Skocz do zawartości

ToTo 0 problemy


CryFlay
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, karambolis8 napisał:

Sprawdź z innym pakietem. Jeśli masz na pakiecie za małe C w porównaniu do tego ile prądu pobiera napęd, to i tak mogłeś go zakatować. Pakiet mógł być stary, wadliwy, mieć zawyżone parametry. W to, że napięcie nie spadało poniżej 3.6V na celę to też trochę dziwne, bo zazwyczaj lata się do końca pakietu. Napięcie sprawdzasz po wylądowaniu, czy w trakcie lotu? To kolosalna różnica. Pakiet pod obciążeniem nie powinien spadać poniżej 3.3V, ale już bez obciążenia nie powinien spadać poniżej 3.7V, a przechowywany powinien być przy napięciu 3.82V. Tak sobie wyobrażam, ze jeśli masz zakatowany pakiet, to przy gazie na maksa napięcie mocno spada i zauważasz brak mocy. Kiedy dajesz gaz na zero, pakiet łapie oddech, potem na chwilę daje więcej prądu i następnie znowu moc stopniowo spada.

 

Ostatnio wróciłem do latania i wyciągnąłem stare pakiety (stare = 6-8 lat). Oczywiście latam z pikaczem: i od razu widać/właściwie słychać co dzieje się z pakietem. ustawiasz alarm na 3.3 - 3.5V i jak napięcie w locie spada to włącza się alarm. Niektóre moje pakiety były jeszcze sprawne - ale kilka spuchniętych nadaje się już do utylizacji ewentualnie zasilania gogli FPV, bo napięcie spada po 15 sekundach lotu...

 

a pikacz wygląda tak:

1-8S-Lipo-Li-ion-napi-cie-baterii-wska-n

 

polecam kupić sobie 5-6 sztuk na raz:

https://pl.aliexpress.com/item/32983719493.html

Bo rozrzut jakosci jest znaczny, zdarzaja sie egzemplarze ktorym po podlaczeniu resetuje sie czasami ustawienie alarmu i trzeba upewnic sie ze jest na 3.5 a nie np na 2.7.... a niektorych np wskazanie 1 ogniwa jest znacznie zawyzone lub zanizone (np o 0.3V....)

No i czesto sie gubia :D 

 

 

EDIT: ZIPP już o tym napisał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet jak i całą elektronikę kupiłem około miesiąc temu a sam model wykonał może z 7 lotów. W powietrzu był nie dużej niż 30 min. Czy to możliwe że przy tak krótkim czasie używania akumulator się zajechał? Zawsze pilnowałem napięcia i nigdy nie spadło poniżej 3,7V na cele, ładowałem go zawsze z balancerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, CryFlay napisał:

Pakiet jak i całą elektronikę kupiłem około miesiąc temu a sam model wykonał może z 7 lotów. W powietrzu był nie dużej niż 30 min. Czy to możliwe że przy tak krótkim czasie używania akumulator się zajechał? Zawsze pilnowałem napięcia i nigdy nie spadło poniżej 3,7V na cele, ładowałem go zawsze z balancerem.

 

Pakiety REDOX niestety są bardzo słabe jakościowo. BAAAAAARDZO słabe. Cena czyni cuda i ludzie kupują te produkty pakietopodobne. Chcesz mieć dobry pakiet to SLS/Tattu/Gens Ace/GNB - ewentualnie ogniwa Li-ion Murata/Sony serii VTC4, 5 lub 6   - będzie ciut ciężej, ale do napędów do 30A duuużo lepiej. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet ciężko reklamować większość sklepów napisze "uszkodzony z powodu niewłaściwego użytkowania" i po gwarancji.

Ze sklepem nie wygrasz choćbyś dbał o pakiet nie wiem jak to i tak jednym zdaniem odrzucą twój wniosek.

Zainwestuj lepiej w pakiet porządnej firmy jak radzili koledzy a nie trać czasu i pieniędzy na marnej jakości zasilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.