Skocz do zawartości

Serwa Tower Pro a ich oryginalność


Artem85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wow że już wszystkie zębatki robią plastikowe to się nie spodziewałem :P. Dość dawno temu kupowałem z Banggood (wtedy chyba jeszcze w aukcji nie było zamazanego "Tower Pro" później to zmienili). Nie oryginalne ale miały metalowe zębatki poza jedną środkową, ale to podobno nawet w oryginale tak było z tym że te są bez łożyska. Mimo wszystko pracują do dziś, centrują okej i nie świrują. Choć teraz nie wiem gdzie kupić dobre, bo nawet na stronie TowerPro nie da się ich dodać do koszyka. 

 

 

Mimo że działają to jednak teraz zmienię je na coś innego po kraksie, a te zostawię do eksperymentów, będę testował serwa Corona 939MG które teraz wsadzę zamiast nich, a jeszcze za jakiś czas Corona 929MG z HobbyKinga, myślałem też nad Emax ES08MA II, ale z nimi bardziej boję się o podróbki, bo na stronie Emaxa za sztukę mają drogo, a w pakiecie na Banggood czy Ali mam trochę stresa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no to spoko :). Choć też trochę nie, bo i 939 i 929 są już w drodze do mnie :P, ale następnym razem spróbuję Emaxów, a do moich zastosowań i wymagań to nawet słabsze Corony wystarczą :). Szczególnie, że dla mnie nawet serwa "HobbyKingowe" (te białe) są dobre i fajnie chodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ostatnie 929MG i 939MG które instalowałem w modelu, po sezonie latania (bez kretów) miała już wyklepane poważne luzy. Rozbierałem je, żeby zobaczyć co tam się wydarzyło i kandydatem na winnego są poluzowane otworki na mocowanie osi zębatek w plastikowej obudowie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, karambolis8 napisał:

Niestety ostatnie 929MG i 939MG które instalowałem w modelu, po sezonie latania (bez kretów) miała już wyklepane poważne luzy. Rozbierałem je, żeby zobaczyć co tam się wydarzyło i kandydatem na winnego są poluzowane otworki na mocowanie osi zębatek w plastikowej obudowie.

 Okej, dzięki za informację. No cóż zobaczę sam :), mam nadzieję że i tak będą lepsze niż te MG90 ;).

 

4 minuty temu, maxiiii napisał:

Rozebrałem swoje MG90S i mam wszystkie zębatki metalowe. Jestem szczęśliwy bo okazało się, że jestem tym wybranym:)

Ale łożyska nie masz :D. Ale w takim razie ktoś w komentarzu się mylił pisząc, że jedna zębatka (ta na samym dole środkowa) jest plastikowa w oryginale, albo podrabiając zrobili metalowe :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, maxiiii napisał:

Jest ale ślizgowe:)

Tego się spodziewałem :P, w takim razie - Ale łożyska kulkowego zwykłego jak w oryginale nie masz :D. Mimo wszystko jak działa to niech służy ?, bo pewnie podobnie jak te moje działa dobrze mimo nieoryginalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdziłem DZ i wyszło ok +-6uS. oprócz tego na szybkiego zmontowałem tester centrowania. Wszystko widać na filmie. Kręciło się ok 15 minut i wynik zawsze był ten sam. Na filmie jest o wiele krócej:)

Jak widać z poprzednich wpisów jakość u chińczyka to funkcja losowa ale za takie pieniądze czasami warto zaryzykować. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, maxiiii napisał:

 

Jak widać z poprzednich wpisów jakość u chińczyka to funkcja losowa ale za takie pieniądze czasami warto zaryzykować.                                                                        

 

Bo ja wiem? Nie lepiej kupic polskie porządne serwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko w takim razie wyciągnąć jakieś wnioski. Pozostaje chyba kupować hurtem z Aliexpres z nadmiarem i w razie czego wadliwe wyrzucac. Gorzej jak takie chińskie serwo zaszwankuje w powietrzu. Ale z tego co czytam nie ma zadnej gwarancji ze uda się kupić gdziekolwiek oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę potwierdzić opinię, że z serwami coś się popsuło. Ostatnio próbowałem SG-92R, niby wzmocnione, ale szybko pękają zębatki przy drobnych uderzeniach, poza tym dwa nowe od początku wariowały, drgały. MG-90 miałem jakby trochę lepsze, nawet zwykłe SG-90 jakby mniej zawodne.

