Jump to content

Jeti ds14


elpazo
 Share

Recommended Posts

Czy tak się da radio w podsawie osiem kanałów odbiornik 12. Czy można przypisać na 9,10 knale odbiornika konały z dubolowane klap na przykład 5i 6 kanał z klapami na dodatkowe serva na 9-10 kanale 

Mam w makiecie 4 serva na klapach i wolne dwa kanały w nadajniku a 4 w odbiorniku po wpięciu 9 i 10 serva w nadajniku widać zaprogramowanie ale nie działa może coś idzie z tym zrobić i nie chodzi mi o kable Y a o uruchomienie tych kanałów jako zdublowane w odbiorniku. może przez S Bus? Władek

Link to comment
Share on other sites

Nie znam się na DS14 - ale jeżeli nadajnik jest w podstawie 8 kanałowy tzn, że nadaje tylko na kanałach 1-8. To znaczy że odbiornik odbierze tylko info o kanałach 1-8 i nawet jeżeli jest 12 kanałowy to pozostałe 4 kanały będą martwe - bo nie będzie miał żadnych informacji z nadajnika. Aby zrobić to co chcesz musiałbyś jakoś powiedzieć odbiornikowi aby dane z kanałów 1-8 rozdysponował sobie na 1-12...

Link to comment
Share on other sites

A właściwie to po co producent udziwnia?  14 kanałów to 14 a nie 8 + rejestracja, uaktualnienia. Kokietuje czy wk...wia klientów?Jak trzeba dołożyć pstryczki za dopłata do kupuję ,podpinam i gotowe.

Zwykłe czary, mary .

Link to comment
Share on other sites

Kupując nowe Jeti dostajesz voucher na pewną kwotę ,bodaj 50 Euro i rejestrując się możesz sobie dokupić co tam masz ochotę lub zależnie czym latasz, interesujące Cię opcje a lista jest spora...

Oczywiście na wszystko kasy nie starczy więc za pewne rzeczy trzeba dopłacić jeśli radio ma być "wypasione" 

Dla mnie to logiczne i fajne podejście do tematu (choć nie mam Jeti,jestem wierny Futabie ;) )

Link to comment
Share on other sites

A dla mnie sprawa stała się jasna . DS 14 to radio 8 kanałowe z możliwością rozszerzenia do 14 kanałów. Jest napisane w specyfikacji. Nadajnik podstawowy (basic) 8 kanałów. Gotowy jest napis 14 w cenie ośmio kanałowego. Reszta, w tym fanaberia dodatkowych sześciu kanałów za dopłatą .

Link to comment
Share on other sites

Z Bonusem 50 Szwirków jest tak po zarejestrowaniu radia robisz zakupy na minimum 131Szwirków i dopiero dostaniesz ten rabat 50 tak czy siak najpierw musisz te 8 dych wyłożyć. poza tym jest ta cała zabawa lekko wkó…..ca już któryś dzień się  próbuje zalogować moje hasło nie  działa poprosiłem nowe już któryś raz z rzędu i za każdym razem przesyłają tylko dalej nie mogę się zalogować choć jestem zarejestrowany  nadajnik zarejestrowany i tych 6 kanałów brak a są mi pilnie potrzebne bo Ventus czeka tylko na nie.  Może popełniam jakiś błąd podczas logowania nie wiem a te ich hasła jakies takie dziwne. 185.16.28.35 tak wpisuje i dupa .Władek

Link to comment
Share on other sites

Na pewno coś robisz normalnie a trzeba po czesku. Gładko to idzie z knedlami i piwem.

To jest właśnie ta sytuacja jakiej nie znoszę ! 

Handlowe rozwinięcie metody "tak ,ale....". Wygrał pan konkurs ,ale jeszcze trzeba......

Nowe przyszło.

