafc7c0fcf3ead6ca8f1d6.JPG

 

zabrałem się do tego w ten sposób, że całość pomalowałem szpachlą w sprayu i jak była jeszcze mokra posypalem solą. DSC_1651.thumb.JPG.7e14f69c6567f130128c7fdbf6889738.JPG

 

Następnie po wyschnięciu sól wymyłem ciepłą wodą uzyskując powyższy efekt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartek Piękoś napisał:

Fajnie. Złagodziłbym to jeszcze, malując bezbarwnym (lub kolorem) i nanosząc np: talk, ale żeby tej soli nie przykrył. Będzie subtelniej.

Będę kombinował, narazie masz rację, że trochę to za ostro wyszło 

 

21 minut temu, stema napisał:

Wstawię Ci jak to z bliska wygląda (Hurricane)

 

 

DSC01653.JPG

DSC01661.JPG

DSC01757.JPG

Super, dziękuję, na tyle na ile moje zdolności artystyczne pozwolą ?będę napewno do tego dążyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model w zasadzie skończony i gotowy do lotu, wczorajsze próby kołowania na lotnisku ujawniły jeszcze parę niedociągnięć, jak nie domykające się golenie podwozia, i kilka innych drobiazgów. Po ich wyeliminowaniu zostanie tylko rozgrzać palce na innych mniejszych modelach i szykować się na oblot. 

Resized_20200215_094228.jpeg

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wspaniała relacja i sam model, @Modelarz 2123 na ile wycenisz koszty związane z budową takiego modelu ? Ogólnie od pomysłu do oblotu?  Zaczynam myśleć nad czymś podobnym (tzn spicie - w moim przypadku moja ulubiona wersja IX), z tą różnicą, że raczej będzie to elektryk.
pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AKocjan napisał:

Wspaniała relacja i sam model, @Modelarz 2123 na ile wycenisz koszty związane z budową takiego modelu ? Ogólnie od pomysłu do oblotu?  Zaczynam myśleć nad czymś podobnym (tzn spicie - w moim przypadku moja ulubiona wersja IX), z tą różnicą, że raczej będzie to elektryk.
pozdrawiam  

poszła wiadomość prywatna?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik z wczorajszych testów

wszystko teraz działało bezbłędnie, silnik ładnie trzyma ok 90stopni jak dostaje niższe obroty to trochę rośnie ze względu na brak przepływu powietrza, tak że jestem zadowolony, w powietrzu nie powinno być problemu z chłodzeniem. Jedynie obluzował się kolimator, ale to jest pierdółka. Teraz tylko czekam na lepszą pogodę, formę i oblot. 

Parę zdjęć DSC_2101.thumb.JPG.847805521f652854f9db43cc13ddd33f.JPGDSC_2104.thumb.JPG.3e70bd98d785b2b140520e7f04b32446.JPGResized_20200301_115925.thumb.jpeg.174dd8e3d774e6a965b5db9a37315830.jpegResized_20200301_122351.thumb.jpeg.3d3efcb8cd4060c6ea343a5387ff1f94.jpegDSC_2099.thumb.JPG.2e30084f5d96327fb23b22a919fc58a4.JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.