Wygląda na to, że zaczynają produkować masowy chłam... Znowu jakość będzie w cenie, a nowe to niekoniecznie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chciałbym odkurzyć sprawę serw MG 90S.

Kupiłem takie serwa na allegro i stwierdziłem, że mają straszne luzy. Po otworzeniu okazało się, że nie mają łożysk na wałku głównym. Ani żadnej tulejki ślizgowej, która by wałek stabilizowała.  Udało mi się wyszukać w swych zbiorach łożyska o wymiarach 8x5x2,5. Idealnie pasowały, po złożeniu luzy zostały skasowane. W prawdzie został jedynie luz międzyzębny ale minimalny.

W jednym serwie wykonałem tulejkę o wymiarze 8x5x3 i też luz został skasowany.

Widocznie te serwa sprzedają niekompletne  stąd niska cena.

IMG_20211019_133416 (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, to jak jeszcze je kupowałem to miały chociaż tulejki z jakiegoś brązu (?) czy czegoś takiego robiące za łożysko - no fakt, to też łożysko, ale miały być kulkowe :D. Zresztą jest kilka postów wyżej.
Ale tutaj już w ogóle polecieli :D. Teraz już do modeli w tym rozmiarze wkładam raczej Corony, Emaxów ES08MA II jeszcze nie przetestowałem.

Czekają na mnie też właśnie w paczkomacie serwa (na 100% podróbki) SG92R - za 8zł/szt  - ciekawe co to będzie :P (mają być do ESA, więc nie chciałem przesadnie inwestować i poszedłem w ilość :P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wyżej, kupiłem właśnie serwa SG92R (z tej aukcji) - oczywiście nieoryginalne Tower Pro, nawet na aukcji nie ma wzmianki o tej marce - na nalepce też :P

To przy okazji zrobiłem kilka zdjęć i nagrałem krótki filmik. Ogólnie na pierwszy rzut oka wydają się nawet okej, szczególnie do zastosowań, jakie planuję - ESA, jakieś wskaźniki czy projekty mniej modelarskie. Centrują okej, nie drgają i mają przyjemny dzwięk - piszę o tym, bo kiedyś kupiłem SG90 i one brzmiały strasznie :D - ale to też były podróbki, kupione gdzie indziej już były lepsze. Łożyska nie ma ani ślizgowego, ani kulkowego, zwyczajnie najwyższa zębatka ma tulejkę pasującą do obudowy, przynajmniej na początku luzów nie ma :). Na plus to, że dali dość dużo smaru w fabryce.

Co dla mnie ciekawe w tych serwach w przeciwieństwie do innych w tym rozmiarze silnik jest przylutowany bezpośrednio do płytki, podobnie jak potencjometr na długich nóżkach. Jednak nie wiem, czy to zaleta, czy nie. 

 

Troszkę bliskich fotek ze środka:

 

 

781893839_SG92R(1).thumb.jpg.a9d4c91071f77a51c3eaf833528e6b81.jpg

38436045_SG92R(2).thumb.jpg.3e1514cc0f9b28538e572b5bdc76c65b.jpg

1851746064_SG92R(3).thumb.jpg.36752eddd0cb66a6cc12f48fc49737c9.jpg

1403101755_SG92R(4).thumb.jpg.5cc390ed9032d59c9a999f70e7929da0.jpg

1823843097_SG92R(5).thumb.jpg.8ebb6734c9e7583da49d81a27b0bbd33.jpg

347867219_SG92R(6).thumb.jpg.537497edd998f6c3d40134100bd6ef12.jpg
 

 

 

 

No i film (od 30 sekundy jest video, wcześniej fotki te co powyżej):

 

 

W dniu 20.10.2021 o 02:33, mar_io napisał:

Masakra, przyjdzie rozbierać serwa i sprawdzać przed włożeniem do modelu.

Ja i tak zawsze rozbieram i dodaję smaru teflonowo-silikonowego (TF), jakoś tak dla własnego poczucia, że jest lepiej i starczy na dłużej :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.