Skocz do zawartości

EXTRA 300 K.S 2,7m amatorska budowa modelu


Rekomendowane odpowiedzi

Również i ja śledzę tą Extra budowę . 

To już taka obowiązkowa lektura na koniec każdego dnia. Gratuluję !

 

Skoro idziesz jak burza to od siebie dodam takie dwie fotki, nieco podobne do tych powyżej ;) .

Z własnego doświadczenia  polecam - wszystko w jednym (sterowanie zapłonem (reg. napięcia na moduł), temperatura silnika, obroty, prąd, zużyta pojemność pakietu) jesli dysponujesz nadajnikiem z telemetrią Futaba, Jeti, Graupner, JR, .

 

 

1407779224_20201223_2121061.thumb.jpg.45e11e23f51981d5d522f291c309966d.jpg

 

 

697719245_20201223_2122051.thumb.jpg.0931cf8b01f6b182300005147be59c40.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie sprawdzałem ale i bez tego zaskoczyłem co spieprzyłem.

Ten ogranicznik wkłada się od strony kadłuba w niego kieszeń i zrobione.

Kurcze bystry jestem nie ma co.

Ale to nic , pójdą ograniczniki z zestawu , zetnę zaczepy i włożę ograniczniki na żywicę , z tyłu gdzie nie będzie wypustów zaleję żywicą i nie ma możliwości w żaden sposób wyrwać tego zabezpieczenia , chyba że razem z żeberkiem w które będzie wklejone:P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dziś znalazł się czas aby coś chwilę podłubać:).

Zabezpieczenia rury zmodyfikowane , dopasowane ale nie wklejone bo na taki drobiazg nie chciało mi się żywicy rozrabiać.

W następnej kolejności wkleję brakujące listwy węglowo sosnowe pod kadłubem to od razu wkleję te zabezpieczenia.

Stateczniki mają już poszycia z jednej strony , druga strona będzie naklejona po wklejeniu listew w kadłub.

I zostanie przyklejenie żeberek przykadłubowych i z grubsza ogon będzie zrobiony.

Powinienem zdążyć uporać się z ogonem do końca roku , kilka dni jeszcze zostało :)

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z tym power boxem.

A mianowicie nie wiem czy zauważyliście ale ten powerbox nie ma wejść dla odbiornika tak aby do powerboxa podłączyć z odbiornika każdy kanał osobno  na osobnych przewodach.

Ma za to jakieś cztery wejścia , wydedukowałem że jedno wejście jest dla jednego odbiornika , u mnie będzie chodził tylko jeden odbiornik.

Ale czy ktoś mi powie czy to będzie działało z odbiornikiem Graupnera GR16 ? czy potrzebuję takiego power boxa do którego podłącza się kanały z odbiornika każdy osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SRS: Serial Receiver System provides the facility to use receivers with serial interface: P²BUS, S-Bus*, M-Link, EX-Tele, DSM2/DSMX, X-BUS and HoTT

 

w MENU ODBIORNIKA dla opcji CH output type: musisz wybrać chyba SUMO lub SUMD - muszisz sprawdzić w manualu powerboxa - i podłaczasz sie do wyjścia kanału 8 w odbiorniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, fajnie że można na was liczyc nawet w wigilię :)

Dobra, na razie zrozumiałem że mam radio i odbiornik który ogarnia te nowoczesne fajerwerki, to jest dobre.

Ale jeśli chodzi o pewność i niezawodność to które rozwiązanie jest lepsze , jeden kabelek pomiędzy odbiornikiem a power boxem? czy każdy kanał na osobnym kablu?

Ja i tak nad tym nie panuję więc będzie mi ktoś musiał pomóc to uruchomić i zgrać.

W zestawie są cztery kabelki do tych czterech potencjalnych odbiorników, ale nie ma wtyczek zasilających .

Każda wtyczka zasilająca ma 6 pinów , da się kupić takie wtyczki aby to było już gotowe do podłączenia pakietu , np z jednej strony kabla taka wtyczka jak do power boxa a z drugiej XT60?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, cyrax_ojz napisał:

od niezawodności masz 2 odbiorniki

Cholera rachunek za model mi ciągle tanieje;).

