Skocz do zawartości

Spitfire Mk IX 1:4,2 (2,6m)


Modelarz 2123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, jarek996 napisał:

Ladnie sobie to Chicago ogarneliscie ;)

Duża zasluga Zbigniewa Kłosa, ale i innych. Gdybyś zobaczył zdjęcia jak to wyglądało zanim się za to zabraliśmy to byś nie uwierzył 

mniej więcej tak się to rysowało jak na tym zdj (poglądowym) 

 

 

c69160339121389ee85b665b19dea59a.jpg.56e83a9a3ee5e007594c03dc28144556.thumb.jpg.d215a54cddeb02816fa342ab16508f17.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Granacik napisał:

Tą deską do prasowania rozwaliłeś system! :D

 

Model piękny. Zawsze podziwiam makieciaży i po części zazdroszczę umiejętności.

 

Pozdrawiam

Dziękuję, można powiedzieć że ta deska to mój patent ? można fajnie regulować sobie wysokość na jakiej chce się mieć model, nie jest to betonowo stabilna konstrukcja ale sprawdza się dobrze, jak na deskę która miała zaliczyć wysypisko śmieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
14 godzin temu, Modelarz 2123 napisał:

Tak więc budowa dobiegła końca, zostało kilka szczegółów jak np działka, ale to w między czasie jak zrobię to dorzucę do relacji, tym czasem wrzucam film z oblotu, który odbył się dzisiaj, model lata bardzo przyjemnie i przewidywalnie, po zbytnim zwolnieniu nie ma tendencji do przeciągnięcia, jedynie opusza łagodnie nos w dół. Film nie jest najlepszej jakości ale nie mam dostępu do niczego innego jak telefon komórkowy. 

 

@Modelarz 2123
Piękna maszyna, w powietrzu prezentuje się jak prawdziwa ;). Gratuluję udanego oblotu.
          

Pozwoliłem sobie edytować Twój post do tego co w zupełności wystarczy.

To nie temat na Twoje dywagacje i tym bardziej wklejanie swoich filmów którymi zalewasz Nasze forum.

Chcesz coć zapytać -proszę ale bez swoich porównań ,teorii itp itd .

Shock.

 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AKocjan napisał:

@Modelarz 2123
Piękna maszyna, w powietrzu prezentuje się jak prawdziwa ;). Gratuluję udanego oblotu.
          

Pozwoliłem sobie edytować Twój post do tego co w zupełności wystarczy.

To nie temat na Twoje dywagacje i tym bardziej wklejanie swoich filmów którymi zalewasz Nasze forum.

Chcesz coć zapytać -proszę ale bez swoich porównań ,teorii itp itd .

Shock.

 



 

Apropo pytania dlaczego lądowanie było bez klap. Klapy sprawdzałem na dużej wysokości i model mocno pochylał się na nich na dziób, więc do pierwszego lądowania postanowiłem podejść bez klap, żeby przy nie wyczutym modelu nie mieć dodatkowych zmiennych, tym bardziej, że przy lekkim wietrze jaki był model ładnie zwalniał i bez nich, powiem nawet że zwalniał bardziej niż się spodziewałem i dobrze, że silnik ma nadmiar mocy bo dzięki temu moglem go wyciągać. Ale trochę wlatam się w model i będzie ładnie. Na 100% w przyszłe loty do miksuję trochę wysokości w górę i będę próbował lądować na klapach. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.