Skocz do zawartości

P -39 AIRACOBRA


Lucjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, kesto napisał:

Cześć Lucjan. Było kilka dni ładnych i niektórzy koledzy latali. Oblatałeś P-39, czy czekasz do wiosny? Chętnie zobaczyłbym film, pewnie nie tylko ja.😁

Witaj  Krzyśku !

 W minioną niedzielę  maiłem oblatać  model , ale w czasie  próby kołowania okazało się że serwo  przedniego koła  padło .

Spróbuję  oblatać P-39 jeszcze tej jesieni.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kesto napisał:

Cześć Lucjan. Było kilka dni ładnych i niektórzy koledzy latali. Oblatałeś P-39, czy czekasz do wiosny? Chętnie zobaczyłbym film, pewnie nie tylko ja.😁

 

Nie ponaglaj, bo przez takie ponaglanki, to niejeden model juz spadl.

Oblatales juz Mustanga ? 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bardzo fajny model ale nie samolot,  jestem maniakiem wszelkich maszyn myśliwskich z okresu II Wś. ale Airacobra to ostatni z nich który bym chciał mieć w kolekcji, nie podoba mi się samolot z drzwiami do kabiny jak z Moskwicza, silnik w środku kadłuba z wałem po długości jak w BMW tylko tył na przód kto to wymyślił ? ;) (to moje zdanie o gustach się nie dyskutuje)

Nie mniej życzę powodzenia w oblocie i też czekam na relacje.  :)

Ps. malowanie jest na duży jedyny plus w tym samolocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, horn3t napisał:

Cześć, bardzo fajny model ale nie samolot,  jestem maniakiem wszelkich maszyn myśliwskich z okresu II Wś. ale Airacobra to ostatni z nich który bym chciał mieć w kolekcji, nie podoba mi się samolot z drzwiami do kabiny jak z Moskwicza, silnik w środku kadłuba z wałem po długości jak w BMW tylko tył na przód kto to wymyślił ? ;) (to moje zdanie o gustach się nie dyskutuje)

Nie mniej życzę powodzenia w oblocie i też czekam na relacje.  :)

Ps. malowanie jest na duży jedyny plus w tym samolocie :)

 

Nie wiem czy pamietasz ale byly trzy glowne powody/zalozenia konstrukcyjne dla takiego ukladu:

1.  Miejsce na 37mm dzialko

2. Oplywowy przod kadluba

3. Masy skupione blisko SC - mniejsza bazwladnosc

 

A wyszly to co wyszlo.  Rosjanie byli zachwyceni!

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam dobrze historię tego samolotu i przekornie można by powiedzieć że był na wskroś "nowoczesny" i bliższy współczesnym samolotom myśliwskim niż swoim odpowiednikom z okresu, ale mi się nie podoba, są szkaradne samoloty ale maja to "coś" w sobie a ten w żaden sposób mnie nie kreci, mam nadzieje, że rozumiecie o co chodzi .

Sam model wyszykowany przez Lucjana bardzo fajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.