Skocz do zawartości

P -39 AIRACOBRA


Lucjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
W dniu 28.01.2020 o 19:59, Marek_Spy napisał:

Super zresztą wszystkie modele masz takie.

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki. Ja już tak mam że zawsze coś    kombinuję przy modelach.

9 godzin temu, kesto napisał:

Lucjan, jak zwykle fajna robota.

Próbowałeś kiedyś "postarzać" model robiąc przetarcia farby aż do metalu, czy tylko ograniczałeś się do brudzenia?

 

Dzięki  za słowa uznania.   Postarzałem modele różnymi technikami ,  a przetarcia najlepiej wychodzą na  modelu pokrytym  folią aluminiową.

9 godzin temu, mecenas napisał:

Aleś ją upaprał?, jakby na ruskim froncie służyła?

Nie no, jest super! Jak zwykle z pod Twojej ręki.

A nie kusiło Cię przemalować w polskie barwy?

Bell_P-39Q_Airacobra_01.thumb.jpg.719be460678943fd100f0a0f60d648b6.jpg
 

Dziękuję Wojtku !       Przemalowywanie modelu w inne barwy   spowoduje wzrost i tak ciężkiego już modelu , dlatego nawet postarzenia  robione są bardzo oszczędnie ( aerografem i ołówkami ).

9 godzin temu, witold_pi napisał:

latał na niej ruski generał i była nieuzbrojona (podobno) więc trudno tu mówić o patriotyzmie.

I na dodatek to malowanie jest takie jakieś mało atrakcyjne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę  pomajstrowałem przy  kabinie.  Wykonałem   wzmocnienie .  Muszę przyznać  że tworzywo  z którego  wytłoczona  jest kabina , jest  kruche i pęka przy cięciu nożycami  i obawiam się że może popękać także   od drgań silnika . Dlatego  wykonam odbitkę kabiny  , by w przyszłości  móc  wykonać wytłoczkę  z mocniejszego tworzywa.

 

 

IMG_1946.thumb.JPG.8d09217c48345a6987067a484cc67ba6.JPGIMG_1947.thumb.JPG.c81145fc382990b83d82d1196cedda02.JPGIMG_1948.thumb.JPG.0d2f2e83d9c574f0ca2e6ef0dad8d40e.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RAFALR30 napisał:

Bardzo podoba mi się wykonanie linii podziału blach, nitowanie i ślady eksploatacyjne. Proszę o mały "przewodnik" krok po kroku,  jakich użyć narzędzi  i technik do ich wykonania.

Linie podziału , detale  i nity   rysowałem  ołówkiem przy użyciu szablonów. Najlepsze są ołówki  od 2B- 5Ba także dobrej jakości kredki .

Do tak zwanego cieniowania  i śladów eksploatacji  używam aerografu  napełnionego  mieszanką  farb n.p. HUMBROL  : czarny, biały , srebrny doświadczalnie dobierając proporcje,  rozrzedzoną do gęstości wody. Imitację odprysków farby i przetarcia   robię półsuchym  pędzelkiem gęstą srebrną

farbą   Humbrol , (Po otwarciu  puszki z farbą  zlewam ostrożnie bezbarwną  ciecz , na dnie pozostaje srebrny gęsty grunt ). Na końcu model pokrywam

matowym bezbarwnym lakierem  samochodowym . Efekt zależy od wyobrażni  i umiejętności  plastycznych modelarza.

                                                         Pozdrawiam

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie podziału , detale  i nity   rysowałem  ołówkiem przy użyciu szablonów. Najlepsze są ołówki  od 2B- 5Ba także dobrej jakości kredki .
Do tak zwanego cieniowania  i śladów eksploatacji  używam aerografu  napełnionego  mieszanką  farb n.p. HUMBROL  : czarny, biały , srebrny doświadczalnie dobierając proporcje,  rozrzedzoną do gęstości wody. Imitację odprysków farby i przetarcia   robię półsuchym  pędzelkiem gęstą srebrną
farbą   Humbrol , (Po otwarciu  puszki z farbą  zlewam ostrożnie bezbarwną  ciecz , na dnie pozostaje srebrny gęsty grunt ). Na końcu model pokrywam
matowym bezbarwnym lakierem  samochodowym . Efekt zależy od wyobrażni  i umiejętności  plastycznych modelarza.
                                                         Pozdrawiam
Zazdroszczę takiej wyobraźni plastycznej... ostatnio próbowałem zrobić cienie z rur wydechowych na masce... odpuściłem...
Piękna praca...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, robert.pilot napisał:

Zazdroszczę takiej wyobraźni plastycznej... ostatnio próbowałem zrobić cienie z rur wydechowych na masce... odpuściłem...
Piękna praca...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Dzięki za miłe słowa . Gdybyś mi dostarczył swój model to chętnie bym Ci go podrasował.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.