Skocz do zawartości

Serwa Tower Pro a ich oryginalność


Artem85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w internecie sporo można przeczytać o podróbkach MG90s, ile w tym prawdy i czy faktycznie ma to przełożenie na jakość ?

Chodzi między innymi o porównanie z tego zdjęcia

spacer.png

 

Właśnie dotarły do mnie te serwa i zarówno napisy jak i sama konstrukcja wskazuje na podróbki.

Oceńcie sami:

IMG_20200320_142420.thumb.jpg.bdeaa990428d1ed37a08db16535c2f08.jpg

 

IMG_20200320_142435.thumb.jpg.9ba6784aa8d2be401770b1c2c09ad18c.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem te serwa w dwóch modelach ,  nie wnikałem czy to podróbki czy nie w każdym razie były zawodne.

W jednym modelu miałem 4 szt z czego jedno padło na sterze wysokości na szczęście po wylądowaniu , w serwie wypaliła się dziura w obudowie.

Do krzyżaka rc factory również zamontowałem te serwa i po jednym sezonie serwo jednej lotki przestało chodzić , na osiem serw jakie miałem dwa siadły, chyba to nie jest najlepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyleczylem sie z serw tej firmy. Wiem, ze zaraz ktos napisze, ze u niego dzialaja 10 lat i nic sie nie dzieje :) Mozliwe, ze trafilem na jakas wadliwa serie i pochopnie je skreslam. Czasem lepiej zaplacic wiecej i miec spokoj bo kto pieniedzy zaluje ten dwa razy kupuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie trochę zaskoczyliście. Sugerowałem się ogromnymi ilościami opinii o nich, które są bardzo dobre. Najciekawsze, że różnica w cenie pomiędzy podróbkami a oryginałami jest dość znaczna i cenowo zapłaciłem raczej jak za oryginały (na bangoodzie można je dostać w ułamku ceny rzekomych oryginałów, jednak tam nawet sprzedawcy zaznaczają, że są to podróbki)

Oczywiście serwa idą do pianki (FlySky 1400mm). Macie jakieś pomysły co do serw, które będą pewniejsze ? i oczywiście za sensowne pieniądze.

Te serwa kupowałem w pełnoprawnym sklepie internetowym, także oczywiście mam możliwość ich zwrotu - tylko co kupić ?

 

Słuchajcie - a może właśnie problem w tym, że większość osób nie wnika czy są to oryginały czy nie - i de facto kupują właśnie podróbki - stąd taka awaryjność

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6-7 lat temu kupowałem zwykle 9g Tower Pro po kilkanaście złotych - żadnemu nic się nie stało. Brak problemów, wszystkie pracowały równo.

Później te mg90, przerobiłem pewnie kilkadziesiąt sztuk, kupowane po niecałe 3 dyszki. Brak problemów.

Ze 3 lata temu kupiłem paczkę podstawowych TP 9g - po piątaku! Kilka z nich nie działało wcale. Jedno wychylało się tylko w jedną stronę. Pewnie podobnie jest z mg90.

Postanowili wycisnąć z klienta wszystko co się da. Podróbki to nie "podróbki", to produkt powstający w wysłużonych formach z tańszych tworzyw, na zużytych maszynach, z uproszczoną elektroniką. W pomieszczeniu obok :)

W przybliżeniu, to powstaje za darmo. Bo wszystko już jest spłacone. Pół biedy jak nie sprzedają tego pod tą samą nazwą.

 

A napędzają to nawet nasze sklepy. W ubiegłym roku dostałem serwa-śmiecie, z jednego z naszych sklepów. Sklep utrzymywał, że nie ma problemu. To tylko inna naklejka, serwo takie samo jak zakupiłem.

Chyba nie trzeba nic tłumaczyć. O osiągach tych trupów szkoda się wypowiadać. Żadnej rozdzielczości, dwukrotnie wolniejsze od oryginału, zero powtarzalności zera.

serwa1.thumb.jpg.919200821b150693a1c2fecc6e362185.jpg

 

serwa.thumb.jpg.6c4a36eacc4bee88e54da540699de7ff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem serwa mitoo "

https://www.aliexpress.com/item/32679996711.html

 

Przyszły tower pro mg90s z pięknymi dimples on top:)

Wszystkie sprawne, wystarczająco szybkie. Małe DZ i w miarę ciche. Do moich zastosowań wystarczające więc nie widzę sensu przepłacać kupując drogie markówki. Do moich pianek w sam raz. 

Kiedyś kupiłem kilka sztuk podobnych opisanych jako oryginalne i wszystkie poszły do kosza. Kręciły się dookoła. Jak się trafi to posłużą kilka lat a jak masz pecha to trudno. Cena czyni cuda. 

