Skocz do zawartości

Northrop XFT-2 120cm


jethrotull
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

zacząłem jakis czas temu robić model tego samolotu:

spacer.png

 

spacer.png

 

 

Kilka informacji:

1. rozpiętość 120cm

2. silnik 1100kV, 1200g ciągu

3. serwa 2x  9g 2.5kgcm na lotki, 9g 1.7kgcm na ster kierunku, 12g 2.2kgcm z metalowymi trybami na ster wysokości.

4. bateria 3S 2200mAh

 

Mam kilka pytań w związku z tym:

- przewidywana waga to będzie ok 900-1000g, w związku z czym obciążenie płata wyniesie ok. 40g/dm^2. Taka masa i obciążenie będzie ok?

- przewiduję zrobienie podwozia z drutu 3mm, goleń główna i zastrzał z tyłu. Jak byście polecili przymocować podwozie: nitka to szycia dywanów + CA; uchwyty przykręcane na wkręty; wklejenie drutu na żywicę w półżeberka skrzydeł?

 

 

 

IMG_20200607_113154563.jpg

IMG_20200607_113200310.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i takie konstrukcje podobają mi sie najbardziej , sam myślałem o czymś podobnym ( p 36 hawk 75) ale podwozie składane do tyłu skutecznie hamuje rozpoczęcie budowy. Nie mniej życzę powodenia w budowie i udanego oblotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pìękny samolot i model. Taka waga jak na 120 cm rozp to spoko raczej, tym bardziej, że jak pokazywałeś na licznych filmach to jesteś ścigant - prawdziwy racer!:). Kolorki też fajne, możesz rozważyć pomalowanie ramek/krawędzi kabiny jakoś może na ciemno (interior green, albo na srebrno) to będzie bardziej "prawdziwie" wyglądał:)

Pzdr,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

próbuję zrobić podwozie: goleń główna z drutu 3mm, zastrzał z tyłu 2mm. Niestety, wygląda na to że nie dam rady wygiąć tego grubszego drutu.

Jest sens robić podwozie w całości z drutu 2mm czy się od razu wygnie?

Jakie macie patenty na gięcie grubego drutu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Ci to wychodzi.Budujesz bardzo ładnie i starannie . Tak jak Przemek pisze 3mm spokojnie w imadle młotkiem wygniesz. Ja wyginałem w ten sposób 4mm i nie było problemów.

Dobrze jest zrobić sobie szablon z tektury aby kontrolować  kąt wygięcia . Młotek taki minimum 1kg. Musi się udać:)

Myślę ,że na główne podwozie  dobry drut sprężynowy 2mm powinien wystarczyć ale na Twoim miejscu dałbym 3mm. Tak będzie bezpieczniej .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.