Skocz do zawartości

EXTRA 300 K.S 2,7m amatorska budowa modelu


Rekomendowane odpowiedzi

Powiem ci Irek że pięknie to u ciebie wygląda, myślałem że będzie gorzej.

I właśnie z tego powodu że myślałem że 39mm nie sięgnie tam gdzie chcę kolega zamówił mi dedykowane zawiasy graupnera  w jakimś zagranicznym sklepie , zamówienie złożone tylko sklep napisał że przyjmą płatność i wyślą zawiasy pod warunkiem że mają potrzebną ilość.

Więc jak będą graupnera to będą graupnera , jak nie będzie tyle co chciałem to nie wyślą i wtedy kupię takie właśnie jakimi się ratujecie 39mm , jak nie patrzeć to jest dobrze i problem zawiasów jest z głowy.

A po za tym pogorszyło mi się z wolnym czasem , miałem dziś przykleić poszycia ale chyba nici dziś z przyklejania będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, enter1978 napisał:

Powiem ci Irek że pięknie to u ciebie wygląda, myślałem że będzie gorzej.

I właśnie z tego powodu że myślałem że 39mm nie sięgnie tam gdzie chcę kolega zamówił mi dedykowane zawiasy graupnera  w jakimś zagranicznym sklepie , zamówienie złożone tylko sklep napisał że przyjmą płatność i wyślą zawiasy pod warunkiem że mają potrzebną ilość.

Więc jak będą graupnera to będą graupnera , jak nie będzie tyle co chciałem to nie wyślą i wtedy kupię takie właśnie jakimi się ratujecie 39mm , jak nie patrzeć to jest dobrze i problem zawiasów jest z głowy.

A po za tym pogorszyło mi się z wolnym czasem , miałem dziś przykleić poszycia ale chyba nici dziś z przyklejania będą.

Wiesiu nic na siłę. W budowie modeli jak chcesz dobrze i ładnie zrobić to pośpiech nie wskazany.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja staram się nie spieszyć , choć Krzysztof podgadywał że bez problemów dało by się model skończyć do wiosny i wiosną nim polecieć.

Teoretycznie tak ale przede wszystkim budżet nie wytrzyma , na chwilę obecną model oparł się o piątaka ;) niby mam najtrudniejsze wydatki za sobą bo silnik w drodze;), ale nie mam serw.

Według planu w lutym kupie rurę dźwigarową , i w sumie to można skończyć model ale serw nie dam rady kupić a bez serw to  model nie poleci.

Na dodatek po skończeniu ogona w extrze muszę model odstawić na bok , bo muszę podłubać w czerwonym mx-sie  na 6 luty jest mi potrzebny sprawny ładny i błyszczący , niby tylko do zdjęć na zawodach modelarskich ale ja wiem czy mi do łba nie strzeli polatać? więc chwilę trzeba mu poświęcić.

Następny w kolejce jest niebieski Mx, nie ma kabiny , nie ma linek , maska do pomalowania więc też jakiś czas trzeba mu poświęcić.

Ile zrobię extry tyle będzie zrobione nie mając serw i tak kończenie modelu będzie przełożone na następną zimę choć wszystko wskazuje na to że zostanie chyba tylko oklejenie i wyposażenie, konstrukcję drewnianą raczej dam radę zbudować tej zimy , ale na następną wiosnę myślę że model będzie zbudowany , wyposażony i dopięty na ostatni guzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, extra67 napisał:

Witam.Jaki silnik kupiles i gdzie ?  Pozdrawiam

DLE 120 w f3m .

Fakt była promocja i mogłem kupić mvvs ale w ostatniej chwili się rozmyśliłem i zdecydowałem się na DLE , nie wiem dla czego ale wcale nie żałuję że zrezygnowałem z MVVS za to bardzo się cieszę że będę miał DLE.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś coś trochę podgoniłem.

Ster kierunku dostał spływ, jeden ster wysokości posklejany i ma przyklejony spływ a drugi ster wysokości dosycha i jeszcze dziś dostanie spływ.

Więc niedługo zostaną mi przykleić paseczki na żeberka i oszlifowanie i tyle , stery będą gotowe ale bez listew trójkątnych.

Listwy trójkątne to łatwa i szybka robota ale nie za bardzo mam pomysł gdzie je wyciąć , ale popytam kolegów może ktoś ma piłę.

W planie na dziś jest zrobienie kieszeni na rurkę , bo zaraz będzie potrzebna i żeby nie było że przez brak kieszeni będą jakieś niepotrzebne przerwy w budowie, trzeba korzystać z weny puki mam zapał do pracy.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Cybuch napisał:

A teraz dla Was wszystkich z życzeniami na Święta i Nowy Rok od Irka.

Dziękuję wzajemnie.

 

 

Stery wysokości wyschły ale nic z nimi nie robiłem tak że nie sa oszlifowane, jeden ster ma 50cm długości  VS ster Mx-a 38cm długości.

Niby nic nie zrobiłem wieczorem, ale kieszeń na rurę stateczników schnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, extra67 napisał:

To bedzie problem z przemieszczaniem w czlosci ze sterami

Na dachu się zmieści ze sterami;).

Ja za leniwy jestem aby to za każdym razem składać i rozkładać.

Więc transportem się nie za bardzo martwię , większą niewiadomą jest manewrowanie w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek dokładnie o to chodzi.

Tyle że ja będę miał łatwiej bo model będzie stał na kołach , kwestia zrobienia mocowania modelu aby był solidnie przytwierdzony , ale mile widziane będzie mocowanie szybkie i wygodne w użyciu.

Coś się wyrzeźbi co będzie szyte na miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hotpoint napisał:

Enter Sandman ? co tak długo Ci silnik idzie? Jakaś awaria?

Wiesiek widzę, że trzeba tu poważnie zadawać pytania, bo inaczej jest olewka ? 

... więc zapytam ponownie, co z silnikiem, że tak długo idzie. Ja z ef3m 130cc dostałem w 24h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, enter1978 napisał:

Coś się wyrzeźbi co będzie szyte na miarę

Tak to czasami wyglądało u mnie . Warto zrobić dobre i pewne mocowanie -trytyki podstawa . Powyżej 80 km/h śmigło zaczynało się kręcić ;)

Curtiss na dachu, Extra i jakiś motoszybowiec w środku :)

 

image(33).jpg

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Shock napisał:

Tak to czasami wyglądało u mnie . Warto zrobić dobre i pewne mocowanie -trytyki podstawa . Powyżej 80 km/h śmigło zaczynało się kręcić ;)

Curtiss na dachu, Extra i jakiś motoszybowiec w środku :)

 

 

po co zdejmowałeś skrzydełka? było zostawić skrzydełka, włączyć aparaturę i na lotnisku jesteś kilkanaście minut szybciej :)

auto też :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.