Skocz do zawartości

Curare 60


jędrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, ksdl napisał:

Andrzej na bank miał jeszcze w swojej karierze kontakt z takimi serwami Krafta, LWP ich używało w tamtym czasie.

To prawda?, trochę ich przeszło przez moje ręce, ale nie latałem na Krafcie. Oprócz liniowych serw Krafta były też obrotowe, gdzieś jeszcze mam orczyki od nich. Zdecydowana większość Kraftów z którymi miałem do czynienia miała częstotliwość 72 MHz, był to w swoim czasie import ze Stanów.

 

23 godziny temu, Nielot napisał:

Webra też miała takie serwa liniowe, modele z tamtych lat były pod takie serwa konstruowane. Jednym słowy "oryginalny" sewomechanizm i model lat ubiegłych.

Na żółtym Webrapropie też latałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem oryginalny inverter impulsu (w oryginalnym opakowaniu?) i serwo Kraft. Ostatnie koło zębate napędzające suwaki ma "wyjście " na zewnątrz w postaci sześciokąta. Na ten sześciokąt nakładało się orczyk zabezpieczany wkrętem i było serwo obrotowe?

 

54.thumb.JPG.c4c146d16cb2079be8767dcdc9d5bca6.JPG

 

55.thumb.JPG.1eb7ef63a9b467782e41ef25e12e7ace.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też  kiedyś, przerobiłem kable w moich serwach , dolutowałem uniwersalne wtyczki w dwóch a w trzecim jest oryginalny .

Te serw, chodzą w typowych aparaturach, lecz ich nie używam ze względu na jakość, dzisiejszych serw z metalowymi trybami.

Ale musze powiedzieć, ze serwa  Webraprop  jak na tamte, czasy były bardzo udane i konstrukcyjnie przemyślane .

DSCN9980.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzesiek napisał:

Artur a czy w tych servach oprócz kabla (wtyczki )coś jeszcze trzeba przerabiać aby działały z futabą ff9.Jeśli tak to proszę ppwiedz co

 

 Bardzo proszę .

Aparatura Webrapropo 4/6, taka jaką ja miałem , ma modulację sygnału proporcjonalną (FM)

I te serwa przystosowane do FM i  nie trzeba nic przerabiać wewnątrz .

po prostu zmienić kabel oraz wtyczkę na dzisiejsze standardowe gniazda i będzie OK

Przerabiałem to około 10 lat temu, wtedy próbowałem to na starej  Futabie FC-18 i działało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artur Lis napisał:

 Bardzo proszę .

Aparatura Webrapropo 4/6, taka jaką ja miałem , ma modulację sygnału proporcjonalną (FM)

I te serwa przystosowane do FM i  nie trzeba nic przerabiać wewnątrz .

po prostu zmienić kabel oraz wtyczkę na dzisiejsze standardowe gniazda i będzie OK

Przerabiałem to około 10 lat temu, wtedy próbowałem to na starej  Futabie FC-18 i działało .

Tu nie chodzi o modulację a o impuls. Być może Webraprop miał już impuls dodatni i dlatego serwa współpracują ze współczesnymi aparaturami bez przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z popularnych starych marek serw tylko Varioprop obsługiwany był przez "-" impulsy, pozostałe były obsługiwane "+" a najważniejsze by mogły współpracować ze współczesnymi aparaturami to to by były podłączane na 3 a nie 4 przewodach (aczkolwiek i to też da się ogarnąć jak ktoś bardzo chce zbudować oldtimera).

Tak jak pisałem wcześniej nawet dostosowanie Variopropa jest proste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Na zdjęciach powierzchnia wygląda super, chciałbym tak umieć :). No i to też tyczy się całej budowy, bo cała konstrukcja też piękna :)

Z ciekawości zapytam jaką szpachlówkę stosujesz/polecasz do takiej zabawy? I jak dużym pistoletem (jeśli nim) malujesz? I jeszcze jedno, jaką farbą?

 

PS: No i nie powiem, poza Twoją budową podoba mi się sam model i ląduję dzięki temu wątkowi w mojej gigantycznej liście do zrobienia kiedyś :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia taka super nie jest, ale wystarczającej jakości?. Co do materiałów, szpachlówkę robię z wodnego lakieru akrylowego i microbalonu. Maluję gotowymi farbami Motip w sprayu, zarówno podkład (szary, nie robiłem zdjęć po malowaniu). Cały model będzie później "zamknięty" bezbarwnym lakierem akrylowym dwuskładnikowym. Trzeba zabezpieczyć farby przed wpływem alkoholu metylowego w paliwie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.