Skocz do zawartości

Jaki power box - poszukiwane opcje :)


dimmus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na nadchodzący sezon szykuję nowy (dla mnie) model. Zakupiłem benzynę 2,4m, rozglądam się za zasilaniem awioniki. Z tego co znalazłem to są do dostania PowerBoxSystem - na pewno sprawdzone, ale nie wiem czy naskrobię $$ na taki sprzęt (aczkolwiek nie jest wykluczone że taki będzie zamontowany). Drugą opcją jest Dualsky Gemini 3018 - cena bardziej przystępna, fajne że odbiornik podłącza się przez SBUS. Znalazłem też jakieś chińskie w cenie około 300 zł.

Zależy mi na możliwości podłączenia serw pod 7,4V albo i 8,4V i prądzie 30A. Dobrze jakby była możliwość podłączenia odbiornika przez SBUS (futaba)

Jakie jeszcze opcje możecie zaproponować, jestem totalnie zielony w tym temacie, więc liczę na pomoc bardziej doświadczonych kolegów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jest jeszcze m.in. emotec, jeti central box. Jesli chcesz zaoszczędzić, możesz zrobic samemu lub kupić od kogoś płytke rozdzielającą napięcie. Odgrywa w uproszczeniu taka sama role :) było  tu niedawno na forum gdzies, ktoś projektował, jak nie znajdziesz to dam Ci kontakt do goscia który może pomóc. 

Ps. Warto zacisnąć pasa dla Powerboxa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Używam takiego jak na zdjęciu plus ten wyłącznik,nie jest to Pawerbox ale spełnia swoje zadanie.


Z tego co patrzyłem, to napięcie na serwa reguluje się potencjometrem, jak z utrzymaniem zadanego napięcia? Wibracje od silnika nie rozregulowują tego?


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze tu pociągnę temat, bo jak w wielu przypadkach jest wiele możliwych rozwiązań default_smile.png. W modelu będzie 5 serw hs7955tg lub sv1270tg lub coś podobnego, do tego serwo gazu. Jak oglądałem filmiki na YT z pomiarów parametrów, to serwa biorą około 4-5A w szczycie. Jakie zasilanie do tego dobrać? Czy np 20A wystarczy? Do modelu dostałem 2 pakiety 2S i chciałbym je wykorzystać.

Wiem że najlepiej było by wziąć Powerbox System Royal, ale jednak budżet mam ograniczony, aczkolwiek do negocjacji.

Moje opcje to

1. Jeti maxbec 2, albo max 2D plus EX - obawiam się wydajności, bo daje 12A ciągłego, 20A chwilowo

2. Jeti Sbec 30D EX, do tego 2 pakiety szeregowo

3. Jeti Sbec 40, pakiety szeregowo.

4. Szukać jakiej używki Powerbox System w dobrej cenie.

Lista od rozwiązania najtańszego do droższych - pomóżcie, bo mam dylemat default_biggrin.png. Za dużo możliwości, a doświadczenia w tej wielkości modelach nie mam. Raczej odpuszczam dualsky i pochodne, s.bus też nie jest koniecznością

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć .

Niedawno stałem przed takim samym dylematem tylko do zasilania makiety Zero,zdecydowałem się na zakup Powerboxa ale w tej najtańszej wersji Evolution -posiada sześć kanałów i obsługuje do 16 serw,ma regulowane napięcie na zwykłe serwa lub wysoko-prądowe.Kupiłem bezpośrednio u producenta -wyszło mnie to około 880zł.Jeśli nie zależy Ci na wyświetlaczu i nie potrzebujesz ustawiać - serw po kilka w jednym zestawie np do steru kierunku,itp - to może to być złoty środek.

https://www.powerbox-systems.com/produkte/powerbox-systeme/powerbox-evolution.html

Edytowane przez dyra63
dodatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie model to akrobat, po jednym serwie na lotkach, 2 na wysokosci i jedno serwo na kierunku. Na razie wmawiam sobie że większego już nie będę chciał, ale tak samo było jak kupiłem lasera 1,6m, więc dobrze by było jakby ewentualnie sprawdził się w większym modelu.

Ten evolution obsługuje tylko 6 kanałów, a potrzebowałbym 7, czyli jeden kanał poszedłby z odbiornika, nie jest to problem, bo killswitch nie potrzebuje dużego prądu.

Tak jak piszesz - taki złoty środek. Prawdę mówiąc myślałem że na tej klasy powerbox będę potrzebował dobre 1500, dzięki za uświadomienie.

 

Generalnie w tym powerboxie można wpiąć kilka serw w jeden kanał, tylko nie będzie osobnego trymowania - trzeba ustawić mechanicznie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem ,to taka ogołocona wersja  ,ale dalej PowerBox , mnie to wystarczy a mam w tym modelu kilka serw po ok 30 kg .Niestety na razie nie wypróbowany w działaniu lecz od kilku osób wiem ,że bardzo sobie Evolutiona chwalili .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A patrzyłeś może jeszcze takie coś ? 

 

https://77hobby.pl/frsky-redundancy-bus-p-118.html

 

Więcej o nim tutaj 

 

https://77hobby.pl/redundancy-bus-podwojne-bezpieczenstwo-n-23.html

 

Osobiście w swoim modelu mam zwykłą płytkę zasilająca serwa, do odbiornika idą tylko i wyłącznie sygnały.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten lub inny dekoder sbus biorę ewentualnie pod uwagę, ale to przy zastosowaniu jakiegoś BEC, choć na chwilę obecną 7 kanałów jest dla mnie wystarczające i najbardziej rozsądnym rozwiązaniem wydaje się ten Evolution. Ale jeszcze waham się pomiędzy Jeti bec 40 i płytka dystrybucyjna włanej roboty lub dekoder sbus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znać co wybrałeś i załącz jakieś zdjęcia z opisem jak to wszystko u Ciebie będzie działało. 

 

No ja też czekałem na płytkę dystrybucyjną inna, nową od kolegi z wątku --> 

 

Ale chyba temat zaniemógł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, oki188 napisał:

 

Spokojnie kompletuje elementy a płytki zamówię na końcu bo to najrzybciej mi zrobią. Zamierzam je jeszcze troszkę poprawić.

 

A to widzisz, to super wiadomość?, myślałem że jednak nic z tego nie będzie. 

Jak będziesz wiedział kiedy będą gotowe pierwsze partię daj znać w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne menagery typu PB to też firma Emcotec

Mają kilka wersji i można ustrzelić używki w dobrej cenie na różnych portalach.

Evolution dobry choć nie ma matchowania serw, co nieraz jest bardzo przydatne .Mechaniczne parowanie serw pozornie jest ok , nigdy nie uda się idealnie sparować serw w skrajnych wychyleniach co skutkuje tym że się mimo wszystko "gryzą" i szybciej zużywają.

 

Dobrym menagerem Emcoteca jest np. (miałem i koledzy też)

https://www.lindinger.at/at/rc-elektronik/stromversorgungs-und-bus-systeme/akkuweichen-spannungsregler-bec/emcotec-dpsi-rv-mini-5-magic-akkuweiche

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w życiu bywa, im dalej w las tym więcej drzew. Jeszcze boksuję się z myślami, ale chyba chwilę poczekam i dozbieram na powerbox competition .

 

Ale fajnie że jest kilka propozycji których nie znalazłem, pewnie ktoś jeszcze z tematu skorzysta.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.