Link to comment
Share on other sites

Eeeeh Panowie, czyżbyście nie zajrzeli do manuala przed zakupem?  ;)  Przecież jak byk stoi co 14 ma wyjściowo

 

post-19094-0-62698500-1534016244_thumb.jpg

 

A ceny rozszerzeń są jak niżej

 

post-19094-0-83331300-1534016852_thumb.jpg

 

więc zawsze można było sięgnąć głębiej do kieszonki i kupić 16 i mieć wszystko lub zdecydować się np. na Horusa.... i też mieć wszystko  ;)

 

 

Elpazo - twoje radio jest z nowe czy z drugiej ręki? Numer który podałeś to raczej nie hasło, bardziej IP komputera. Ja tam nie miałem żadnych kłopotów z ich stroną, a i jeszcze jedna uwaga; po zaksięgowaniu wpłaty przysyłają Ci mały plik do wrzucenia na kartę tylko oczywiście przez weekend mają wolne  ;)

Link to comment
Share on other sites

Elvis ja mam radio nowe i już zarejestrowane. W tygodniu chcę wejść do sklepu podaje hasło dupa, proszę o nowe przesyłają mi takie jak podałem ja je wpisuje dupa, proszę następne przesyłaja podobne wieć tak parę razy i nic albo ja całkowity gamoń albo po części , jak się rejestrowałem nie miałem żadnych problemów teraz wymiękam. Władek

 

 W poniedziałek poproszę zięcia aby do nich zadzwonił na pewno po angielsku się dogada i zobaczymy, czas mnie goni z tymi bajerami które muszę dokupić .

Link to comment
Share on other sites

Eeeeh Panowie, czyżbyście nie zajrzeli do manuala przed zakupem? ;) Przecież jak byk stoi co 14 ma wyjściowo

 

 

Raczej wyjściowo ma 8. 14 możesz sobie dokupić.

 

A ceny rozszerzeń są jak niżej

 

więc zawsze można było sięgnąć głębiej do kieszonki i kupić 16 i mieć wszystko lub zdecydować się np. na Horusa.... i też mieć wszystko ;)

 

Kurcze - polityka cenowa jak w samochodach. Do czego to doszło!? Czy wypasiony ds14 jest nadal tańszy od wszystko mającego ds16?

Link to comment
Share on other sites

Prosta polityka cenowa - chcesz mieć Jeti z duplexem, możesz kupić "tanio" wersję podstawową. Potrzebujesz więcej opcji, masz do wyboru full 14 czy może jednak dokładasz i masz 16.

Wszystko kawa na ławę, bez ukrytych niespodzianek. Myślę, że to jest w porządku w stosunku do klienta i dobrze przemyślane od strony marketingowej.

Link to comment
Share on other sites

Nie oceniam strony marketingowej ale oceniam dziwaczne podejście (jak dla mnie ) do klienta. Chcesz używać więcej niż 8 kanałów ?

Software jest gotowe, zaopatrz się w manipulatory (pstryczki,pokretła itd.) Metoda dostępności kanałów regulowana rodzajem odbiornika i ilością manipulatorów zastosowana przez Graupnera jest bardziej "normalna" w mojej ocenie.

A może taki marketingowy myk ?

Po 3 sezonach komunikat; celem uzyskania dalszego wsparcia dla twojego DS 14 wgraj upgrate  ze strony www. szajbaknedle.cz

(a' 150 ojro ). Po kolejnych 3 sezonach ; komunikat o zakończeniu DS 14 w dniu  o godz . Przecież technicznie wykonalne.

Link to comment
Share on other sites

Tak Roman. To idzie w tą stronę. W tej chwili nie kupujesz hardware ale licencjonujesz software. W związku z tym Twoje radio nie należy do Ciebie - tzn obudowa i gimbale tak. Ale oprogramowanie bez ktorego radio nie ruszy to juz podlega pod prawo autorskie. Jak się komuś coś w przyszłości nie spodoba to wyłącza support... Straszne czasy.

Link to comment
Share on other sites

Jednej kwestii nie biorą pod uwagę mądrale z marketingu. Oni kreują -po części- potrzeby rynku .Ludziska zaś myślą . Przecież by coś leciało nie potrzeba mi  łączyć się z satelitą , czterech suwnic oraz osobistego asystenta włączenia światła. Realny rynek sprowadzi na ziemię cwanych penetratorów kieszeni.

 

Jestem twardogłowym zwolennikiem prostoty metod do osiągania celu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Czy jeżeli ustawiacie alarm na drążku gazu to włącza się z momentem ruszenia drążka?  U mnie nie wiedzieć czemu dopiero po osiągnięciu 50 %. Jakby nie działał proporcjonalnie tylko dwupozycyjnie.

20220214_212810.jpg

Link to comment
Share on other sites

Zacznij od ustawienia P4 jako proporcjonalny a nie jako przełącznik. Wystarczy zapoznać się z menu lub z manualem - przyda Ci się na przyszłość 😉

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.