Skocz do zawartości

P -39 AIRACOBRA


Lucjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Worki do ubrań  stosuję od dłuższego czasu, najszczelniejsze są   z "LYROJA" ?  Użyłem HERREXU  gr. 2mm + tkanina 80 i 50 g.

Powietrze wysysam za pomocą pompy próżniowej odłączam pompę od worka , zakręcam zawór na worku , i gotowe , i trzyma podciśnienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lucjan napisał:

Worki do ubrań  stosuję od dłuższego czasu, najszczelniejsze są   z "LYROJA" ?  Użyłem HERREXU  gr. 2mm + tkanina 80 i 50 g.

Powietrze wysysam za pomocą pompy próżniowej odłączam pompę od worka , zakręcam zawór na worku , i gotowe , i trzyma podciśnienie.

 

Rozumiem, że taki worek jest jednorazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj  Model stanął na kołach ,  na razie na głównym podwoziu .  Teraz dobieram odpowiednią długość przedniej goleni, tak  aby  skrzydło było ustawione  pod kątem od +1   do +2 stopnie. Takie  ustawienie  spowoduje w czasie startu  łagodne oderwanie się modelu od pasa .( Nie trzeba będzie zaciągać steru wysokości do oporu )

 

 

 

 

IMG_0073.thumb.JPG.ae6882f5d2855bf54d30e004250fd222.JPGIMG_0072.thumb.JPG.809ed26294954d6d89b1c24189e1d045.JPGIMG_0071.thumb.JPG.734277e86587ef4b6c2636b82fafcbb0.JPG

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda. To jest robota prima sort :). Mam pytanie odnoście tego kąta do startu. Ja też robię przednią goleń do wampira i bardziej myślalem żeby tak ustawić aby płat nie miał dodatniego natarcia przy starcie. Uważasz że lepiej jest  jak model sam odchodzi niż jak go sam wurywasz z ziemi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, solainer napisał:

Super wygląda. To jest robota prima sort :). Mam pytanie odnoście tego kąta do startu. Ja też robię przednią goleń do wampira i bardziej myślalem żeby tak ustawić aby płat nie miał dodatniego natarcia przy starcie. Uważasz że lepiej jest  jak model sam odchodzi niż jak go sam wurywasz z ziemi? 

 

Dzięki Piotkru . Miło mi że ci się podoba.  Powiem  że zawsze tak ustawiam modele z przednim kołem.  Dzięki temu można wykonać płaski realistyczny start.  Jeżeli chcę wykonać długi rozbieg oddaję lekko ster wysokości potem odpuszczam ster i model praktycznie sam odrywa się od ziemi . Można ustawić model  na kąt  0 lub -1 stopień  model będzie się kleił do pasa , ale do startu   potrzebne będą większe wychylenia i zaraz po oderwaniu się od ziemi  oddanie steru tak aby model nie przeciągnął. Tak więc moim zdaniem pierwszy sposób jest bezpieczniejszy .

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory zawsze ustawiałem ujemnie albo zero także mogę rozpędzić model na pasie w nieskończoność bez odrywania. Zawsze odrywam model płasko i daje mu chwilę na rozpęd no chyba że to model z nadiamrem mocy i można stosować pionowy start :). Twoja metoda jest bezpieczniejsza bo model sam odejdzie po nabraniu odpowiedniej szybkości ale żeby do przytrzymać na pasie trzeba oddać wysokość i z tym sobie chyba bym nie poradził przy starcie. Nie potrafię na ziemi operować sterem wysokości mam zawsze problemu z modelem na dwu kołowym podwoziu aby go realstycznie opanować na pasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, solainer napisał:

Ja do tej pory zawsze ustawiałem ujemnie albo zero także mogę rozpędzić model na pasie w nieskończoność bez odrywania. Zawsze odrywam model płasko i daje mu chwilę na rozpęd no chyba że to model z nadiamrem mocy i można stosować pionowy start :). Twoja metoda jest bezpieczniejsza bo model sam odejdzie po nabraniu odpowiedniej szybkości ale żeby do przytrzymać na pasie trzeba oddać wysokość i z tym sobie chyba bym nie poradził przy starcie. Nie potrafię na ziemi operować sterem wysokości mam zawsze problemu z modelem na dwu kołowym podwoziu aby go realstycznie opanować na pasie. 

Ja też mam problem z operowaniem wysokością na ziemi przy rozbiegu, ale łatwiejsze jest oddawanie przy podwoziu trójkołowym , niż operowanie  ( zaciąganie , oddawanie , korygowanie......) przy podwoziu dwukołowym. Ale jest pomocny w tej sytuacji dobry żyroskop, zwłaszcza jak ma się cenny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RAFALR30 napisał:

Mechanizm zamykania pokrywy przedniego koła bardzo sprytny - bez zbędnej elektroniki. Ale  w jaki sposób drucik jest zabezpieczony przed przypadkowym wysunięciem się z prowadnicy (zaznaczyłem czerwoną obwódką)?

 

IMG_0078.thumb.JPG.5eadfc250c752f89ad9a5855623394db.jpg.c8535b523d17052eedfafe1366f56a4b.jpg

 

 

 Drucik  o śr. 0,8 mm ze stali sprężynowej   ,będzie  od strony zagięcia zabezpieczony blokadą   przyklejoną do pokrywy.

Wkrótce pokażę to na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kołpak  zalaminowany schnie.

 

 

IMG_0092.thumb.JPG.1a79f4869b3ed61fce39da5ebe66fe36.JPG

W dniu 29.04.2020 o 16:41, RAFALR30 napisał:

Mechanizm zamykania pokrywy przedniego koła bardzo sprytny - bez zbędnej elektroniki. Ale  w jaki sposób drucik jest zabezpieczony przed przypadkowym wysunięciem się z prowadnicy (zaznaczyłem czerwoną obwódką)?

 

IMG_0078.thumb.JPG.5eadfc250c752f89ad9a5855623394db.jpg.c8535b523d17052eedfafe1366f56a4b.jpg

 

 

 

 

W taki oto sposób zabezpieczam  napęd pokryw  przed wypadaniem.

 

 

IMG_0089.thumb.JPG.a6210487a610e1dd0d7f344d46c0512c.JPGIMG_0090.thumb.JPG.0ccedf70fc7c48dc6c91789f80833c15.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.