 

Te z linku kupowałem jeszcze jak dolar był o wiele tańszy i wychodziły po 6 zł za szt.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych serw chyba warto rozważyć serwa corona , co prawda mam tylko cztery sztuki więc opinia mało miarodajna , ale serwa bardzo intensywnie używane przez dwa lata , wszystkie sprawne choć lekko nie miały, nie ma problemu z centrowaniem , może nie są najtańsze ale drogie też nie są ,wydaje mi się że do niezbyt dużego elektryka można wziąć przynajmniej pod uwagę serwa corona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy mówienie kup markowe i propozycja zakupu HITEC -> to jest dopiero nieporozumienie. Ten sam model serwa zakupiony w ilości kilku sztuk -> każde serwo inaczej działa...

Praktycznie większość po kilku razach nie wraca do 0, inne zakresy i inna szybkość - nie wiem od czego to zależy. Zawsze chwaliłem tego producenta, byłem monotematyczny. Niestety zmieniam zdanie.

Produkcja w Chinach i tak chyba jednak opiera się kilku producentów serwomechanizmów i większą ilość producentów naklejek.... :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zadna tajemnica, ze niegdys solidne serwomechanizmy Hitec juz od dluzszego czasu stanowia w najlepszym wypadku srednia jakosc, czesto nawet i nie. Jedynym nieporozumieniem moze byc fakt, ze ten stan rzeczy moglby umknac uwadze kupujacego, co prosta droga prowadzi do rozczarowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, jarek996 napisał:

Mysle ze TAKI zestaw , to bedzie zestrzeliwany przez nasze wojska OPK 

 

Jak już to raczej przechwytywany przez myśliwce, bo zestrzelenie mogłoby doprowadzić do skażenia spadającymi elementami dużej powierzchni terenu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Właśnie zauważyłem taki sam problem z serwami SG90. Wczoraj dostałem paczkę z 3 sztukami i bardzo się zdziwiłem. We wszystkich luzy koszmarne. Nadają się tylko na złom. Mam takie serwa w innym modelu, kupione kilka lat temu i do dzisiaj nie mają żadnych luzów, więc liczyłem, że nowe będą takie same. Zdecydowanie odradzam zakup. Chciałem je zastosować w modelu 3D Multiplex Challenger indoor, ale teraz mam problem. Chyba użyję serw SG92R. Są aż za mocne i niestety cięższe, ale na razie nie zauważyłem problemów z nimi. Jedno nawet dokupiłem kilka dni temu i jest OK.

Zastanawiam się nad serwami Futaba S3114 micro. Tylko czy warto tyle dopłacać z powodu różnicy kilku gramów. Poza tym, czy są naprawdę warte swojej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jeden z forumowiczów kupił tanie serwa TowerPro 9g podłączył je do serwo testera chodzą idealnie. Podłączył je do odbiornika a one milczą....

Okazało się że nie pasuje im napięcie na wyjściu sygnału odbiornika (PWM 3.3v) zakupione serwa tolerują jedynie 5V PWM przy którym pracują.

Serwa nie do użycia z większością odbiorników rożnych marek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze na temat SG92R, które niedawno kupiłem i wydawało mi się, że jest OK. Po stwierdzeniu problemów z SG90 sprawdziłem je dokładniej i okazało się, że też ma spore luzy. Te kupione kilka lat temu, używane w różnych modelach są do dzisiaj w bardzo dobrym stanie. Przy okazji pytanie: czy ktoś może coś powiedzieć o serwach Futaba S3114 micro, albo Hitec HS-45HB ? Które wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2020 o 18:47, maxiiii napisał:

Ostatnio kupiłem serwa mitoo "

https://www.aliexpress.com/item/32679996711.html

 

Przyszły tower pro mg90s z pięknymi dimples on top:)

Wszystkie sprawne, wystarczająco szybkie. Małe DZ i w miarę ciche. Do moich zastosowań wystarczające więc nie widzę sensu przepłacać kupując drogie markówki. Do moich pianek w sam raz. 

Kiedyś kupiłem kilka sztuk podobnych opisanych jako oryginalne i wszystkie poszły do kosza. Kręciły się dookoła. Jak się trafi to posłużą kilka lat a jak masz pecha to trudno. Cena czyni cuda. 

 

Te z linku kupowałem jeszcze jak dolar był o wiele tańszy i wychodziły po 6 zł za szt.

 

 

trochę stary news, ale taki komentarz ze zdjęciami pod zacytowaną aukcją z ali (cały czas aktywna, ale teraz serwo po 7,88 zł) jakby ktoś zachęcony się skusił na "dobre bo tanie i polecane".

 

"Nah... the purest water!!! This is not real mg90s!!! The Metal Gear is only the first! The rest are all plastic! But made in gray color, like metal, on Loha. Two screws instead of four. The hulls are different in size. The only thing that differs the second gear of this mg90s from the sg90 is more massive Teeth. But anyway, it's not metal!!! In addition, the manufacturer does not mitoot as specified in the description and some lofty ambicion. The pictures show everything. On the left is the real ordered on Tao, on the right, forgery, from this seller. I will open a dispute, return some of the money. 12 Mar 2020 17:35"

U95833ddaef1f46fca5bd5838336b6a9dg.jpg

 

Plastikowe zębatki wyglądające jak metalowe ? pier.chińczyki oszusty

Widać zakupy na ali to wielka loteria, nawet z polecanych aukcji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.