 

Ale biorąc pod uwagę że to ostatni model to co będę żałował.

No dwa odbiorniki brzmi pewniej niz jeden , mocno biorę tą opcję pod uwagę a za 300zł za dodatkowy odbiornik nie zbiednieję, za większą pewność i komfort psychiczny cena niewygórowana , choć przyznam że z zasięgiem nie miałem problemów na jednym odbiorniku mimo latania tam gdzie jest w eterze bagno i modele spadają.

Ale w klasycznym rozwiązaniu jakiś brak kontaktu jednego kabelka nie robi wielkiej różnicy stracę sterowność jakiegoś jednego steru , a latałem i z jedną lotką i z jedną wysokością nic strasznego.

Tutaj brak kontaktu jednego kabelka to brak kontroli z całym modelem a to już się nie może dobrze skończyć, dlatego mocno rozważam drugi odbiornik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cZyNo napisał:

trochę przekombinowujesz

A ty napawasz optymizmem:)

Rozwiązanie wydaje się całkowicie niezawodne , nikt nie miał z tym problemów , a dzięki temu znika garść kabli z modelu.

Coraz bardziej mi się to podoba.

Dlaczego napisałem o niełączącym kablu? a no mam powód;), kolega poprosił o zdjęcie statecznika , zdjąłem, coś tam sobie zobaczył i zapiąłem kabel serwa i zamontowałem statecznik na miejsce.

W locie straciłem ten ster wysokości:( , wtyczka była zapięta a nie łączyło, odpiąłem wtyczkę i ponownie zapiąłem i już ster zaczął działać, chyba coś zaśniedziało.

I taką sytuację miałem na myśli pisząc o niełączącym kablu.

Ale tutaj i power box i odbiornik są z takiego przedziału cenowego że było by nie etycznie aby piny nie były powleczone czymś dzięki czemu zaśniedzenie i brak połączenia było by możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dalej mam pytanie odnośnie powerboxa.

Nie moge znaleźć w instrukcji jak są uporządkowane piny w złączu zasilającym MPX.

Wtyczki sobie kupię i zrobię sobie takie przewody które przejdą z XT60 jakie mam w akumulatorach na MPX do powerboxa , ale nie mam pewności które piny to plus a które minus , domyślał się że wtyczka jest podzielona na pół i od napisu + nad złączem połowa to plus a druga połowa poniżej to minus , ale wolę zapytać nim go rozbiorę aby się upewnić , po ścieżkach natychmiast bym to rozszyfrował , ale łatwiej zapytać , na pewno ktoś wie jak to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, enter1978 napisał:

To dalej mam pytanie odnośnie powerboxa.

Nie moge znaleźć w instrukcji jak są uporządkowane piny w złączu zasilającym MPX.

Wtyczki sobie kupię i zrobię sobie takie przewody które przejdą z XT60 jakie mam w akumulatorach na MPX do powerboxa , ale nie mam pewności które piny to plus a które minus , domyślał się że wtyczka jest podzielona na pół i od napisu + nad złączem połowa to plus a druga połowa poniżej to minus , ale wolę zapytać nim go rozbiorę aby się upewnić , po ścieżkach natychmiast bym to rozszyfrował , ale łatwiej zapytać , na pewno ktoś wie jak to idzie.

 

gdyby tylko na obudowie było by to opisane ? to nie trzeba by tego rozbierać ba na konektorach też są oznaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, maciej1977 napisał:

 

zabrzmiało groźnie jakbym majstrował przy "C4"  - o co chodzi ?

No, właśnie Macku , o co chodzi.

Chodzi o głupotę . Głupi jesteśmy Głupimi umrzemy.

 

36 minut temu, maciej1977 napisał:

 

gdyby nie nasze "problemy" nie miałbyś co pisać .......?

O, ktoś nowy na pokładzie. Miło powitać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.